Tampa – Anaheim 6:1 (kon.) | Washington – Detroit 1:3 (kon.) | New Jersey – Montreal 2:5 (kon.)
Carolina – St. Louis 4:1 (kon.) | Buffalo – Toronto 3:6 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 2:1 (kon.)
Nashville – Vancouver 5:4 (1:0 po s.n.) | Chicago – Vegas 3:2 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Philadelphia 4:2 (kon.)

Střely na bránu: 20 – 35 | Přesilová hra: 0/3 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 6

Hokejisté Minnesoty poráží LA Kings 2:1 a polepšili si v boji o play-off.

Po bezbrankové první třetině udeřil hned po 13 sekundách druhé části domácí Ryan Hartman, který vymetl horní růžek hostující branky. Kings reagovali velkým náporem, ze kterého však nedokázali vytěžit alespoň vyrovnání. Proti totiž byl velmi dobře chytající Filip Gustavsson. Ve třetí části pak už Wild tlak soupeře otupili. Necelých pět minut před koncem naopak opět zaúřadoval Ryan Hartman, který další krásně trefenou ranou zvýšil na 2:0. Králové ještě zkusili hru bez gólmana, ale prosadit se dokázali až 21 sekund před koncem zásluhou dorážejícího Anžeho Kopitara. Na víc jim už nezbyl čas.

59:39 Anže KOPITAR - 2:1

59:39
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté přeci jen snižují! Po vhazování přišla rychlá kombinace a střela Seana Durziho z levého kruhu. Ta skončila na bližší tyčce a puk pak poskakoval v brankovišti za Gustavssonem. Nejrychleji se zorientoval ANŽE KOPITAR, který ho postrčil za brankovou čáru – 2:1. Asistence: Sean Durzi.

59:33
    Zakázané uvolnění Wild. Hosté si berou time-out.

59:20
    Brandon Duhaime mohl definitivně rozhodnout! Už byl v útočném pásmu a střílel přes padajícího protihráče. Z levé strany nastřelil bližší tyčku!

59:12
    Fiala připravil dobrou možnost Adrianovi Kempemu. Gustavsson ale drží čisté konto!

59:01
    Běží už poslední minuta třetí třetiny.

58:41
    Kempe pálil od modré čáry. Branku netrefil.

58:29
    Nyní domácí zahráli na zakázané uvolnění.

57:57
    Kaprizov chtěl trefit z vlastního obranného pásma prázdnou branku, ale jeho pokus zastavil Roy.

57:40
    Branka Kings je již prázdná!

56:33
    Domácí teď podržel Gustavsson! Ten levým betonem zastavil zakončení Doughtyho a již vleže si poradil i s dorážkou stejného hráče!
    55:12 Ryan HARTMAN - 2:0

55:12
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí necelých pět minut před koncem navyšují svůj náskok! Na pravém křídle se ujal puku RYAN HARTMAN, který s ním zamířil do útočného pásma. Tam to vzal na sebe, když si hrací předmět navedl více do středu a ranou přes obránce Walkera skóroval. Trefil se do horního růžku nad lapačku Copleyho. Bez asistence.

54:39
    Kopitar nahrál na pravý kruh Adrianovi Kempemu. Ten střílel z první do bližšího horního růžku, Gustavsson však zasáhl ramenem!

53:49
    Zakázané uvolnění Králů z LA.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 21. Hartman (Kaprizov, Middleton), 56. Hartman – 60. Kopitar (Durzi)

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Goligoski, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, J. Eriksson Ek (A), Beckman – Duhaime, F. Gaudreau, Greenway – Reaves, Dewar, Shaw.
    Trenér: Dean Evason

Los Angeles Kings: Copley (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Lizotte, Fiala – Kaliyev, Kupari, Vilardi.
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Brenk, St. Pierre – Gawryletz, Deschamps

Diváci: 18 012