Litvínov – Třinec 4:3 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 0:5 (kon.) | Liberec – Sparta 2:1 (kon.)
Vítkovice – Motor ČB 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 1:4 (kon.)
Kladno – Olomouc 4:5 (po pr.)
HC VERVA Litvínov
4:3 (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 19.02.2023, 15:30 • Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 48. kolo

Diváci zde na Zimním stadionu Ivana Hlinky viděli zápas plný zvratů. Po dvou úvodních rychlých gólech do domácí svatyně fanoušci začali vyklízet kotel. Do druhé třetiny ale Verva nastoupila jako politá živou vodou a k radosti svých podporovatelů vyrovnala. Po vypjaté třetí periodě zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém rozhodl Janis Jaks a Litvínov tak získal dva body. To je ode mě pro dnešek vše a u dalších online přenosů na počtenou! (18:18:43)

62:40 Janis JAKS - 4:3

62:40
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Ružička se zapomněl modré lajny. JANIS JAKS překonal z blízkosti roztaženého Marka Mazance a Verva tak získává důležitý bonusový bod z dnešního zápasu!
    Asistence: Patrik Zdráhal a Matúš Sukeľ.

62:10
    Ofsajd Litvínova.

61:55
    Smith vybojoval puk u mantinelu a vyhazuje ho až k Tomkovi.

61:21
    Hlavova Zadovka nebyla pro Kudrnu dobrým řešením. První jmenovaný se nakonec dostává až před Mazance.

61:00
    Zile zklidňuje situaci za vlastní brankou.

60:31
    Nestrašil na hranici útočného pásma nechtěl riskovat a raději se vrací s pukem až za Mazance.

60:12
    Martin Marinčin zavezl puk do útoku, kde ho podpořil Tomáš Marcinko. Marinčinova střela z pravého kruhu končí v Tomkově lapačce.

Vhazování: 28:36

Třetí třetin byla velmi vypjatá a plná šancí na obou stranách. Ačkoliv se první polovina utkání obešla bez vyloučení, ke konci základní hrací doby jako by se s nimi roztrhl pytel.

Litvnínov má už z dnešního utkání jistý bod. Po krátké pauze bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:34
    Litvínovští čelili útoku Marinčina, nakonec úspěšně.

59:03
    Kudrna se v rohu v útočném pásmu nedostal k puku a Karlis Čukste kotouč vyváží do středního pásma.

58:48
    Marinčin nebezpečně od pravého mantinelu nahazoval na domácí klec, před kterou se o teč snažil ještě Daniel Voženílek. Matěj Tomek ale ukryl puk v lapačce.

58:27
    Voženílek míří do útoku, nabízí se mu ještě Nestrašil.

57:56
    Jaks zachytil puk u Tomka a zakládá další útok domácího celku.

57:30
    Marinčin s Daněm se snaží dostat k puku u mantinelu za Mazancem.

56:48
    Sukel' se nažil kotouč dostat do útočného pásma, ale ve střední třetině nebyl úspěšný.

55:57
    Voženílek na půlící čáře přišel o puk a hru zpět k Mazancovi stěhuje Zdráhal.

55:28
    Hlava nabíjel mezi kruhy Zygmuntovi, který ale kotouč nezpracoval.

54:44
    I za stavu 3:3 chemici trochu více riskují. Dobře si uvědomují, že by do tabulky potřebovali 3 body.

53:57
    Verva ve vlastním pásmu zakládá další útočnou akci.

53:31
    Růžička protečoval puk za branku Tomka, zakázané uvolnění to nebude.

53:00
    Marcinko vybojoval kotouč a Oceláři se po střele musí vracet do středního pásma.

52:27
    Komerční pauza.

52:27
    Voženílek protečovával kotouč na Petra Vránu a Třinec se tak snažil o rychlý protiútok, který byl ale zastaven na modré čáře.

51:48
    Jaks se vrací k vlastní brance, prokličkoval se do útočného pásma, ale přihrávka na Jurčíka nebyla přesná.

51:13
    Kudrna nabral rychlost podél levého mantinelu, z úrovně kruhu ale branku přestřelil.

50:13
    Voženílek dostal kotouč do středního pásma, ale na druhou stranu už znovu míří Šimon Stránský.

49:23
    49:23 Tomáš MARCINKO - 3:3

49:23
    Třinec právě vstřelil branku!
    A je znovu vyrovnáno! Demel ani tygřím skokem nezabránil TOMÁŠI MARCINKOVI v nasměrování kotouče k pravé tyčce domácí klece.
    Asistence: Marko Daňo.

49:12
    růžička pálil ze středu modré lajny, ale Sukel' střelu zblokoval. Kotouč zamířil do ochranné sítě.

48:51
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
    Jindřich Abdul – 2 min., podrážení.

48:14

48:07
    Po šarvátce u litvínovské branky zasahuje domácí gólman a přerušuje hru.

47:10
    Oceláři se usazují v pásmu. Růžička dostal nabito na levý kruh, ale jeho dělovka byla nepřesná.

46:48

46:37
    Na puku jsou hosté, kteří čekají na návrat Marcinka do hry.

46:14
    Půl minuty se bude hrát 4 na 4, pak přijde přesilovka Ocelářů.

46:14
    Giorgio Estephan – 2 min., podrážení.

45:57
    Strakova zadovka na modrou nebyla přesná a Verva musí vyklidit pásmo.

45:10
    Třinec pokračuje ve čtyřech. Na trestné lavici jsou Marcinko. Dravecký zpět ve hře..
    45:10 Janis JAKS - 3:2

45:10
    JANIS JAKS z prostoru nad levým kruhem propálil dělovkou vše, co mu stálo v cestě a domácí jsou poprvé ve vedení!
    Asistence: Giorgio Estephan.

44:52
    Zdráhalovi utíká kotouč až k Tomkovi.

44:39
    Oddechový čas pro tým HC VERVA Litvínov.

44:39
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Tomáš Marcinko – 2 min., sekání.

44:39
    NA třinecké trestné lavici nyní bude opravdu plno. Míří tam další hráč Ocelářů.

44:31
    Stránský měl nabito, ale puk mu na poslední chvíli sjel z hole.

43:57
    Stránský kombinuje s Jaksem a Estephanem.

43:37
    Marcinko na vhazování úspěšnější a vyhazuje přes všechny lajny.

43:33
    Daňo Jeřábkovi při cestě na trestnou lavici ještě stihl pořádně vynadat.

43:33
    Jakub Jeřábek – 2 min., podrážení.

43:26
    Třinec jde do tří!

42:48
    Petr Vrána – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování.

42:47
    Mazanec před Přijíždějícím Zdráhalem raději přikryl puk.

42:20
    Roth obkroužil Tomkovu klec a z ostrého úhlu nebezpečně vypálil.

41:47
    Po Hlavově střele se po dorážce natahoval Straka a jen těsně na kotouč nedosáhl!

41:26
    Třinecká rozehrávka skončila pouze ve středním pásmu.

Vhazování: 23:25

Do druhé třetiny jako by na domácí straně nastoupil úplně jiný tým. zvýšená aktivita Litvínova se projevila i na skóre a na zimním stadionu Ivana Hlinky je tak po druhé třetině vyrovnáno. Poslední dvacetiminutovka začne cca v 17:25.

40:00

40:00
    Martin Havelka – 5 min., bitka.

Vladimír Dravecký – 2 min., bitka.

39:59
    Dravecký si pěstmi vyříkával něco s Havelkou, který skončil bez helmy i bez rukavic!

39:33
    Estephanovu střelu do brankoviště nechtěně srazil Daniel Voženílek, ale Mazanec zvládl zasáhnout a rozehrát.

39:04
    Zdráhalův střeleský pokus byl zblokován a na druhou stranu zamířil s pukem Voženílek.

38:57
    Sukel' v útočném pásmu přihrál k levému mantinelu za Zileho, jenž vyslal jen "propagační střelu" na Mazance.

38:25
    Daňo po mantinelu poslal kotouč na Růžičku, Radim Šalda ho nedokázal odstavit od puku a Petr Vrána se snažil z blízkosti dorážet! To nebyla vůbec špatná akce od hostujícího kapitána.

38:19
    Nahození končí v lapačce Matěje Mazance, který pro jistotu přerušuje hru.

37:48
    Stránský si vylepšoval střeleckou pozici na levém kruhu, ale nakonec nevypálil.

37:18
    Kotouč končí mimo hrací plochu. vhazování proběhne ve středním pásmu blíže k Tomkově kleci.

36:37
    Vervu v dalším útočném snažení zastavuje ofsajd.

36:14
    Domácí využívají první přesilovku zápasu a je vyrovnáno! Zdráhalovu střelu od modré se snažil dorážet Sukel', ale trefil jen betony hostujícího gólmana. do prázdné branky nakonec kotouč dorazil ŠIMON STRÁNSKÝ.
    Asistence: Matúš Sukel' a Patrik Zdráhal.

35:33
    Domácí se vrátili do útočného pásma, ale Voženílek znovu vyhazuje puk přes celé kluziště.

35:19
    Nestrašil vyhazuje přes všechny čáry.

35:01
    Do Kudrnovy rány z vrcholu pravého kruhu se vložil Jeřábek.

34:54
    Vladimír Dravecký – 2 min., vysoká hůl.

34:45
    Uvidíme první vyloučení.

34:17
    Na Čuksteho nahození Matěj Tomek nedosáhl, ale kotouč mířil mimo jeho klec.

34:07
    Zakázané uvolnění Litvínova.

33:48
    Giorgio Estephan přihrával rukou a vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:22
    Kaňák nahodil do rohu útočného pásma, kde byli pouze domácí. Jejich rozehrávka ale nabyla vůbec přesná a Třinec drží útočné pásmo.

33:06
    Samuel Buček vystřelil z levého kruhu. Tomek zvládl zasáhnout i přesto, že mu ve výhledu clonil Roman. Následuje komerční pauza.

32:15
    Zygmuntovo nahození za branku Ocelářů končí pouze na čepeli Karlise Čuksteho. Třinec se ale do žádné útočné akce nepouští.

31:40
    Kristaps Zile udržel pásmo, ale Aron Chmielewski vyvezl kotouč alespoň do středního pásma.

30:58
    Straka se nakonec dostal ke střele ze slotu, ale Mazanec neměl zakrytý výhled a připsal si další úspěšný zákrok.

30:38
    Petr Straka zavezl kotouč do útočného pásma, ale chemici byli znovu vyprovozeni do střední části.

29:49
    Marek Mazanec nahození od domácích hokejistů radši ukryl v lapačce. Vhazuje se po jeho levici.

29:22
    Litvínovští fanoušci se po kontaktním gólu vrátili na svá místa a fanděním opět ženou své oblíbence za úspěchem.
    28:00 Jindřich ABDUL - 1:2

28:00
    Od modré nejprve pálil Andrej Kudrna, jehož střelu se snažil dorazit za roztaženého Mazance Matúš Sukeľ. Ten ale také nebyl úspěšný a vyražený kotouč nakonec za ležícího třineckého gólmana dovezl JINDŘICH ABDUL.
    Asistence: Matúš Sukeľ a Andrej Kudrna.

27:35
    Daniel Kurovský se snažil za domácí brankou obejít Zileho, ale neuspěl. Na druhou stranu míří Verva.

27:09
    Jaks pálil z pravé strany, ale Marek Mazanec střelu dobře viděl a puk ukryl do lapačky.

26:55
    Tomáš Marcinko opouští ledovou plochu a míří do útrob stadionu Ivana Hlinky.

26:55
    K Marcinkovi míří lékař, na ledě jsou vidět stopy krve.

26:55
    Pawel Zygmunt nyní pálil z vrcholu kruhu, ale Marcinko si nechtěně čepelí nasměroval puk do obličeje a jen těžko se zvedá z ledu.

26:15
    Větší množství domácích fanoušků nejspíše na protest nyní opouští litvínovský kotel.

26:15
    Druhá třetin nabízí divákům zatím ne příliš pohledný hokej. Oby týmy sráží velké množství nepřesností.

26:15
    Nahození končí na třinecké střídačce. Následuje komerční přestávka.

25:28
    Estephan a Abdul se snažili udržet pásmo, to se jim ale nepodařilo. Třinečtí se ale v útoku také neusazují.

24:54
    Litvínov se sice prokličkoval do útočného pásma, ale rychle se musel vracet k vlastní kleci.

24:26
    Litvínovu odpískána přihrávka rukou. Oba celky střídají.

23:57
    Libor Hudáček si na modré nepočínal přesně a třinecké hokejisty tak zastavuje ofsajd.

23:21
    Strejček šikovně nahrál na osu hřiště na Zygmunta, ale nakonec byl s pukem z útočné třetiny vytlačen.

22:59
    Ofsajd Ocelářů.

22:32
    Jaks nahazuje za branku, k puku se prodral Fronk, předal Strakovi, kterému ale střela nesedla a Verva se vrací do obranného pásma.

21:45
    Vránovi se snaží rozehrávku znepříjemnit Zeman a následně Šalda a Litvínov stěhuje hru k Mazancovi.

20:57
    Voženílek zmatků v domácí rozehrávce nedokázal využít a na druhou stranu míří Patrik Zdráhal.

20:36
    Daniel Voženílek drží kotouč v rohu za Tomkovou branku.

20:21
    Litvínovští nezvládli přechod středního pásma a jejich akce končí zakázaným uvolněním.

20:08
    Puk končí mimo hrací plochu, vhazuje se znovu ve středovém kruhu.

20:01

Statistiky po první třetině:

Vyloučení: 0:0
    Střely na branku: 4:8
    Bloky: 2:7
    Vhazování: 13:10

Po úvodním dějství dnešního zápasu vedou Třinečtí o dvě branky. Už v první minutě otevřel skóre Andrej Nestrašil. O dvě minuty později se k němu na listinu střelců přidal Libor Hudáček. Oba týmy hrají velmi disciplinovaně a rozhodčí zatím nemuseli vylučovat. Prostřední část hry začne cca v 16:25.

20:00

19:35
    Chmielewskiho zastavil u Tomkovy branky Zile.

19:06
    Radim Šalda zavezl puk za Mazancovu svatyni, ale Třinec se rychle dostal k puku a chystá protiakci.

18:46
    Po delší době zasahuje proti Hlavově střele z vrcholu levého kruhu Marek Mazanec.

18:35
    Zakázané uvolnění domácího celku.

18:28
    Po kombinaci Růžičky a Marcinka se ke střele dostal Vladimír Roth. Trefil ale pouze domácího hráče.

18:09
    Abdul nahrál do mezikruží Estephanovi, kterému se ale zakončení příliš nevydařilo.

17:24
    Nestrašil hledal před brankovištěm Hudáčka a chybělo málo a Třinec už mohl vést o tři branky!

-12:00
    Růžička tečoval na hranici brankoviště střelu od modré, následně se snažil i o dorážku! Tomek měl ale betony přitisknuté pevně k ledu.

16:21
    Hrňa vrací hru za litvínovskou branku. Kaňákovo nahození od modré lajny končí v Tomkově lapačce.

15:55
    Čukste zavezl puk do útoku, ale rychle o něj přišel a musí se vracet.

15:38
    Litvínovští hráli v útočném pásmu vysokou holí, následuje vhazování ve středním pásmu.

15:11
    Oceláře zastavil ofsajd. Následuje komerční přestávka.

14:19
    Kudrna nahodil za branku, předává Abdulovi, ten zpětnou nahrávkou nalezl Šaldu, ale jeho střelu Mazanec vyráží.

13:36
    Marcinko přihrával nebezpečně do předbrankového prostoru, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

12:38
    Strejček byl v půli hřiště zastaven Romanem a Oceláři mohou útočit.

11:55
    Straka se dostal k zakončení, které ale bylo zblokováno hostujícími obránci.

11:15
    Litvínovští se sami vyhnali z útočného pásma. Následně byl signalizován ofsajd a museli znovu vyklidit útočnou třetinu.

10:35
    Daňo nahrál mezi kruhy na Marcinka, jenž vypálil. Tomek kotouč ale vyrazil do bezpečí.

10:26
    Stránský ve středním pásmu zachytil rozehrávku Karlise Čuksteho, najel si na pravý kruh a zvolil bekhendové zakončení. Mazanec měl však lapačku připravenou.

10:12
    Hrňa zvolil přihrávku za vlastní branku a oba celky střídají.

09:29
    Roman byl na vhazování úspěšnější a po rychlé střele po buly přichází další úspěšný zákrok Matěje Tomka.

09:26

08:40
    Abdul nahrál zpět na modrou k Jaksovi, ale hosté nedávají domácím moc prostoru k zakončení nebo větší kombinaci.

08:35

08:35
    Domácí se snažili přejít do útoku, ale provinili se ofsajdem.

07:14
    Zdráhal se Stránským prošli podél levého mantinelu do útočné třetiny, ale Kaňák předvedl pěkný obranný zákrok a Litvínov se musí vracet zpět k Tomkovi, který svým zákrokem uklidňuje hru.

06:34
    Jurčík se Zikmundem napadají rozehrávku Ocelářů před Mazancem. Zikmund se nakonec ujal puku, ale pouze na okamžik.

05:54
    Petr Vrána udržel pásmo, hosté zvládli vystřídat a zamkli domácí hokejisty v jejich pásmu.

05:08
    Verva vyrazila do protiakce, ale byla zastavena na modré čáře. Směrem k Tomkovi přesunul hru Daniel Voženílek, který se ke střele ale nedostal.

04:39
    Hosté byli na vhazování úspěšnější, Andrej Nestrašil zaváží kotouč do útočného pásma.

04:35
    Zakázané uvolnění Třince.

04:14
    Patrik Zdráhal zkusil krátce po vhazování vypálit, ale cíl nenalezl.

04:06
    Třinecká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

03:46
    Jurčík pálil z pravého kruhu a Mazanec si připisuje první zákrok dnešního utkání.

03:29
    Na buly ve středním pásmu sice Straka uspěl, ale Litvínovští se v útoku usadit nedokázali.

03:26
    Domácí jsou po dvou inkasovaných brankách jako opaření.
    02:50 Libor HUDÁČEK - 0:2

02:50
    Další gól do litvínovské sítě! LIBOR HUDÁČEK si obloukem od levého mantinelu najel mezi kruhy, odkud zavěsil do levého růžku domácí klece.
    Asistence: Karlis Čukste a Andrej Nestrašil.

02:40
    Třinečtí se usazují v útočném pásmu.

02:09
    Zdráhal pálil z mezikruží! Mazanec měl zakrytý výhled, ale střela mířila mimo.
    00:51 Andrej NESTRAŠIL - 0:1

00:51
    Hosté už v první minutě utkání otevírají skóre! ANDREJ NESTRAŠIL při litvínovském útoku ve středním pásmu převzal kotouč a vyrazil do protiútoku, kde se mu ještě nabízel Daniel Voženílek. Třinecká čtyřiadevadesátka ale z pravého kruhu zakončila sama a přesně do horního rohu Tomkovy svatyně.

00:39
    Sukel' rozehrává z vlastního pásma.

00:06
    Hosté se ihned po buly provinili zakázaným uvolněním.

00:01

Ještě jednou vám přeji krásné nedělní odpoledne ze zimního stadionu Ivana Hlinky, kde je vše připraveno k dnešnímu utkání.

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zile, Strejček, Freibergs, D. Zeman, Demel (A), Jaks, Šalda – Š. Stránský, Sukeľ (C), Zdráhal – Kudrna, Estephan, Abdul – Fronk, Straka, Hlava – Havelka, Jurčík, Zygmunt.
    Trenér: Karel Mlejnek

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Smith, Marinčin, Kaňák, J. Jeřábek, Čukste, Roth – Daňo, Marcinko, M. Růžička (A) – Nestrašil, Hudáček, Voženílek – Chmielewski, Vrána (C), Dravecký (A) – Buček, M. Roman, Hrňa – Kurovský.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hejduk, Jaroš – Lhotský, Hnát.
    Trefí se zkušený bek na severu Čech?

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly třikrát a dnes to tedy bude naposledy. Všechny tři duely vyhrál Třinec. Litvínov nad svým dnešním soupeřem získal dva body.

HC OCELÁŘI TŘINEC

Třinečtí Oceláři jsou totiž na čtvrtém místě extraligové tabulky se ziskem čtyřiasedmdesáti bodů a stále mají šanci probojovat se mezi elitní čtyřku, jenž znamená přímý postup do čtvrtfinále play-off. Na čtvrté místo Oceláři ztrácí čtyři body a ještě tedy rozhodně budou bojovat o vyšší patro. V posledních třech odehraných duelech se však Třinci nedařilo. 3:4 padl na ledě hradeckého Mountfieldu, 2:3 po prodloužení pak nestačil na liberecké Bílé Tygry a v pátek pak narazil doma znovu na Hradec Králové, jenž led Ocelářů vyloupil poměrem 2:1. Hosté se tak na dalekou cestu do Litvínova vydávají s jasným cílem, a sice zastavit zde neúspěšnou sérii.

Nejproduktivnější hráči

Marko Daňo 26+19
    Martin Růžička 21+24
    Andrej Nestrašil 8+31

HC VERVA LITVÍNOV

Domácí hokejisté se stále potácejí na hraně vyřazovacích bojů a posledním místem, které zaručuje baráž. V tabulce se Litvínov nachází na dvanáctém místě se čtyřiapadesáti body a drží tedy poslední možnou pozici do play-off. Ovšem na poslední místo má náskok pouze dvou bodů, takže pokud nechce obhajovat nejvyšší soutěž v bojích o záchranu, musí rozhodně zabrat a sbírat důležité body, aby se této nepříjemné situaci vyhnul. Verva měla za sebou tři prohry, naposledy to ale změnila. V domácím prostředí totiž po nájezdech porazila brněnskou Kometu 3:2. V dalším domácím utkání tak hráči Litvínova budou chtít další body, ovšem proti Třinci to bude hodně těžké

Giorgio Estephan 12+22
    Šimon Stránský 7+27
    Patrik Zdráhal 13+14

Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Dnes je na programu osmačtyřicáté kolo extraligy a my v jeho rámci prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Oceláři Třinec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Kateřina Kubatková

Branky a nahrávky: 28. Abdul (Sukeľ, Kudrna), 37. Š. Stránský (Sukeľ, Zdráhal), 46. Jaks (Estephan), 63. Jaks (Zdráhal, Sukeľ) – 1. Nestrašil, 3. Hudáček (Čukste, Nestrašil), 50. Marcinko (Daňo)

Rozhodčí: Hejduk, Jaroš – Lhotský, Hnát