Litvínov – Třinec 4:3 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 0:5 (kon.) | Liberec – Sparta 2:1 (kon.)
Vítkovice – Motor ČB 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 1:4 (kon.)
Kladno – Olomouc 4:5 (po pr.)
Rytíři Kladno
4:5 (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)
HC Olomouc
Neděle 19.02.2023, 17:20 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 48. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (20:04:06)

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Plekanec (KLA) a Silvester Kusko (OLO).

Olomouci stačilo pouze 36 vteřin k tomu, aby Klimek vsítil vítězný gól zápasu.

60:36 Lukáš KLIMEK - 4:5

60:36
    Olomouc právě vstřelila branku! A Olomouc po 36 vteřinách vítězí. Bambula poslal kotouč těsně před branku, kde se LUKÁŠ KLIMEK trefil přesně mezi Bowovy betony. Asistence: Jan Bambula, Tomáš Černý.

60:28
    Na kotouči jsou hosté, kteří drží pásmo.

60:01

V poslední třetině jsme zatím viděli nejvíce gólů. Rytíři ve 45. minutě využili přesilovou hru zásluhou Procházky. Poté Kladno šláplo do pedálů a při hře čtyři na čtyři a následně čtyři na tři dokázalo soupeře dostat pod tlak a vsítit další gól. A v 52. minutě dokonce otočilo skóre zápasu a kapitán poslal svůj tým do vedení. Olomouc ovšem neztratila hlavu a z jediné střely ve třetině srovnala zatím na konečné skóre 4:4.

60:00

59:40
    Švrček uklidňuje hru za brankou a počká, až jeho spoluhráči vystřídají.

58:32
    Olomouc se dokázala po velkém tlaku Kladna osvobodit a do konce přesilové hry už Kladno svoji šanci nevyužije.

57:38
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

57:22
    Kubíkova střela otečkovala pouze vnější síť Olomouce.

56:38
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Pavel Musil – 2 min., faul kolenem.

55:35
    Slováčkovi na čáře vložil hůl do přihrávky soupeř a Kladno je pryč z pásma.

55:00
    Kotouč je u Bowa a Kladno se musí dostávat do pásma znovu.

54:26
    Dotchinovi přeskočil kotouč čepel a ztrácí tak opět pásmo. Za pár vteřin jsou domácí zpět v pásmu hostů.

53:55
    Olomouc vyhrála vhazování a hned se osvobozuje.

53:54
    Adam Rutar – 2 min., nedovolené bránění.

Dnešní utkání sleduje 3465 diváků.
    52:31 Jakub NAVRÁTIL - 4:4

52:31
    Olomouc právě vstřelila branku! Olomouc se ovšem nevzdává! JAKUB NAVRÁTIL z pravého kruhu střelou našel mezeru mezi Bowovým betonem a lapačkou. Bez asistence.
    51:53 Tomáš PLEKANEC - 4:3

51:53
    Kladno právě vstřelilo branku! A Rytíři této možnosti využívají. TOMÁŠ PLEKANEC si objel půlku pásma a poslal kotouč do protějšího růžku. Asistence: Jake Dotchin, Adam Kubík.

51:32
    Kladno si zahraje přesilovou hru čtyř proti třem.

51:32
    Lukáš Klimek – 2 min., držení.

51:14
    Hned po vhazování vyslal Dujsík jedovatou střelu na Bowa, který ale vytasil svůj beton a kotouč poslal pryč.

50:53
    Po Indrákově střele se strhla před Lukášem mela a rozhodčí opět vylučují na obou stranách za hrubost.

50:53
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Oskars Cibulskis – 2 min., hrubost.

Jan Švrček – 2 min., hrubost.

50:53
    Indrákovi se otevřel prostor v mezikruží, ale jeho střelu chytá do náruče olomoucký brankář.

50:15
    Slováčkova střela od modré letěla jen mimo. Kladno pokračuje dál v tlaku.
    48:27 Kristaps SOTNIEKS - 3:3

48:27
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno mělo více ze hry při oboustranném vyloučení a tohoto stavu využívá. Už to vypadalo, že Rytíři hru překombinovali, ale KRISTAPS SOTNIEKS propálil Lukáše po Filipově přihrávce. Asistence: Matyáš Filip, Oskars Cibulskis.

47:11
    Plekancovi se z bekhendu nepodařilo obhodil Lukáše.

46:50
    Jaromír Jágr – 2 min., hrubost.

Petr Strapáč – 2 min., hrubost.

45:21
    Bláha vyrazil kotouč od mantinelu do vzduchu tak, až doletěl před Lukáše, který ho v letu raději chytil do lapačky.

44:29
    Kladno právě vstřelilo branku! I Kladno využívá přesilovou hru. Dotchin poslal tvrdou střelu od modré a MARTIN PROCHÁZKA příhodně kotouč ztečoval až za Lukáše. Asistence: Jake Dotchin, Tomáš Plekanec.

43:39
    Olomouc se osvobozuje až k Bowově brance.

43:05
    Kladno vyhrálo vhazování a drží se pásmu hostů.

43:03
    Jiří Ondrušek – 2 min., podrážení.

41:30
    Sotnieks vypálil tvrdě od modré, ale Lukáš vykopl svůj beton.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:08.

Do druhé třetiny naskočili aktivněji hosté, kteří se také jako první radovali z gólu. Kusko využil vyloučení Dotchina a poslal svůj tým do vedení 2:0. Kladno se ovšem nevzdalo a po odsouhlasení z kamery rozhodčí uznali kladenský gól a skóre bylo opět jen o jednu branku. Ovšem i další vyloučení Kladna bylo potrestáno a díky Kuskovi se mohli radovat fanoušci hostů.

40:00

39:00
    Zikmund střílel už moc z ostrého úhlu a na Melku byl Lukáš připraven a kotouč vyrazil.

38:07
    Michnáč dobře vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale trefil pouze hráče před sebou.

36:54
    Na druhé straně Indrákovu střelu posílá do ochranné sítě Lukáš.

36:08
    Navrátilovu střelu z blízkosti chytá Bow do náruče a přerušuje hru.

34:28
    Pytlík se probojoval do útočného pásma, ale byl dobře bráněn olomouckými obránci a ke střele se ani nedostal.

33:45
    Bambula si šikovně najel před Bowa, ale kotouč za jeho záda neztečoval.
    32:35 Silvester KUSKO - 1:3

32:35
    Olomouc právě vstřelila branku! Hosté využívají svoji druhou přesilovou hru a navyšují opět náskok na dvě branky. SILVESTER KUSKO dostal přesnou přihrávku do mezikruží a propálil Bowa. Asistence: Karel Plášek, Jan Káňa.

32:00
    Sotnieks dal hokejku do olomoucké přihrávky a Kladno se osvobozuje.

31:02
    Vhazování vyhrála Olomouc, ale po chvíli jí utekl kotouč do středního pásma a tak musí zakládat útok znovu.

31:02
    Miroslav Indrák – 2 min., faul kolenem.

30:30
    Slováčkova tvrdá střela letěla jen těsně mimo branku.

28:49
    I Kladno si v této třetině zahraje přesilovou hru, ale z velkého tlaku gól zatím nepadl.

28:41
    Tomáš Dujsík – 2 min., nedovolené bránění.

28:20
    Kladno se dál drží v útočném pásmo, kde byl ve velké možnosti Zikmund, který ale zaváhal a zajel s kotoučem jen za branku. Poté se ještě snažil procpat kotouč za Lukáše, ale hra byla přerušena.
    26:48 Jaromír JÁGR - 1:2

26:48
    Kladno právě vstřelilo branku! Rozhodčí gól uznal a Kladno snižuje na 1:2. Plekanec poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde stál příhodně JAROMÍR JÁGR, který dokázal kotouč dostat za záda Lukáše. Asistence: Tomáš Plekanec.

26:48
    Gól je uznán.

26:48
    Rozhodčí se jdou kouknout na video po gólu Kladna.

26:00
    Zikmund si najel mezi tři hráče Olomouce, ale nepodařilo se mu puk udržet na hokejce a o pásmo Kladno přišlo.

24:00
    Jágr zkoušel zasunout puk za čáru po obkroužení branky, ale Lukáš si prostor pohlídal.

22:25
    Plekanec neudržel nohu na modré čáře, a i když mohli jet domácí do úniku, je odpískaný ofsajd.
    21:33 Silvester KUSKO - 0:2

21:33
    Olomouc právě vstřelila branku! A Olomouc přesilovou hru využívá! Hosté vyjeli do přečíslení tři na nikoho, Pavel Musil se SILVESTREM KUSKEM si vyměnili kotouč a druhý jmenovaný uklidil puk za roztaženého Bowa. Asistence: Pavel Musil.

21:07
    I teď vyhráli vhazování hosté a tak můžou založit nový útok.

21:03
    Hosté se dopustili ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:28
    Vhazování vyhráli vhazování, ale Plekanec po pár sekundách vyvezl kotouč pryč z pásma.

20:27
    První přesilovou hru zápasu si zahrají hosté, kteří se budou snažit navýšit skóre.

20:27
    Jake Dotchin – 2 min., podrážení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:08.

První třetina byla od obou týmů nepřesná, i když si první velkou šanci vytvořili hosté už v první minutě dvacetiminutovky. Byli to také oni, kteří jako jediní zatím rozvlnili síť za gólmanem. Hned po buly se dostal ke střele Ondruška, jehož střelu Bow jen vyrazil a Nahodil měl s uklizením kotouče do branky lehkou práci.

20:00

19:11
    V poslední minutě se kotouč zasekl u mantinelu v pásmu hostů, kteří byli důraznější a puk získali. Do útočného pásma ale nepřejeli.

18:15
    Černý od modré tvrdě vypálil na Bowa, ale do střely se obětavě položil Kehar. Puk se ke gólmanovi tak vůbec nedostal.

17:03
    Jágr poslal Plekance do samostatného úniku. Ten si vyčkal s pukem na hokejce, ale bekhendem trefil pouze vnější stranu olomoucké branky.

15:15
    Ondrušek tentokrát zkoušel štěstí od modré, ale Bow byl připraven.
    14:16 Lukáš NAHODIL - 0:1

14:16
    Olomouc právě vstřelila branku! Olomouc otevírá skóre zápasu. Hned po buly se Ondrušek dostal ke střele, která Bowovi vypadla. Toho využil LUKÁŠ NAHODIL, který měl snadnou práci, a kotouč poslal do odkryté klece. Asistence: Jiří Ondrušek.

14:12
    Po dlouhé době je přerušena hra, když Bambulovu střelu z levého kruhu chytá Bow do lapačky.

13:04
    Veberovu střelu od mantinelu mohl tečovat clonící Zikmund, ale měl zablokovanou hokejku.

11:47
    Ani jeden tým si nedokáže udržet útočné pásmo.

09:07
    Keharova střela neměla dostatečnou rychlost, proto je stav stále nerozhodný a bez branek.

07:50
    Cibulskis ztratil kotouč v obranném pásmu a do velké možnosti se dostal Plášek. Jeho střela ale skončila těsně před brankovou čárou a Kladno bleskurychle poslalo puk do bezpečí.

06:17
    Kubík zkoušel přihrávkou najít v předbrankovém prostoru Jágra, ten ale kotouč špatně zpracoval a jen ho poslal na hokejku soupeře.

04:20
    Vhazování vyhráli hosté a mohli tak ujíždět do útoku. Nicméně si větší tlak nevybudovali a na druhé straně se i Kladno dopustilo ofsajdu.

04:12
    Olomouci je odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve střední třetině.

03:00
    Dotchin zkusil poslat kotouč od modré čáry do chumlu před brankovištěm, ale puk se odrazil jen nad branku Olomouce.

02:00
    Rytíři se usadili v útočném pásmu, ale ke střele je Olomouc nepustila.

00:25
    První větší šanci měli hosté, když Dujsík nebezpečně vypálil na Bowa a poté mohli ještě Olomoučtí dorážet. K puku se ovšem včas nedostali.

00:01

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Kehar, Dotchin (A), Sotnieks, Cibulskis, Slováček, Babka, Veber – Kubík, Plekanec (C), Jágr – M. Procházka, Klepiš, Indrák – Melka, Filip, Zikmund (A) – O. Bláha II, Pytlík, Michnáč.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Dujsík, Ondrušek (C), Mareš, Škůrek, Švrček, Řezníček, T. Černý – J. Káňa (A), Nahodil, Bambula – Plášek ml., P. Musil, Navrátil – Klimek, Kusko, Strapáč – Anděl, Menšík, Rutar.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Brejcha, Svoboda.
    Naváže dnes Kladno na své páteční vítězství z Plzně?

HC Olomouc
    Po posledním kole se Olomouc nachází na 7. místě s 67 body. Olomouci se narozdíl od soupeře v minulých zápasech příliš nedařilo. Z šesti zápasů si odnesla výhru pouze jednou proti Českým Budějovicím. Naposledy na její led zavítal soupeř z Liberce a kvůli bezbrankové třetí třetině prohrála Olomouc 2:3.

Nejproduktivnějším hráčem kohoutů je Jan Káňa (12+19), kterého podporuje Lukáš Nahodil (14+16). Do posledního utkání se mezi tři tyče postavil Branislav Konrád, který se kvůli prohře nedokázal přehoupnout v úspěšnosti nad 90 % (89,98 %). Jeho spoluhráč Jan Lukáš má úspěšnost 92,39 %. Jak již bylo řečeno, Olomouc se nachází na posledním místě v oslabení, i přes to, že na jejich branku jde v tomto čase pouze druhý nejmenší počet střel v lize. Ve využití přesilových her je na tom Olomouc dobře a je na 6. místě.

Poslední zápasy Kladna

Rytíři Kladno – HC Verva Litvínov 5:2

HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno 5:4

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 2:1

HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 0:3

Po posledním kole se Rytíři už nenacházejí na posledním 14. místě, ale na 13. místě s 53 body. Za sebou mají o bod České Budějovice a před sebou také o bod Litvínov a o 3 body Mladou Boleslav. Kladno po reprezentační pauze odehrálo dobré zápasy a má za sebou 2 výhry v řadě. Naposledy Rytíři zavítali na leď Plzně, kde nedovolili soupeři dát ani gól a vyhráli díky gólu v každé třetině 3:0.

Nejproduktivnějším Rytířem stále zůstává kapitán Tomáš Plekanec (13+28) a doplňuje ho jeho kolega z lajny Adam Kubík (16+14), který je nejlepším střelcem Kladna. Mezi tři tyče se naposledy postavil Adam Brízgala, který vychytal druhou nulu v sezoně a vylepšil si úspěšnost na 90,67 %. Landon Bow v posledním domácím zápase také svůj tým podržel a má na svém kontě úspěšnost 89,11 %. Rytíři sice v domácím zápase dokázali využít dvě přesilové hry, nicméně na ledě Plzně nevyužili ani jednu. V této disciplíně jsou tak na 10. místě. V tomto zápase se utkají dva týmy s nejhorší úspěšností v ubránění oslabení. Kladno je na 13. místě (76,33 %) a Olomouc na 14. místě (74,47 %).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 27. Jágr (Plekanec), 45. M. Procházka (Dotchin, Plekanec), 49. Sotnieks (Filip, Cibulskis), 52. Plekanec (Dotchin, Kubík) – 15. Nahodil (Ondrušek), 22. Kusko (P. Musil), 33. Kusko (Plášek ml., J. Káňa), 53. Navrátil, 61. Klimek (Bambula, T. Černý)

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Brejcha, Svoboda