Litvínov – Třinec 4:3 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 0:5 (kon.) | Liberec – Sparta 2:1 (kon.)
Vítkovice – Motor ČB 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 1:4 (kon.)
Kladno – Olomouc 4:5 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 19.02.2023, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 48. kolo

Osmačtyřicáté kolo Tipsport extraligy už zná svého vítěze. Hlouček jihočeských fanoušků rozhodně nemusí litovat, že vážili tak dlouhou cestu za svým týmem, protože si tak v přímém přenosu mohli vychutnat výhru. Motor vstoupil do zápasu dobře, už ve třetí minutě překonal Stezku Toman. Domácí pak měli k dispozici dvě přesilovky, ale ani jednu nedokázali využít. Druhá třetina byla z pozice hostů splněným snem, odskočili totiž vítkovickým na rozdíl tří branek, navíc si i pořádně zastříleli, protože se třikrát dostali do početní převahy. Vítkovičtí se dali dohromady až v závěru druhé části, kdy Strmeně přece jen překonal Jarůšek. Ve třetí části domácí bojovali, i nadále si dokázali připravovat šance, ale pozorně chytající gólman jim další gól nepovolil. Když zbývalo do konce třetí třetiny něco málo přes dvě minuty, rozhodli se vítkovičtí pro hru bez brankáře, ale hosté se semkli a hráli jako jeden muž. Pečetit výhru mohl do prázdné branky v samotném závěru kapitán Pech, ale jeden z vítkovických hráčů obětavě padl na led a hokejkou odeslal puk z Pechovy trasy, následně se ale hosté přece jen dočkali, když prázdnou branku trefil zblízka Gulaš. Hosté se dnešní výhrou odpoutali od posledního místa a stále tak bojují.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (19:02:28)

59:30
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Prázdnou branku trefuje zblízka MILAN GULAŠ – 1:4. Bez asistence.

59:26
    Také ostatní hráči hostů se dostávají do pásma a snaží se dostat k puku.

59:18
    Jeden z bránících hráčů hostů vyhazuje puk obloučkem do pásma, Pech se za ním řítí až k brance, ale stejně s ním ujíždí vítkovický hráč, který pádem na led dostává puk do bezpečí.

59:09
    Jihočeši zašlápli puk za svou brankou, ale domácí jej přece jen vydolovali.

59:02
    Vítkovičtí točí hostující pětici, ale také Strmeň je v pohotosti a hlídá si volný výhled.

58:44
    Domácí vědí, že mají málo času, puk do pásma dostává pod3l mantinelu Marosz.

58:34
    Hosté vyhazují kotouč k opuštěné vítkovické brance, ale nemíří do ní.

57:43
    Stezka podle očekávání zůstává na střídačce.

57:43
    Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění. Domácí trenéři si vybírají oddechový čas.

57:20
    Domácí se drží v pásmu, ale českobudějičtí jim příliš prostoru nenechávají.

57:00
    Fridrich dostal přihrávku na modrou, puk mířící na branku hostů ale Strmeň chytá.

56:43
    Domácí zpět před jihočeskou brankou, ale skóre se nemění.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 38. Jarůšek (Raskob, L. Kovář) – 3. M. Toman (Dzierkals, Doležal), 31. Vráblík (Štencel), 34. Vondrka (Valský), 60. Gulaš

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Prčík, J. Stehlík, L. Kovář – Bukarts, Lindberg, Mueller (A) – Fridrich, L. Krenželok (C), Lakatoš (A) – Kotala, Chlán, Kalus – Dej, Marosz, Jarůšek.
    Trenér: Miloš Holaň

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Hrachovina) – Štencel (A), Vráblík, Bindulis, Percy, Hovorka, Kachyňa – Čachotský, Pech (C), Gulaš (A) – Vondrka, Hanzl, Valský – Dzierkals, M. Toman, Doležal – Strnad, Přikryl, V. Tomeček.
    Trenér: David Čermák

Rozhodčí: R. Hradil, A. Kika – M. Hlavatý, V. Lederer

Diváci: 5 525