Technika Brno – HK MD Šumperk 3:1 (kon.) | Havířov – Poruba 2011 4:3 (kon.)
Technika Hockey Brno
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
HK Mladí Draci Šumperk
Neděle 19.02.2023, 12:00 • Hokejové haly dětí a mládeže • Liga juniorů • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Technika Hockey Brno vs HK Mladí Draci Šumperk

Poslední vzájemný zápas
    Šumperk vs Přerov – 13.1.2023 – 1:0

Aktuální forma:
    Technika je aktuálně se 48 body na třetím místě tabulky skupiny Východ. Na druhý Vsetín ztrácí šest bodů a na čtvrtou Porubu má náskok čtyř bodů. Poslední duel odehrála Technika v pátek 17.2.2023, kdy vyhrála na ledě Přerova 3:2 po prodloužení.

Individuální statistiky: (kanadské bodování a statistiky brankářů)
    (3) Útočníci: Erik Pospíšil 45 (26+19) ve 27 zápasech – nejlepší střelec Ligy juniorů
    (6) Obránci: Ondřej Blaško 22 (1+21) ve 30 zápasech
    Brankáři: Jakub Nešpůrek 88,05 % úspěšnost zákroků a 3,06 branky na zápas (14) ve 25 zápasech (12 výher), 785 zákroků (4), 2 čistá konta

Šumperští Mladí Draci jsou aktuálně se 37 body na pátém místě tabulky skupiny Východ. Na čtvrtou Porubu ztrácí sedm bod, navíc mají Šumperští zápas k dobru. Na šestý Havířov mají Mladí Draci náskok sedmi bodů, ale je to AZet, kdo má o utkání navíc. V posledním duelu, který odehráli Mladí Draci na domácí půdě v neděli 5.2.2023, prohráli s Přerovem 1:7.

(29) Útočníci: Tomáš Minařík 25 (7+18) ve 30 zápasech
    (12) Obránci: Milan Křivohlávek 16 (8+8) ve 25 zápasech
    Brankáři: Milan Ryšavý 93, 72 % úspěšnost zákroků a 2,30 branky na zápas (3) v 22 zápasech (11 výher), 787 zákroků (3), 2 čista konta

* čísla v závorkách před jmény zobrazují postavení hráče či týmu v tabulce dané disciplíny"

Technika Hockey Brno: Nešpůrek (Hnízdil) – Čapka, Fornál, Šupa, Blaško (C), Žák, Juřík, Pospíšil Antonín – Trögner, Pospíšil Erik (A), Toman, Langmann, Sever, Růžek, Straka, Adam, Apolenář, Sladký
    Trenér: Jiří Rech

HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Ježek) – Šlahora, Plhal, Netolický (A), Cekr, Křivohlávek, Slabý, Minařík (C) – Šotkovsý, Haas, Ševčík, Bařica, Tomeš, Slováček (A), Szabó, Najman, Miškovský
    Trenér: Petr Rutar

Rozhodčí: Schnel – Hrabal, Smetková.

00:01

00:31
    První nahození do pásma ze strany hostů, ale puk se ihned přesouvá před branku Ryšavého.

00:47
    Tomeš se dostal do pásma a sám se pokusil prověřit Nešpůrka, který si připisuje první zákrok dnešního duelu.

01:40
    O první útok se pokusila i Technika, Ryšavý sklapl včas své betony.

02:05
    Opět pokus Techniky, Apolenář se uvolnil a pokoušel se zakončit, Ryšavý byl proti.

02:15
    Hru přerušuje ofsajd hostujícího celku.

03:00
    Mladým Drakům se nepovedla rozehrávka a je pískáno zakázané uvolnění.

03:53
    Hra se přesunula do obranného pásma domácích, kde je kotouč na hokejkách týmu v modrém.

04:28
    Velký důraz domácího forvarda na levou tyč hostující klece, Ryšavý padá na puk a hra je přerušena.

05:16
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Skóre duelu otevírají Mladí Draci, kteří pronikli rychle do pásma, kde zahustili prostor, Slováček ze středu třetiny nahodil na bránu a před hostující klecí stojící TOBIAS TOMEŠ dokázal svou tečí překonat Nešpůrka. Asistence: Miroslav Slováček a Ondřej Šotkovský.

07:29
    Uvidíme první přesilovku dnešního zápasu, tu si zahrají domácí, Šlahora se provinil faulem v obranném pásmu.

08:37
    Domácím se zatím nepodařilo stabilně rozestavět přesilovkový obrazec a teď se dokonce o akci kupředu pokouší gistí,

09:29

09:44
    Puk po odrazu mířil na klec Ryšavého, kde jej hostující maskovaný muž pro jistotu přikryl.

10:18
    Technika se pokouší o založení útoku v pásmu, snahy přerušuje přihrávka rukou.

10:58
    Pokusy domácích se nedostaly dál než před šumperské hráče, načez se kotouče ujal kapitán Minařík a uprchá s ním do pásma.

12:10
    Ryšavý čelil rychlé protiakci, o kterou se postarali hráči v bílém. Technika se pokoušela kombinovat na brankovišti, ale marně.

12:39
    Ševčík s kolegou z lajny rozjeli akci kupředu, přičemž to byla právě šumperská šestnáctka, kdo ještě dorážel před Nešpůrkem, což se ale nelíbí domácím, kteří jej pacifikují za bránou.

13:01
    Domácí Erika Pospíšil je vyloučen za nedovolené bránění a Šumperk bude mít k dispozici první přesilovou hru.

13:17
    Hosté se pokusili o střelu, tu Nešpůrek kryje a bude se vhazovat po jeho levici.

13:19
    Křivohlávek to zkusil od modré, domácí gólman puk viděl a chytá jej do náruče.

14:52
    Další ránu Křivohlávka zastavila hradba domácích.

15:01

16:08
    Bařica se vydal odvážně do pásma, ale jeho počínání rychle přerušili domácí důraznou hrou do těla.

16:58
    Křivohlávek si vyjel až na levé kruh, odkud prověřil Nešpůrka. Domácí brankář proti němu zasahuje lapačkou.

17:03
    Ani jednomu celku se nedaří přejít střední pásmo, nakonec jsou to Mladí Draci, kdo vyráží kupředu a nyní se děj odehrává za klecí Nepšůrka a před ní, kde s kotoučem na holi krouží Šotkovský.

17:57
    Šumperku další postup do pásma nevyšel a je pískán ofsajd.

18:17
    Forvarda Techniky zastavil v postupu kupředu Křivohlávek, následně hru přerušuje postavená mimo hru v podání hostů.

19:00
    Hra se přelévá z pásma do pásma, nyní se o útok pokouší Technika.

19:45
    Šanci ke konci periody měl ještě Šotkovský, který se dostal k puku v mezkruží, odkud z otočky pálil, ale jeho pokus Nešpůrkovu klec neohrozil.

20:00

První perioda dnešního duelu je minulostí. K vidění je velmi rychlý hokej, hra se přelévá z pásma do pásma, nicméně na střely je podívaná zatím chudá. O něco aktivnější je Šumperk, který se dostal v první dvacetiminutovce do jednobrankového vedení, které zajistil Tobias Tomeš. Uvidíme, co nabídne druhá třetina.

Druhý třetina začne přibližně ve 12:45.

20:01

20:16
    Druhou třetinu budou domácí zahajovat v přesilové hře, v obranném pásmu se Cekr provinil zákrokem proti pravidlům a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.

20:57
    Domácí formují přesilovku v obranném pásmu, po pokusu o založení přesilovkového postavení je ale Mladí Draci opět vyhání ze třetiny.

22:16

22:47
    Přesilová hra je minulostí, hra se přesouvá před Nepšůrka.

22:54
    Ihned po buly se kotouč dostal na modrou čáru ke Křivohlávkovi, který pálil, Nešpůrek chytá.

23:49
    Další přesilová hra pro domácí, Slabý fauloval Sladkého při postupu do pásma a je vykázán na trestnou lavici.

24:10
    Tato přesilová hra se Technice daří lépe, dostali Ryšavého mimo pozici, ale nedokázali zakončit přes důslednou obranu Mladých Draků.

25:49

26:04
    Šupa to zkusila od modré čáry, Ryšavý zasahuje betony.

27:09
    Šumperk to zkusil hned po přechodu do pásma, Nešpůrek na vyslaný kotouč odpověděl zákrokem do náruče.

27:22
    Domácí nevyšla rozehrávka a je pískáno zakázané uvolnění.

27:36
    Opět střela ihned po buly z modré čáry, Minařík ale nezacílil přesně na domácí branku.

28:03
    Ševčík zavezl puk do pásma, načež se ho ujali domácí a chtěli postupovat kupředu, hosté byli ve středním pásmu proti.

28:16
    Ryšavý zlikvidoval z levé strany si najíždějícího Sladkého svou vyrážečkou.

28:47
    Stadionem je nyní slyšet nespokojenost hostujících příznivců s trestem Plhala, jelikož mu předcházelo střetnutí na hraně pravidel ze strany Techniky. Sudí ale verdikt nemění a bude se hrát další přesilovka Brňanů.

29:20
    Technika to zkouší středem, hosté jsou proti a následně se Mladí Draci dvakrát izolovaně pokoušeli ohrozit Nešpůrka.

30:06
    Kotouč byl nejprve v rohu šumperského pásma a následně zamířil přes všechny tři čáry.

30:15
    Dělovka od modré, Ryšavý zasahuje proti nebezpečnému pokusu Techniky.

30:47

31:04
    Mimo hru proběhl nejspíše střet hráčů z obou celků, jeden z Brňanů zůstal ležet v obranné pásmu, následně jsou na trestnou lavici odeslání domácí Langmann a hostující Křivohlávek, oba jsou vykázáni za sekání. Bude se hrát 4 na 4.

31:25
    Technika právě vstřelila branku! Úvod hry 4 na 4 lépe sednul domácí Technice, která srovnává stav duelu. Velký podíl na brance má její střelec ERIK POSPÍŠIL, který si vyměnil kotouč s Adamem, následně jem obdržel do mezikruží odkud střelou zpoza nohou překonal Ryšavého. Asistence: Martin Adam.

33:58
    Po vstřelené brance domácích jsou to paradoxně hosté, kdo je aktivnější. Nešpůrek je ale ve střehu proti všem šumperským pokusům.

34:04
    Hra je přerušena zakázaným uvolněním hostů, hra se přesune před Ryšavého.

34:39
    Erik Pospíšil přepadl přes nohy Milany Křivohlávka a ten je hlavním sudím Schnelem vykázán na dvě minity za podrážení.

35:08
    Síly na ledě se vyrovnají. Ačkoli domácí z počátku své přesilové hry hrozili, další šanci na hře v početní výhodě už nyní nedostanou, protože Antonín Pospíšil se provinil podrážením Bude se hrát 4 na 4, poté bude následovat krátká přesilová hra Šumperka.

36:22
    Slováček to zkoušel z levého kruhu, Nešpůrek zasahuje.

36:39

36:55
    Křivohlávkovi nesedla střela od modré, která zamířila mimo tři tyče domácí klece.

37:08

37:18
    Nešpůrek pokryl kotouč a bude se vhazovat po jeho levici.

37:33
    Technika právě vstřelila branku! Technika jde ke konci třetiny do vedení, Zápas otáčí dorážkou k levé tyčce JAN RŮŽEK, který se dostal k dorážce po pokusu Sladkého. Asistence: Jindřich Sladký a Matěj Trögner.

39:00
    Druhá třetina duelu se chýlí ke konci, Šumperk operuju v pásmu s nadějí, že srovná skóre duelu.

40:00

Za námi je druhá dvacetimintovka, která přinesla dvě branky v podání domácích, kteří v této části jevili jako lepší tým. Nejprve ve hře 4 na 4 srovnal Erik Pospíšil, poté ke konci periody otočil vývoj utkání Jan Růžek. Hra se také začala přiostřovat a přibylo i vyloučení, více přesilových her bylo k vidění na straně domácích. Šumperk se nenechal srovnání zaskočit, nicméně jakmile se dostal do nepříznivého stavu, bylo vidět, že domácí jsou na koni. Uvidíme, jak se bude vyvíjet poslední perioda

Třetí třetina začne přibližně ve 13:33.

40:01

40:47
    Na začátku třetí periody mají Mladí Draci šanci na srovnání duelu, na trestnou lavici míří za podražení Toman.

42:33
    Slováček mohl vystřelit v blízkosti brněnské klece, domácí beci byli proti.

44:08
    Jeden ze šumperských obdržel úder do oblasti obličeje od Blaška, který je za tento přečin proti pravidlům zaslán na trestnou lavici.

44:42
    Další trestné minuty pro Brňany, kteří jsou vykázání do tří, Adam se v obranném pásmu provinil podrážením.

44:58
    Technika se ale rychle zbavuje kotouče mimo své pásmo.

45:53
    Ryšavý je nyní v péči lékaře, byl sejmut dojíždějícím domácím hráčem a vypadá otřešený.

45:53
    Dobré zprávy pro hosty, brankář Šumperka se držel za hlavu, v předklonu působil otřeseným dojmem, ale nyní si nasazuje masku a vrací se do hry.

46:08
    Domácí jsou ve čtyřech.

46:42

47:02
    Šlahorovo nahození odrazil Erik Pospíšil dopředu nohama, ale puk se ještě dostal na dorážku jednomu z hostujících hráčů.

47:47
    Sladký unikal sám na Ryšavého, který jeho nebezpečný pokus zneškodnil.

48:10
    Šotkovský to vzal na sebe a zkusil se prosadit střelou k levé tyči Nešpůrkovy branky, pokus míří mimo.

48:46
    Domácí jdou do čtyř, v útočném pásmu se Fornál provinil vysokou holí.

49:28
    Technika ale vytrvale brání a nyní se přibližuje i pokusu o útok v oslabení.

50:38
    A opět dvojnásobná přesilová hra pro hosty. Křivohlávek byl na modré čáře útočná pásma faulován Adamem.

50:38
    Oddechový čas pro tým HK Mladí Draci Šumperk.

50:46

50:54
    Síly na ledě se vyrovnají, Šotkovský je vyloučen za zdržování hry. Bude se hrát ve stejném počtu, tedy 4 na 4.

51:06
    Technika uprchala dva na nula, hostující beci nedokázali dobruslit nebezpečí, ale hráč, který vzal zodpověděl na sebe si na Ryšavého nepřišel.

52:17
    Hosté jsou nyní odeslání do tří, Phal se provinil podrážením.

52:38

53:00
    Hosté se zbavují pokusů hostů hned na modré čáře.

53:29
    Technika rozestavila útočný obrazec a Ryšavý nyní betonem likviduje Růžkův pokus.

54:06
    Cekr to zkusil sám z pravého kruhu z jízdy a Nešpůrek musel proti této prověrce zasahovat.

54:17

54:46
    Postup do pásma v podání domácích přerušuje ofsajd.

55:20
    Domácím se nepovedla rozehrávka a je pískán icing, hra se přesune před Nešpůrka.

55:39
    Slabý zachytil puk, ale čároví rozhodčí signalizují, že až za modrou čárou a vhazuje se tím pádem venku z pásma.

55:40
    Rychlonohý Minařík dopravil puk do pásma, sám zkoušel ohrozit klec a ještě vybídl i Tomeše, který mohl udělat domácím problém z otočky!

56:36
    Je pískáno zakázané uvolnění domácích, hra se přesouvá před Nešpůrka.

56:36
    Hosté obdrželi dvě minuty, Schenelovi se nelíbilo, že šumperští hráči nejsou nastoupeni na buly včas a udělil trest hráčské lavici na dvě minuty za drržování hry.

57:18
    V obranném pásmu se strhla bitka, jejichž účastníky byli Křivohlávek a Adam. Křivohlávek obdržel trest za napadení, které přecházelo bitce a on a jeho protivník obdrželi současně dvě minuty za hrubost.

58:08
    Šumperk je ve hře 4 na 3 sevřen v pásmu.

58:12
    Technika právě vstřelila branku! Domácí se zužitkovávají přesilovou hru na sklonku zápasu. Není radno, aby se kotouč dostal na čepel ERIKA POSPÍŠILA, který maří šumperské naděje a zvyšuje na 3:1. Asistence: Jindřich Slůadký.

58:15
    Hosté jsou 1:45 poslání do tří, na trestnou lavici si míří Bařica odsedět nesportovní chování udělení hráčské lavici.

59:38
    Fornálovu střelu od modré čáry likviduje Ryšavý svými betony.

Konec zápasu. (14:21:27)

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 32. Pospíšil (Adam), 38. Růžek (Sladký, Trögner), 59. Pospíšil (Sladký) – 6. Tomeš (Šotkovský, Slováček)

Rozhodčí: Schenel – Hrabal, Smetková