Washington – Florida 3:6 (kon.) | Carolina – Montreal 6:2 (kon.) | Columbus – Winnipeg 3:1 (kon.)
Nashville – Boston 0:5 (kon.) | St. Louis – New Jersey 4:2 (kon.) | Calgary – Detroit 2:5 (kon.)
Seattle – Philadelphia 6:2 (kon.) | Vegas – San Jose 2:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Winnipeg Jets
Pátek 17.02.2023, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Statistika
    Střely na bránu: 24 – 38 | Přesilová hra: 1/5 – 1/7 | Trestné minuty: 14 – 10

Joonas Korpisalo (CBJ) – 1 asistence, 37 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,4 %, odchytal 60:00
    David Rittich (WPG) – 21 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,3 %, odchytal 57:53

Česká a slovenská stopa

1. Joonas Korpisalo (CBJ) 0+1
    2. Patrik Laine (CBJ) 1+1
    3. Kent Johnson (CBJ) 1+0 (03:48:57)

Fanoušci Blue Jackets se už konečně mohou radovat z domácího vítězství poté, co Blue Jackets prohráli třikrát v řadě na svém ledě. O osudu utkání rozhodlo nahození Kenta Johnsona, na které nebyl gólman David Rittich připraven. Joonas Korpisalo vyšperkoval výkon asistencí. Výsledek. Columbus Blue Jackets 3 Winnipeg Jets 1.

59:57 Boone JENNER - 3:1

59:57
    Columbus právě vstřelil branku! BOONE JENNER si pěkně vyměnil puk s Patrikem Lainem a po ustání souboje s Kylem Connorem skóroval bekhendem do prázdné brány! Definitivní tečka. Asistence: Patrik Laine a Joonas Korpisalo.

59:04
    Blue Jackets těsně minuli prázdnou bránu a ještě předtím měl slibnou šanci Mark Scheifele, který střelou z levého kruhu mířil do předního horního rohu brány, Joonas Korpisalo ale skvěle zasáhl vyrážečkou! Závěrečná třetina je hodně parádní.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:19
    Winnipeg před pár okamžiky odvolal svého brankáře a po přerušení hry si vyžádal oddechový čas. Stav 2:1.

57:20
    Eric Robinson teď rychle obkroužil bránu a na vzdálenější levé tyči mohl skórovat z blízkosti, jenže David Rittich poté fantasticky zasáhl!

55:45
    Joonas Korpisalo si chtěl zvednout hokejku ležící za bránou, jenže Blake Wheeler práskl do puku na vrcholu levého kruhu a domácí brankář musel opět zasahovat levým betonem! Skvělý zákrok.

54:28
    Pierre-Luc Dubois patří mezi největší hvězdy Winnipegu a proti svému bývalému týmu má obrovskou motivaci, jeho střela z vrcholu levého kruhu ale skončila nad.

53:23
    Columbus podruhé ve třetí třetině vyhodil puk přes ochranné sklo, tentokrát to byl Nick Blankenburg.
    52:29 Joonas Korpisalo senzačně zasáhl svým pravým betonem

52:29
    Aktivní Kyle Connor dostal z levé strany krásnou přihrávku před bránu a z otočky pak zakončoval dobře bekhendem, Joonas Korpisalo ale parádně zasáhl svým pravým betonem! Parádní zákrok.

51:46
    Hokejisté Winnipegu se dostali na pravém křídle ke střele, kterou Joonas Korpisalo snadno ukryl v náručí. Z hlediště se okamžitě ozval potlesk. Hra přerušena.

50:12
    Pierre-Luc Dubois se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a následuje reklamní přestávka. Stav 2:1.
    49:40 Kent JOHNSON - 2:1

49:40
    Columbus právě vstřelil branku! KENT JOHNSON se nádherně uvolnil na pravém křídle u hrazení a nenápadným nahozením z otočky zamířil na přední tyči mezi betony Davida Ritticha! Obrat – 2:1. Asistence: Jack Roslovic a Emil Bemström.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 30. Laine (A. Boqvist, J. Gaudreau), 50. K. Johnson (Roslovic, Bemström), 60. Jenner (Laine, Korpisalo) – 20. Connor (Wheeler, Dubois)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Gudbranson, Berni, Peeke, Blankenburg, A. Boqvist, Bayreuther – Marčenko, Jenner (C), J. Gaudreau (A) – Laine, Sillinger, K. Johnson – Bemström, Roslovic, L. Foudy – Olivier, Kuraly, E. Robinson.
    Trenér: Brad Larsen

Winnipeg Jets: Rittich (Hellebuyck) – Pionk, Morrissey (A), Samberg, Dillon, Schmidt, DeMelo – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry (A), M. Barron – Gagner, Stenlund, Mäenalanen.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: TJ Luxmore, Chris Schlenker. Čároví: Tommy Hughes, Brad Kovachik

Diváci: 16032