Mladá Boleslav – Jihlava 3:2 (1:0 po s.n.) | Pardubice – Sparta 4:2 (kon.) | Zlín – Třinec 3:6 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 3:4 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:7 (kon.)
Mountfield HK
3:4 (0:3, 3:0, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 17.02.2023, 17:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 47. kolo

Ode mne je to vše. Přeji krásný víkend a zase někdy u online přenosů z hradeckého hokeje na počtenou. (20:04:14)

Je za námi duel plný zvratů se šťastným koncem pro Plzeň. Ta do utkání vstoupila mnohem více aktivně a po zásluze šla kombinací zakončenou Adamem Dvořákem do vedení. Škodovka dostala novou krev do žil a vzápětí to bylo již o dvě branky, když svou střelu dorazil Matěj Houdek. Třetinu hrůzy pro Hradecké završil přesnou střelou Adam Benák. Do druhé periody však vstoupili Lvi jako vyměnění a zásluhou Petra Moravce, který nejprve skóroval po krásném sólu a následně v oslabení dorazil akci Šimona Táborského. A když se ve 33. minutě trefil Lukáš Pajer začínalo se od nuly. Ve třetí třetině se hrál z obou stran velmi opatrný hokej, který vyústil už jen v jednu branku. Marek Soukup dorazil na dlouhou hůl Kučerovu střelu a přisoudil Západočechům tři body.

Po hvizdu se ještě ztrhla hromadná strkanice, která už na výsledku nic nezmění.

59:51
    Šimon Táborský ještě zkoušel štěstí střelou od modré do chumlu před brankou, to však nevyšlo a Plzeň zvítězí.

59:24
    Škoda dostala puk do středního pásma, kde si ho Liv berou zpátky.

59:04
    Michal Beneš najížděl z kruhu poměrně sám, jenže minul bližší roh branky.

58:34
    Lvi to zkouší v šesti!

58:17
    Domácí vrhají všechny síly do útoku a Tichý je na půl cesty z branky.

57:37
    Adam Dvořák nyní navíc našetřil cenné vteřiny v útočném pásmu.

57:15
    Michal Beneš nezpracoval přihrávku ve středním pásmu a Plzeň už jen vyhazuje.

56:21
    Lvi se po dlouhé době dostali ke střele, tu však Vondraš bez problémů pokryl.

55:52
    Plzeň skvěle kouskuje hru, nyní je kotouč na hradecké střídačce.

55:28
    Domácím se krátí čas a stále se nemohou dostat k souvislejšímu tlaku.

54:53
    Z pravého kruhu to zkusil Adam Titlbach a Tichý si nebyl jistý, kde má puk, nakonec ho však našel pod betony.

54:07
    Ze skrumáže v obranném pásmu domácích vytáhl puk Mountfield, ale Lukáš Pajer se neprobil ani za půlící čáru.

53:39
    Hradečtí jsou nervózní a nedokáží si přesně přihrát.

53:06
    Lukáš Král na zadním mantinelu ztratil stabilitu a Plzeň je kompletní.

52:37
    Přesilovky dnes Lvům opravdu nejdou a více se hraje u Tichého.

Tomáš Prodělal

Branky a nahrávky: 22. Moravec, 28. Moravec (Matěj Beneš, Táborský), 33. Pajer (Michal Beneš) – 8. Dvořák (Marek Soukup, Benák), 10. Houdek (Titlbach, Korčák), 16. Benák (Jiříček), 47. Marek Soukup (Kučera, Eichler)

Mountfield HK: Kasal (Tichý) – Pavič, Havlíček (C), Fiala, Táborský, Hrbek, Bezpalec, Boukal – Matěj Beneš (A), Prášek, Giesl – Michal Beneš (A), Král, Moravec – Leden, Novotný, Hora – Pajer, Vencl.
    Trenér: Jiří Janoušek ml.

HC Škoda Plzeň: Vondraš (Bočan) – Skok, Hodinář, Prošek, Eichler, Cícha, Jiříček, Houdek – Marek Soukup (A), Dvořák, Pešek – Korčák, Dominik Soukup, Titlbach – Mazanec, Kučera, Benák – Kaiser, Dáňa (C), Borák.
    Trenér: Petr Vojan

Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Lučan, Kis