Královo Pole – Lovosice 27:28 (kon.) | Dukla – SHC Maloměřice 41:31 (kon.) | Tatran Prešov – Hranice 28:20 (kon.)
Frýdek-M. – Kopřivnice 37:31 (kon.) | Strakonice – Jičín 20:27 (kon.) | Plzeň – Zubří 37:27 (kon.)
Nové Veselí – Karviná 26:30 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
26:30 (12:17)
HCB Karviná
Středa 22.02.2023, 19:30 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Mužstvo z hornického města na řece Olši si po třech letech zajistilo postup do čtvrtfinále Evropského poháru. Karviná si ze srbského Pančeva přivezla prohru v poměru 26:31, ta ale ovšem po osmigólovém vítězství z prvního utkání stačila na propustku mezi osm nejlepších týmů. Do pohárového střetnutí nenastoupil Patrik Fulnek, který si odpykával disciplinární trest. S otazníkem je start Adama Ptáčníka, do zápasu v Srbsku totiž nastoupil s horečkou.

Sokol bude chtít proti Baníku potvrdit domácí formu. Doposavad v ZDT Aréně neokusil hořkost porážky. Do souboje s obhájcem půjde po těsném venkovním vítězství s Maloměřicemi (24:23).

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z házené! Nejvyšší česká soutěž mužů pokračuje už 23. kolem. V něm se utkají týmy TJ Sokol Nové Veselí a HCB Karviná. Souboj šestého týmu s tím třetím začne ve ZDT Aréně Nové Veselí v 19:30.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Ma. Štohanzl – J. Flajsar, Jochman, Halíček, Navrátil, M. Popela, D. Flajsar, Rubáč, Strýček, Hajko, Mi. Štohanzl, Gregorovič, Tomášek, Bendicsek, Ogoun.
    Trenér: Jan Běloch

HCB Karviná: Mokroš, M. Galia, Brychlec – Růža, Prašivka, Patzel, Plaček, Fulnek, Užek, Harabiš, Solák, Skalický, Široký, Nantl, Ptáčník, Franc.
    Trenér: Michal Brůna

Rozhodčí: Martin Pražák, Jaroslav Šulc.

Právě probíhá nástup obou týmů, za chvíli se začne hrát.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Nové Veselí začalo první dějství na míči. (0:0)

1
    Ákos Bendicsek se provinil kroky, Baník jde na míč. (0:0)
    1
    Denis Harabiš potrestal minelu Nového Veselí a otevřel skóre utkání. (0:1)

2
    Marian Hajko byl držen a Mantl si půjde právem na dvě minuty odpočinout. (0:1)
    3
    Ákos Bendicsek ze střední vzdálenosti propálil všechno, co mu stáleo v cestě. (1:1)

3
    Karviná je na míči, ale jde do plných. (1:1)

4
    Miroslav Štohanzl pozdržel útočné snažení Baníku. (1:1)

4
    Karviná uspěchala střelu a bude se muset rychle bránit. (1:1)

4
    Oba týmy ve svých šancích selhaly. (1:1)
    5
    Patrik Fulnek se opřel do střely, která šla do horního rohu branky Sokola. (1:2)
    6
    Robert Halíček se prosadil a je opět srovnáno. (2:2)
    6
    Patrik Fulnek potrestal domácí milu. Baník jde opět do vedení. (2:3)

7
    Sokol ve své šanci neuspěl a bude se muset bránit. (2:3)
    8
    Denis Harabiš uspěl se sehrávakou na pravé křídlo a překonal domácího brankáře efektním lobem. (2:4)

8
    Denis Harabiš zatáhl za brzdu a právem uviděl žlutou kartu. (2:4)
    9
    Robert Halíček poté poslal sedmičku do horního rohu branky. (3:4)
    9
    Dominik Solák si vyskočil a poslal svou ostrou střelu do levého horního rohu branky Sokola. (3:5)
    10
    Marian Hajko dostal domácí tým ostrou střelou do levého horního branky Baníku na rozdíl jediného gólu. (4:5)

11
    Jiří Gregorovič si pomohl v souboji rukama a půjde si na dvě minuty odpočinout. (4:5)
    12
    Hajko se prosadil z pivota, je opět srovnáno. (5:5)
    12
    Matěj Nantl dal branku po pěkné souhře Baníku z pivota. (5:6)
    13
    Ákos Bendicsek srovnal. (6:6)
    14
    Petr Široký se prosadil po rychlém kontru do otevřené obrany. (6:7)
    14
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Ákos Bendicsek). (7:7)
    15
    Dominik Solák propálil všechno, co mu stálo v cestě. Baník jde do vedení. (7:8)

16
    David Flajsar z dálky po teči minul, Sokol je na míči. (7:8)

17
    Adam Tomášek z dálky minul zařízení. Karviná prostřídá a půjde útočit. (7:8)
    17
    Petr Široký se prosadil ostrou střelou k tyčce. (7:9)
    17
    David Flajsar uspěl po rychlém útoku Sokola ostrou střelou přes obránce, která skončila u levé tyčky. (8:9)
    18
    David Jochman potrestal útočný faul Baníku pěknou sehrávkou po levém křídle. (9:9)

18
    Oddechový čas pro tým HCB Karviná. (9:9)

18
    Baník je na míči, ale jde do plných. (9:9)

19
    Martin Galia vyčapal rychlý nájezd Sokola. (9:9)
    19
    Jonáš Patzel potrestal neproduktivitu Nového Veselí. (9:10)

19
    Miroslav Štohanzl si pomohl faulem při poslední akci a půjde si na dvě minuty odpočinout. (9:10)

21
    Vyloučení pro tým HCB Karviná (Václav Franc). (9:10)

21
    Nové Veselí bude zahrávat sedmičku po faulu France. (9:10)

21
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu TJ Sokol Nové Veselí (Robert Halíček).
    (9:10)
    21
    Adam Ptáčník dává Baníku už dvoubrankové vedení. (9:11)
    22
    Adam Tomášek dostal Sokol na rozdíl jediné branky po rychlé souhře. (10:11)

22
    Baník je na míči a trpělivě kombinuje. (10:11)
    22
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Jonáš Patzel). (10:12)

22
    Sokol svou šanci na snížení náskoku Baníku nevyužil a teď se bude muset bránit. (10:12)
    23
    Patrik Fulnek dostal hostující tým na náskok tří bodů, teď to trefil k tyčce. (10:13)
    24
    Gól vstřelil tým HCB Karviná (Dominik Solák). (10:14)

24
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Nové Veselí. (10:14)
    24
    Jiří Gregorovič dostal místo na levé straně a prosadil se k tyčce. (11:14)
    25
    Matěj Nantl dostal dlouhou přihrávku od brankáře a v brejku překonal bezmocného domácího brankáře. (11:15)
    27
    Marian Hajko potrestal nedovolený zákrok Karviné ze sedmičky. Hráč Sokola poslal míč pravačkou mezi hlavou a rukou brankáře Baníku k levé tyči. (12:15)

27
    Ákos Bendicsek si počínal v rozporu s pravidly a půjde si na dvě minuty odpočinout. (12:15)
    28
    Jonáš Patzel dává Baníku už čtyřbrankový náskok. Hostující šikula se prosadil v přesilovce. (12:16)

29
    Sokol se musí bránit po dlouhé přihrávce na pravé křídlo. (12:16)
    29
    Jan Užek dostal míč přesně na pozici pivota a poslal balón, sic obtěžován obráncem, k levé tyčce. (12:17)

30
    Vojtěch Prašivka byl držen. Sokol je 35 vteřin před koncem poločasu na míči. (12:17)

30
    Pět vteřin před koncem poločasu zastavilo útočné snažení Sokola nedorozumění při přihrávce na pravé křídlo. (12:17)

30
    První poločas skončil. (12:17)

První poločas se vyvíjel podle předpokladů. Baník se několika slepenými brankami dostal do vedení, jež s postupujícím časem navyšoval. Po třiceti minutách hry platí stav 12:17. Druhé dějství začne ve 20:23.

31
    Začal druhý poločas. (12:17)

31
    Baník začal druhé dějství na míči. (12:17)

31
    Dominik Solák se provinil kroky, Sokol jde na míč. (12:17)

32
    Sokol je na míči, ale je to pomalé. (12:17)

32
    Marian Hajko byl držen, domácí mají balón. (12:17)
    32
    Ákos Bendicsek se prosadil ze střední vzdálenosti, když se trefil ostrým projektilem k levé tyčce. (13:17)
    33
    Dominik Solák si vyskočil do vzduchu a poslal bombu k pravé tyčce. Karviná vede už o pět brenek. (13:18)
    33
    Ákos Bendicsek ale vzápětí odpověděl také střelou k levé tyčce. (14:18)

34
    Ákos Bendicsek si pomohl faulem. Karviná je na míči. (14:18)

34
    Baník má sedmičku, míč si bere Denis Harabiš (14:18)
    34
    Denis Harabiš poslal z první míč do levého horního rohu branky. (14:19)

35
    Adam Tomášek dostal lahůdku od Ákos Bendicsek a z levé strany se trefil do horního rohu branky Baníku. (14:19)
    35
    Patrik Fulnek ale vzápětí z brejku dal Karviné opět pětibrankové vedení. (14:20)

35
    Ákos Bendicsek trefil jenom střed branky, Baník je na míči. (14:20)

36
    Pokus o rychlý kontr Sokolu nevyšel. Přihrávka byla příliš dlouhá. (14:20)

37
    David Jochman pozdržel kontro Sokola. (14:20)

37
    David Jochman byl faulován, Sokol má sedmičku. (14:20)
    37
    Marian Hajko dostal míč s pomocí nohy brankáře do branky. (15:20)

38
    Sokol je po noze Karviné na míči. (15:20)
    39
    Jiří Gregorovič dostal míč na pivota a poslal jej expresem do levého horního rohu branky Karviné. (17:20)
    39
    Matěj Nantl roztočil na pivotu míč, který se jako káča dostal do branky Sokola. (17:21)

40
    Sokol je na balónu, jenže útočí do plných. (17:21)

40
    Robert Halíček z pravého křídla trefil jenom brankáře Karviné. (17:21)

40
    Oba týmy svou šanci nevyužily. (17:21)

40
    Oddechový čas pro tým HCB Karviná. (17:21)

41
    Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Ákos Bendicsek). (17:21)
    41
    Robert Halíček se prosadl z rychlého brejku v oslabení a dostal domácí na rozdíl tří branek. (18:21)
    42
    Jonáš Patzel do toho šel po hlavě a ostrý projektil trefil pravý horní roh. (18:22)
    43
    Jakub Flajsar se trefil po sehrávce. Sokol ztrácí tři branky. (19:22)

43
    Dominik Solák trefil z dálky jenom tyčku. (19:22)

44
    Oba celky ve svých šancích netrefily zařízení. (19:22)

45
    Vyloučení pro tým HCB Karviná (Jan Užek). Užek zatáhl protihřáče za dres a šel si na dvě minuty právem odpočinout. (19:22)
    45
    Jiří Gregorovič dostal míč na pivota a ránou k tyčce nechal brankáři Baníku šanci. (20:22)

46
    Karviná jde do plných. (20:22)
    46
    Solák vyslal ostrý projektil k tyčce. (20:23)
    47
    Petr Široký se trefil po pěkné sehrávce do levého křídla. (20:24)

48
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Nové Veselí. (20:24)
    48
    Petr Široký se dostal po oddechovém času na míč a z rychlého brejku dal Baníku náskok pět branek. (20:25)

49
    Vyloučení pro tým HCB Karviná (Petr Široký). Autor poslední branky obejmul hráče soupeře jako vzrostlý dub a byl právem vyloučen na dvě minuty. (20:25)

49
    Marian Hajko ztratil při pokusu o rychlé přenesení hry míč. Baník jde do plných. (20:25)

50
    Karviná je na polovině soupeře a nemá důvod spěchat. (20:25)

50
    Denis Rubáč nepotrestal střeleckou minelu Karviné z levého křídla. (20:25)
    51
    Jonáš Patzel prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. (20:26)
    51
    Marian Hajko udeřil z rychlého brejku. (21:26)
    52
    Jakub Flajsar utekl obraně soupeře a z brejku se trefil nízkou střelou. (22:26)
    52
    Jonáš Patzel skóroval ze střední vzdálenosti jedovkou na bližší tyčku. (22:27)

53
    Nové Veselí je na míči, jenže jde do plných. (22:27)

54
    David Flajsar byl zastaven, ale vylučovat se nebude. (22:27)

54
    Karviná neuspěla ze střelou z dálky a musí se vracet. (22:27)
    55
    Dominik Solák se zavěsil do vzduchu na lajně a poslal míč přesně k levé tyčce. (22:28)
    56
    Dominik Solák trestá další bombou chybu Sokola. (22:29)

56
    Nové Veselí bude zahrávat sedmičku. Míč si bere Marek Popela (22:29)
    56
    Marek Popela poslal z první míč do levého horního rohu branky Karviné. Brankář neměl nárok zasáhnout. (23:29)
    57
    Jakub Flajsar potrestal nedůslednost Karviné v útoku, když z pivota poslal míč pod břevno. (24:29)

57
    Oba týmy nabídnutými šancemi opovrhly. (24:29)

58
    Oddechový čas pro tým HCB Karviná. (24:29)

58
    Karviná ztratila míč a nabídla šanci Sokolu. (24:29)

59
    Baník drží míč na svých rukách a nikam nespěchá. (24:29)

59
    Jonáš Patzel fauloval a čekají ho dvě minuty trestu. (24:29)
    59
    Pavel Ogoun dostal míč z pivota do branky i přes karvinský faul. Sokol bude hrát přesilovku. (25:29)
    60
    Jan Užek se prosadil z pozice pivota, v pádu dostal míč do levého horního rohu branky Sokola. (25:30)

60
    Domácí Sokol bude pět vteřin před koncem zahrávat sedmimetrový hod. (25:30)
    60
    Radek Navrátil proměnil sedmičku a snížil na rozdíl čtyř branek. (26:30)

Konec zápasu. (26:30)

Zápas mezi Sokolem Nové Veselé nabídl nezaujatému fanouškovi několik pěkných momentů. V ZDT Aréně byly k vidění technické finesy, vydařené souhry a hlavně 56 branek. Karviná šla do druhého poločasu s pětibrankovým náskokem, který se jí podařilo dále udržovat. Nové Veselí se sice zásluhou Gregoroviče dostalo ve 45. minutě na rozdíl dvou gólů. Jenže Baník zařadil na vyšší rychlostní stupeň a několik slepenými brankami navýšil své vedení. Body zaslouženě putují do města na řece Olši, Sokol Nové Veselí doma padlo s HCB Karviná v poměru 26:30. Nejlepšími střelci domácích byli Bendicsek a Hajko, oba vstřelili pět branek. Na straně Baníku dal sedm gólů Dominik Solák.

TJ Sokol Nové Veselí – HCB Karviná 26:30 (12:17)
    Nejvíce branek: Hajko 5/2, Bendicsek 5, Halíček 3/1 – Solák 7, Patzel 6, Fulnek 4. Rozhodčí: Martin Pražák, Jaroslav Šulc. Sedmimetrové hody: 6/5 – 1/1. Vyloučení: 4:5. (21:09:25)