Bochum – Freiburg 0:2 (kon.) | Mönchengladbach – Bayern 3:2 (kon.) | Stuttgart – Kolín nad Rýnem 3:0 (kon.)
Wolfsburg – RB Lipsko 0:3 (kon.) | Frankfurt – W. Brémy 2:0 (kon.)
VfL Bochum
0:2 (0:1)
SC Freiburg
Sobota 18.02.2023, 15:30 • Vonovia Ruhrstadion, Bochum • Německá Bundesliga • 21. kolo

SC Freiburg zvládl perfektně zápas na severu Německa a na jih si odveze zasloužené tři body za výhru 2:0!

Druhý poločas byl o poznání zajímavější než první dějství. Stögerovu možnost zlikvidoval brankář Flekken a následně v padesátéprvní minutě po centru Güntera gólově udeřil Höler.

V šedesáte čtvrté minutě byl za brutální faul vylooučen kapitán Losilla a paradoxně v oslabeném počtu měli chvíli po sobě dvě největší možnosti ke skórování Hofmann a Osei-Tutu, nicméně vítězem z těchto soubojů byl brankář Flekken.

Poslední slovo v utkání mohl mít v jeho závěru Džong Woo-jong, ale jeho střela pouze orazítkovala břevno. (17:34:30)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:8. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:10.

90+7

90+5
    Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Jordi Osei-Tutu) za faul.

90+3
    VAR systém potvrdil, že původní rozhodnutí rozhodčího Zwayera bylo správné, Freiburg tedy penaltu zahrávat nebude!

90+2
    Hráči Freiburgu se dožadují odpískání pokutového kopu, sudí Zwayer nejprve penaltu odmítl po zásahu na Sallaie, následně změnil rozhodnutí a jde vše prozkoumat na vlastní oči k monitoru.

90+1
    Ve výtečné příležitosti dokázal Džong Woo-jong napálit balon pouze do břevna!

90
    Rozhodčí nastaví ve druhém poločasu 5 minut nad rámec normální hrací doby.

89
    Střídání v týmu SC Freiburg:
    ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Noah Weisshaupt.

88
    Hráči SC Freiburgu také nedokázali po svém rohu nic užitečného vytěžit.

87
    ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Yannik Keitel,
    ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Nils Petersen.

86
    Další roh VfL Bochum opět nebyl úspěšně zahrán dle představ prohrávajícího týmu.

86
    Střídání v týmu VfL Bochum:
    ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Silvere Ganvoula.

84
    Utkání se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci, nyní uvidíme několik taktických změn v kádrech obou týmů.

83
    Podobnou možnost měli také hráči bochumského týmu, jenže si vedli podobně neúspěšně jako před pár desítkami vteřin jejich soupeř na druhé straně hřiště.

81
    Další možnost Freiburgu ke zvýšení vedení přišla velmi rychle díky zásahu bránícího hráče vniveč.

79
    Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Moritz Broschinski) za faul.

78
    Philipp Lienhart až příliš jasně dával najevo komu po zemi přihraje, což daný soupeř velmi dobře přečetl a zabránil vzniku nebezpečné akce.