Litvínov – Třinec 4:3 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 0:5 (kon.) | Liberec – Sparta 2:1 (kon.)
Vítkovice – Motor ČB 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 1:4 (kon.)
Kladno – Olomouc 4:5 (po pr.)
HC VERVA Litvínov
4:3 (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 19.02.2023, 15:30 • Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 48. kolo

Diváci zde na Zimním stadionu Ivana Hlinky viděli zápas plný zvratů. Po dvou úvodních rychlých gólech do domácí svatyně fanoušci začali vyklízet kotel. Do druhé třetiny ale Verva nastoupila jako politá živou vodou a k radosti svých podporovatelů vyrovnala. Po vypjaté třetí periodě zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém rozhodl Janis Jaks a Litvínov tak získal dva body. To je ode mě pro dnešek vše a u dalších online přenosů na počtenou! (18:18:43)

62:40 Janis JAKS - 4:3

62:40
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Ružička se zapomněl modré lajny. JANIS JAKS překonal z blízkosti roztaženého Marka Mazance a Verva tak získává důležitý bonusový bod z dnešního zápasu!
    Asistence: Patrik Zdráhal a Matúš Sukeľ.

62:10
    Ofsajd Litvínova.

61:55
    Smith vybojoval puk u mantinelu a vyhazuje ho až k Tomkovi.

61:21
    Hlavova Zadovka nebyla pro Kudrnu dobrým řešením. První jmenovaný se nakonec dostává až před Mazance.

61:00
    Zile zklidňuje situaci za vlastní brankou.

60:31
    Nestrašil na hranici útočného pásma nechtěl riskovat a raději se vrací s pukem až za Mazance.

60:12
    Martin Marinčin zavezl puk do útoku, kde ho podpořil Tomáš Marcinko. Marinčinova střela z pravého kruhu končí v Tomkově lapačce.

Vhazování: 28:36

Třetí třetin byla velmi vypjatá a plná šancí na obou stranách. Ačkoliv se první polovina utkání obešla bez vyloučení, ke konci základní hrací doby jako by se s nimi roztrhl pytel.

Litvnínov má už z dnešního utkání jistý bod. Po krátké pauze bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:34
    Litvínovští čelili útoku Marinčina, nakonec úspěšně.

59:03
    Kudrna se v rohu v útočném pásmu nedostal k puku a Karlis Čukste kotouč vyváží do středního pásma.

58:48
    Marinčin nebezpečně od pravého mantinelu nahazoval na domácí klec, před kterou se o teč snažil ještě Daniel Voženílek. Matěj Tomek ale ukryl puk v lapačce.

Kateřina Kubatková

Branky a nahrávky: 28. Abdul (Sukeľ, Kudrna), 37. Š. Stránský (Sukeľ, Zdráhal), 46. Jaks (Estephan), 63. Jaks (Zdráhal, Sukeľ) – 1. Nestrašil, 3. Hudáček (Čukste, Nestrašil), 50. Marcinko (Daňo)

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zile, Strejček, Freibergs, D. Zeman, Demel (A), Jaks, Šalda – Š. Stránský, Sukeľ (C), Zdráhal – Kudrna, Estephan, Abdul – Fronk, Straka, Hlava – Havelka, Jurčík, Zygmunt.
    Trenér: Karel Mlejnek

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Smith, Marinčin, Kaňák, J. Jeřábek, Čukste, Roth – Daňo, Marcinko, M. Růžička (A) – Nestrašil, Hudáček, Voženílek – Chmielewski, Vrána (C), Dravecký (A) – Buček, M. Roman, Hrňa – Kurovský.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hejduk, Jaroš – Lhotský, Hnát