Sampdoria – Bologna 1:2 (kon.) | Monza – AC Milán 0:1 (kon.) | Inter – Udinese 3:1 (kon.)
AC Monza
0:1 (0:1)
AC Milán
Sobota 18.02.2023, 18:00 • Brianteo, Monza • Italská Serie A • 23. kolo

Obhájce titulu se Monza nezalekla a začala nebojácně. Už po dvou minutách musel Tătăruşanu řešit dvě nepříjemnosti, které mu nezávisle na sobě připravili Ciurria a Petagna. AC Milán se rozehrál až postupem času. Leão obalovačkou zaťukal na pravou tyč a potom už úřadoval Di Gregorio, který vychytal zblízka dorážejícího Díaze i z úhlu zakončujícího Tomoriho. Osudnou se domácímu brankáři stala až 31. minuta, kdy ho levačkou prostřelil Messias.

Ve druhé půle Monza přečkala dvě šance, první z nich měl díky brejku po ubráněném rohu Hernández a tu druhou Leão. Domácí hrozili až s blížím se koncem, kdy měli i kopec smůly. Ciurria střelou z hranice pokutového území překonal Tătăruşana, rumunského brankáře ale zachránila tyčka. A to hned dvakrát, protože odražený balon se od jeho nohy odrazil zpátky do tyče. Ale i při domácích fotbalistech stáli všichni svatí, to když po Giroudově střele dorážel De Ketelaere do opuštěné branky, jejího strážce ale zastoupil na brankové čáře obránce. V nastaveném čase ještě Monza vyslala střely poslední naděje, Izzo i Ciurria však pálili slepými. (20:07:49)

Držení míče: 58% : 42%.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:5.
    Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:18.
    Sympatický výkon Monzy na AC Milán nestačil

90+5

90+4
    Monza měla zřejmě poslední možnost vyrovnat. Ve střední vzdálenosti od branky měl prostor Patrick Ciurria, ale stejně jako před ním Izzo pálil slepými.

90+3
    Armando Izzo se drží za hlavu poté, co z ideální pozice přestřelil branku AC Milán.

90+2
    Olivier Giroud nedoskočil dlouhý nákop, takže za ním stojící Pablo Marí měl jednoduchou práci.

90
    Po útočném faulu De Ketelaereho přidal Antonio Rapuano 5 minut nad rámec řádné hrací doby.

88
    Centrovaný balon mířil rovnou do šestnáctky, kde nejvýše vyskočil stoper Tomori.

87
    Na druhé straně Caprariho centr ze strany srazil obránce na roh. Monza má šanci vyrovnat.

86
    Charles De Ketelaere neprošel jeden na jednoho.
    85. I při domácích fotbalistech stáli všichni svatí

85
    Fotbalisté AC Milán po sobě nechápavě hledí, co že neproměnili! Michele Di Gregorio nejprve vychytal Girouda, ale po zákroku na zemi byl odkázán na pomoc svých spoluhráčů. Charles De Ketelaere totiž dorážel do opuštěné branky, jenže vlastního gólmana na brankové čáře zastoupil jeden z obránců. Monza tak přečkala klinickou smrt a díky tomu stále hraje o body.

84
    Střídání v týmu AC Monza:
    ze hřiště odchází Dany Mota, přichází Mattia Valoti.

83
    Střídání v týmu AC Milán:
    ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Tiemoué Bakayoko.

Věřte tomu nebo ne, pro francouzského záložníka je to první start v probíhající sezoně.

81
    Domácí se dožadují standardky po Tonaliho zákroku v těsné blízkosti pokutového území. Co na to rozhodčí? Zůstává ledově klidným.

80
    Monza kopala dva rohy ve dvou minutách, v obou případech zasáhla zorganizovaná defenziva AC Milán.

79
    ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Ante Rebić.

77
    Sandro Tonali z AC Milán se snažil najít některého ze spoluhráčů ve vápně, ale Michele Di Gregorio si křikl na spoluhráče a sebral centrovaný míč.

Lukáš Jasoněk

Branky: 31. Messias

Karty:   27. Marlon (MOA), 54. Birindelli (MOA), 62. Rovella (MOA), 63. Machín (MOA) – 34. Krunić (ACM), 69. Thiaw (ACM)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:5. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:18.
    AC Monza: Di Gregorio – Marlon (70. Gytkjaer), Marí, Izzo – Birindelli (59. A. Carboni), Rovella (70. Sensi), Pessina (C), Ciurria – Mota (84. Valoti), Caprari – Petagna (59. Machín).
    Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, Caldirola, Colpani, D'Alessandro, Donati, F. Ranocchia.

Trenér: Raffaele Palladino.

AC Milán: Tătăruşanu (C) – Kalulu, Tomori, Thiaw – Messias (64. Saelemaekers), Krunić (83. Bakayoko), Tonali, Hernández – Díaz (64. De Ketelaere), Leão (79. Rebić) – Origi (64. Giroud).
    Náhradníci: D. Vásquez, Mirante – Ballo-Touré, Adli, Dest, Ibrahimović, Gabbia, Kjaer, Vranckx, Pobega.

Trenér: Stefano Pioli.

Rozhodčí: Rapuano – Di Iorio, Scatragli.