Mladá Boleslav – Litvínov 1:2 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 6:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:5 (po pr.)
Pardubice – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 0:4 (kon.) | Kladno – Sparta 3:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:5 (0:0, 2:3, 2:1 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Pátek 24.02.2023, 17:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga • 49. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (20:31:26)

Dnešní utkání sledovalo 4 529 diváků.

Máme hotovo, strhující souboj mezi Plzní a Třincem končí výhrou druhého jmenovaného výběru. O úspěchu Ocelářů na západě Čech rozhodla dvě slepená vyloučení za sekání, přičemž následnou přesilovku pět na tři v pátý zásah hostů přetavil Martin Růžička. Indiáni tak sice podali velmi dobrý výkon, ale berou jen bod.

Statistiky utkání
    Střely na branku: 30 – 37. Zblokované střely: 20 – 16. Vhazování: 34 – 33. Hity: 7 – 2. Trestné minuty: 14 – 10. Využití přesilovek: 0/5 – 2/7.

Nejlepší hráči utkání
    Dominik PAVLÁT (PLZ) – Libor HUDÁČEK (TRI)

63:40 Martin RŮŽIČKA - 4:5

63:40
    Třinec právě vstřelil branku!
    Máme hotovo, Oceláři využívají dvojnásobnou početní výhodu a za zvuku ohlušujícího pískotu plzeňského publika slaví zisk bodu navíc! Pod rozhodující gól se podepsal MARTIN RŮŽIČKA, který si zpracoval Nestrašilovu přihrávku a z levého kruhu zakončil přesně pod víko – 4:5! Asistence: Andrej Nestrašil.

63:05
    Parádní zákrok Pavláta teď zastínil další plzeňský faul, Oceláři budou hrát přesilovku pět na tři! Petr Zámorský (PLZ) je též trestán za sekání.

62:50
    Oceláři kombinují před Pavlátem a vyhlíží příležitost pro ideální zakončení, gólman musí být ve střehu.

62:17
    Oddechový čas pro tým HC Oceláři Třinec.

62:17
    Je tu možná rozhodující moment střetnutí! Filip Suchý (PLZ) je vykázán z kluziště za dost okaté sekání, Třinec si zahraje důležitou přesilovku!

61:45
    Mazanec vyrazil zakončení jednoho z domácích do ochranné sítě, hra je znovu na chvíli zastavena.

61:04
    Hosté jsou sice v prodloužení výrazně aktivnějším týmem, v koncovce jim to ale trochu skřípe. Na Pavláta zatím neletěla snad ani jedna střela.

60:29
    Po rychlém zásahu ledařů se hraje dál. Oceláři jsou na puku a snaží se se usadit v útočném pásmu.

60:16
    Marcinko najížděl k plzeňské kleci a vyhlížel přihrávku od Růžičky. Ta nepřišla a třinecký forvard pak nedobrzdil, vrazil do Pavláta a vychýlil svatyni z její pozice.

60:01

V základní hrací době se nerozhodlo, na řadu tak přichází nastavení v již tradičním formátu tři na tři. Na západě Čech je k vidění opravdu vyrovnané a napínavé utkání, kterému prodloužení sluší. Uvidíme, zdali se v následujících pěti minutách na stranu jednoho z celků přikloní štěstěna, nebo jestli budou potřeba nájezdy.

Statistické okénko

Prodloužení začne přibližně ve 20:04.

60:00

59:59
    Třinec ještě vyhodil puk na zakázané uvolnění, sekundu před koncem tak uvidíme buly u Mazance.

59:39
    Běží posledních pár sekund. Houdek hlídá kotouč za Pavlátem, oba týmy ještě naposledy střídají.

58:58
    Zdá se, že oba týmy už šetří síly na prodloužení. V závěru třetí části je k vidění minimum akce, poslední perioda se spíše jen dohrává.

58:28
    Hra se teď zasekla na mrtvém bodě, za plzeňským brankovištěm se už pár sekund bojuje o kotouč.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:46
    Zámorský po rychlé akci mířil na vzdálenější horní roh, jeho střela ale klec těsně minula.

56:48
    Základní hrací doba směřuje do finiše. Zatím vše nasvědčuje tomu, že o osudu dnešního strhujícího střetnutí se v šedesáti minutách nerozhodne.

56:18
    Mazanec předvedl rutinní zákrok, tahle střela ho vůbec nepotrápila. Vhazovat se bude po jeho levici.

55:57
    Průběh závěru třetí části zastavuje přihrávka rukou. Oceláři ztrácí útočné pásmo, hra se po krátké přestávce přesune do neutrální zóny.

55:08
    Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, dnes to zřejmě bude drama až do samotného konce! Pavlát ze své klece loví pryž po prudké ráně LUKÁŠE KAŇÁKA z modré čáry, na kterou nestačil včas zareagovat. Ex-plzeňský obránce se prosazuje proti svému mateřskému klubu – 4:4! Asistence: Andrej Nestrašil, Jakub Jeřábek.

54:58
    Nestrašilovu přihrávku na Voženílka vystihl protihráč, Třinečtí si ale bleskově vybojovali puk zpět.

Střely na branku: 28 – 29.

54:32
    Publikum v Plzni chce pověstná "bůra". Na puku jsou ale teď Oceláři a hledají nějakou skulinu v domácí obraně, která by jim umožnila proklouznout k Pavlátovi.
    53:44 Jan SCHLEISS - 4:3

53:44
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Odměnou za ubráněné oslabení budiž vstřelený gól, Škodovka se šest minut před koncem ujímá vedení! Zámorský poslal na Mazance puk z hranice třetiny, přičemž z pozice těsně před brankovištěm ho mimo dosah třineckého brankáře tečoval JAN SCHLEISS – 4:3! Asistence: Petr Zámorský, Aleksi Rekonen.

53:07
    Douderův nepřesný pokus předznamenal konec třinecké přesilovky, Jiříček se vrací na hrací plochu. Plzeň se dostává k puku a míří do útočného pásma.

52:53
    Famózní Dominik Pavlát! Marcinko poslal puk na volného Nestrašila a následovala jedovatá rána z voleje, kterou ale strážce plzeňské branky skokem vykryl! Opravdu parádní zákrok!

52:21
    Po Jeřábkově nahození z hranice pásma byla k vidění trochu chaotická situace před Pavlátem, kterou ale Oceláři nezvládli přetavit v trefu.

51:40
    Tribuny se zaradovaly, indiánům se povedlo vyhodit puk až za Mazance. Třinec musí začít od začátku.

51:03
    Situace se otáčí, do čtyř půjdou zase domácí. Adam Jiříček (PLZ) je trestán za nedovolené bránění poté, co poslal k zemi útočícího Růžičku.

50:52
    Čerstvě vysvobozený Chmielewski připravil nebezpečné zakončení pro Marcinka, Pavlát byl ale připraven a udržel nerozhodný stav!

49:58
    Schleiss pálil těsně vedle hostující svatyně. Indiáni nicméně i nadále operují v útočném pásmu, a brzy to tak budou moci zkusit znovu.

49:30
    Plzni zatím přesilovka nevychází podle plánu, Třinec má dění na ledě pod kontrolou. Mazanec dosud v oslabení nebyl nucen snad ani jednou zasáhnout.

Střely na branku: 25 – 25.

48:39
    Po reklamní přestávce se podíváme na další domácí přesilovku, kterou faulem kolenem soupeřům nadělil polský forvard Aron Chmielewski (TRI).

48:24
    Pavlát byl nucen podržet kotouč, po krátké přestávce tak teď uvidíme buly před jeho brankou.
    47:31 Kryštof HRABÍK - 3:3

47:31
    Halou už potřetí zní oslavná melodie trumpety a to znamená jediné: začínáme zase od začátku! Na střeleckou listinu se zapisuje KRYŠTOF HRABÍK, který jako blesk z čistého nebe překonal Mazance střelou z pravé strany a vyrovnal stav na 3:3! Asistence: Jakub Pour, Filip Suchý.

46:57
    Akce Ocelářů nicméně nakonec k větší šanci nevedla. Těsně za hranici hostujícího obranného pásma je k vidění bitva o kotouč, nejaktivnější je Hrabík.

46:22
    Kaňák udržel puk v pásmu a poslal ho za brankoviště na Hudáčka, který se zbavil Jiříčka.

45:38
    Třinečtí odráží jeden domácí výpad za druhým, Škodovka se skrz obranu kouše jen hodně těžko.

45:13
    Jaroměřský dojel vyhozený puk za svým brankovištěm, oba celky teď rychle střídají formace.

44:23
    V Plzni se teď hraje nahoru dolu, ani jednomu týmu se nedaří zakotvit před brankovištěm soupeřů.

43:39
    Hudáček byl před pár sekundami vpuštěn zpět mezi mantinely. Třinec se hned vydal dopředu, Pavlát byl nucen z rukávu vytáhnout další zákrok.

42:52
    Honejsek hledal dlouhou křižnou přihrávkou Poura, jeho nabídce ale chyběla notná dávka přesnosti. Pro domácí je to škoda, druhý jmenovaný byl v dobré pozici.

42:15
    Rekonen pronesl puk za modrou čáru, Plzeňští se znovu rozestavují kolem Mazancovy branky.

41:30
    Hudáčkův pobyt na trestné chtěl rychle ukončit Zámorský, Mazanec si ale jeho zakončení z prostoru mezi modrou a kruhem hravě pohlídal.

41:23
    Libor Hudáček (TRI) si krom dvou gólu dnes do statistik zapíše i menší trest, a to za podrážení.

41:04
    Hudáčkova střela z modré čáry šla jen do Pavlátova nataženého betonu. Plzeň se následně dostala k puku a poprvé od začátku části míří do útoku.

40:35
    Pavlát si na své konto připsal první zákrok ve třetí třetině, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

40:10
    Poslední dějství budiž zahájeno. Kremláček byl hned s úvodním vhazováním závěrečné periody propuštěn na led, oba celky tak hrají v plném počtu.

40:01

To byla pořádná divočina! Prostřední část nabídla celkem pět branek a stejný počet vyloučení, přičemž po čtyřiceti minutách mají k úspěchu o malinko blíže hráči Třince. Indiáni s nimi sice drží krok a nelze říct, že by byli na ledě horším týmem, v koncovce jim to ale malinko skřípe, aspoň tedy oproti soupeřům. Dotáhnou Oceláři bitvu do vítězného konce, nebo domácí ještě neřekli své poslední slovo?

Další třetina začne přibližně v 19:24.

40:00

39:52
    Pavlát je v závěru druhé třetiny pod velkým tlakem, tohle už ale domácí nejspíš zvládnou ubránit.

39:14
    Nestrašilova střela se odrazila k najíždějícímu Marcinkovi, na kterého zívala prázdná branka! Puk ale čepel jeho hole těsně minul!

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:47
    Opět byla k vidění souhra Daňo–Růžička. Druhý jmenovaný po zachycení krátké přihrávky vypálil z kruhu, Pavlát byl ovšem ve střehu a pryž lapil.

38:00
    Přesně dvě minuty před koncem prostřední části se znovu trestá, rozhodčí za podrážení posílají na lavici hanby zadáka Vladimíra Kremláčka (PLZ).

37:54
    Pavlát bude muset zpozornět, po domácím icingu se bude vhazovat těsně před jeho brankovištěm.

37:30
    Plzeňští chtějí ještě před přestávkou vyrovnat a působí aktivním dojmem, Oceláři je teď nicméně nepouští do bezprostřední blízkosti Mazancovy svatyně.

36:43
    Ojojoj! Pryž teď odrazila od bránícího hráče a nebezpečně proskočila kolem hostující svatyně, od vyrovnávací trefy nás dělily jen centimetry!
    35:54 Martin RŮŽIČKA - 2:3

35:54
    Západočeská divočina dostává další zápletku, Oceláři trestají laxnost domácí obrany a vrací se zpět do vedení! Daňo poslal z hranice pásma parádní přihrávku na volného MARTINA RŮŽIČKU, jenž z předbrankového prostoru následně zakončil za bezmocného Pavláta – 2:3! Asistence: Marko Daňo.

35:40
    Mazanec si poradil se střelou Jaroměřského, hra se ale i nadále drží před jeho brankovištěm.

34:41
    Plzeň operuje v útočném pásmu, třinecká obrana je ale náležitě houževnatá a nenechává aktivním protihráčům ani centimetr hrací plochy bez litého boje.

Střely na branku: 18 – 20.

33:53
    Odpískáno další zakázané uvolnění proti Ocelářům, vhazovat se bude po Mazancově pravici.

33:38
    Indiáni tentokrát zneškodnili hostující výpad už v zárodku, ujali se kotouče a míří zpět dopředu.
    32:43 Adrián HOLEŠINSKÝ - 2:2

32:43
    Marek Mazanec si vybírá hodně slabou chvíli, máme znovu vyrovnáno! ADRIÁN HOLEŠINSKÝ na něj nahodil puk z pravého kruhu, přičemž třinecký gólman se jej pokusil lapit do rukavice. Pryž ale jeho lapačku jen tečovala a dopadla do branky – 2:2! Asistence: Michal Houdek.

32:01
    Skok se vrací na hrací plochu, oba týmy hrají v plném počtu. Pavlát nicméně musí být stále ve střehu, Třinec drží hru před jeho brankovištěm.

31:32
    Jaroměřský vybojoval puk u modré čáry a okamžitě ho poslal ven z pásma. Škodovka je stále ve čtyřech.
    30:35 Libor HUDÁČEK - 1:2

30:35
    Oceláři se prosazují ve dvojnásobné početní výhodě a otáčí skóre utkání! Zámorského z lavice hanby předčasně vysvobozuje LIBOR HUDÁČEK, kterému na druhý pokus vyšla sázka na prudkou ránu z prostoru pro vhazování. Slovenský borec má zaděláno na hattrick – 1:2! Asistence: Martin Růžička, Andrej Nestrašil.

30:01
    A pozor, další vyloučení pro indiány! Tohle už je celkem kuriózní situace, Jan Skok (PLZ) bude dělat společnost Zámorskému a Beránkovi za podrážení.

29:43
    Po pěkné sérii rychlých přihrávek pálil z voleje Hudáček, jehož zdánlivě nebezpečný projektil ovšem Pavlátovu branku těsně minul!

29:29
    S tresty se roztrhl pytel. Sudí tentokrát signalizuje držení, vykázán je Petr Zámorský (PLZ). Uvidíme tedy celkem 33 sekundy hry čtyři na tři z pohledu Třince.

28:47
    Nepovedená hostující rozehrávka zajela až za Pavláta, po odpískaném icingu se tak hra aspoň na pár sekund vrátí před Mazancovo brankoviště.

28:20
    Poměr sil na ledě se ovšem bleskově vyrovnává. Nestrašilovy protesty nepomohly, Martin Růžička (TRI) mizí na trestnou lavici. Též za sekání.

28:02
    Situace jde pro domácí od desíti k pěti, rozhodčí teď za sekání vylučuje Martina Beránka (PLZ).
    27:42 Libor HUDÁČEK - 1:1

27:42
    To je pro domácí hráče hodně hořký zásah, Oceláři vyhání vítr z plzeňských plachet! Pavlát sice Jeřábkovo nahození z modré čáry vyrazil, na následnou dorážku z dílny nikým nehlídaného LIBORA HUDÁČKA už byl ale krátký – 1:1! Asistence: Jakub Jeřábek, Andrej Nestrašil.

27:05
    Máme tu komerční přestávku, která je pro Třinecké darem přímo z nebes. Hosté mají za sebou extrémně náročnou pasáž, ve které čelili velkému náporu.

Střely na branku: 17 – 14.

26:29
    V ochozech to zašumělo! Z hranice brankoviště chtěl domácí náskok rozšířit Holešinský, Mazanec byl ale ve střehu a včas zakročil betonem!

26:09
    Puk vyjíždí za modrou čáru, Oceláři si po velmi náročné pasáží mohou aspoň na pár sekund oddechnout. Domácí mají jednoznačně více ze hry.

25:27
    Indiáni už několik desítek sekund kombinují v útočném pásmu, hosté jim ovšem nedovolují vystřelit.

24:44
    Z ochozů na led prší pískot a nepěkná slova na adresu hlavního rozhodčího, který se rozhodl zákrok jednoho z třineckých borců nechat bez trestu.

24:13
    Třinci se nepovedlo se usadit před domácí klecí, Plzeň rychle vrátila hru k brankovišti Ocelářů.

23:55
    Kremláček pálil z modré čáry. Puk se skrz hustou clonu těl před brankovištěm dostal až k Mazancovi, který jej vytěsnil mimo nebezpečí.

22:58
    Tenhle hokej musí diváky bavit, hra se přelévá ze strany na stranu a střeleckých pokusů teď není poskrovnu. Oba gólmani musí být konstantně ve střehu.

22:25
    Svou první extraligovou trefu si chtěl zapsat šestnáctiletý zadák Jan Skok, Mazanec si ale jeho projektil pohlídal a schoval ho do své výstroje.

21:56
    Roman chtěl Pavláta prověřit zakončením z hranice brankoviště, na poslední chvíli ale zasáhl jeden z bránících domácích a nedovolil mu ohrozit klec.

21:22
    Hrabík předal puk Suchému, kterého jen pár sekund nato přišpendlil na mantinel protihráč. Akce Škodovky tak tentokrát vyhořela už ve středním pásmu.

20:41
    Oceláři se snaží na inkasovaný zásah rychle odpovědět, plzeňská obrana je ale zatím drží na uzdě.
    20:05 Aleksi REKONEN - 1:0

20:05
    No, tak to je vstup do třetiny jako hrom! Plzeň vyhrála vhazování, do útočného pásma se následně bleskově dostal ALEKSI REKONEN a rychlou střelou z pravé strany nachytal úplně nepřipraveného Mazance na švestkách! Puk zaletěl přesně do bližšího horního růžku branky – 1:0! Asistence: Jan Schleiss, Tomáš Mertl.

20:01

Úvodní dějství je minulostí, v LOGSPEED CZ Aréně jsme zatím branku neviděli. Po většinu doby k ní měli o něco blíže hokejisté Třince, kteří si měli na ledě převahu a vypracovali si několik slušných šancí, domácí nicméně nezůstávali o moc pozadu a též Mazance potrápili. Uvidíme, jak se duel bude vyvíjet dál.

Další třetina začne přibližně v 18:25.

20:00

19:53
    Běží poslední sekundy. Holešinský sice vyráží ven ze své zóny, Plzni ale už moc času nezbývá.

19:22
    Kotouč minimálně podruhé míří až za Pavlátovu svatyni, Oceláři teď mají hru plně pod kontrolou.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:34
    Mazanec k sobě srazil betony a vytěsnil Jaroměřského pokus, který na něj západočeský zadák vyslal těsně po vyhraném vhazování. Hosté následně vyhazují.

17:59
    Za podrážení míří ven ze hry Samuel Buček (TRI). Domácí reklamují i Růžičkův zákrok, který byl k vidění těsně před přerušením, do tří ale hosté nepůjdou.

17:27
    Pavlát vyráží na střídačku, pravá ruka jednoho hlavního rozhodčího podruhé v zápase vystřelila vzhůru. Indiáni mají ponechanou výhodu, bude se vylučovat.

16:39
    Další hostující střela se od bránícího Rekonena odrazila do ochranné sítě, dění je na chvíli pozastaveno.

15:58
    Voženílkův pokus z kruhu mohl ještě tečovat Nestrašil, letící kotouč mu ale nesedl úplně ideálně. Třinečtí nicméně i nadále operují před Pavlátem.

15:40
    Smithovu křižnou přihrávku u mantinelu zachytil Marcinko, který ale jen pár sekund nato pryž znovu ztratil. Sledujeme trochu hluchou pasáž první třetiny.

14:43
    Jeden z domácích sbírá pryž za svou brankou, v patách má dva forčekující protihráče. Škodovka se bude snažit se prokousat ven ze své třetiny.

13:47
    Hrňa v předklonu opouští hrací plochu, protihráč ho zřejmě ve středním pásmu zasáhl holí do obličeje. Trestat se ale podle všeho nebude.

Střely na branku: 4 – 11.

12:58
    Chmielewski se dostal za Mertla, v rohu si vzal puk a obratem ho poslal před brankoviště na Nestrašila, který následně potrápil Pavláta rychlou ranou.

12:37
    Milan Doudera drží puk ve svém obranném pásmu, Třinečtí se teď snaží trochu zklidnit hru.

11:48
    První gól nepřinesla ani nebezpečná skrumáž před třineckou brankou! Mazanec sice udržel puk mimo klec, jednoduché to ale neměl!

10:54
    Plzeň sice zakotvila v útočném pásmu a kombinuje, zatím ale Mazance v přesilovce neohrozila.

10:06
    Domácí si zkusí hru v početní výhodě, dvě minuty za podrážení inkasuje Andrej Nestrašil (TRI).

09:54
    Jaroměřský poslal pryž podél modré na Houdka, jehož zakončení se od Mazance odrazilo do brankoviště.

08:58
    Třinecký gólman čelil první složitější situaci, Škodovka zahrozila. Hra se pomalu ale jistě vyrovnává.

08:26
    Růžička dojel vyhozený kotouč, zakázané uvolnění se nekoná. Oceláři se usazují před Pavlátem.

07:58
    Po souboji u modré čáry je odpískáno postavení mimo hru, vhazovat se bude před domácí třetinou.

Střely na branku: 2 – 8.

07:42
    Holešinský se protáhl do útoku a z prostoru mezi modrou a kruhem se rozhodl vystřelit, Mazancovu svatyni ale těsně přestřelil. Puk trefil jen hrazení.

06:58
    Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za Pavlátem, do které je zapojeno hned několik hráčů z obou celků.

05:57
    Mertlovo nahození zachytil Vrána, který puk přenesl do středního pásma a následně jej vymrštil až za Pavláta. Pětice Ocelářů obratem míří na střídačku.

05:39
    Rekonen krouží po útočném pásmu. Plzeň se po dlouhé době usadila před Mazancem a snaží se kombinovat.

04:56
    Na druhém konci hrací plochy Mazance potrápil Honejsek, gólman Třince si ale nakonec se situací poradil. Hosté se po krátké době vrací zpět na puk.

03:57
    Plzni se nedaří na delší dobu vysunout hru ven z jejího obranného pásma. Hosté teď mají jasně více ze hry.

03:19
    Voženílek se obtočil kolem branky a zakončil jen do Pavláta, od kterého se puk odrazil na volného Nestrašila. Domácí brankář si následně poradil i s dorážkou.

02:49
    Na střeleckou listinu se nezapsal ani Vrána. Pavlát je pod tlakem, Oceláři začínají mít převahu.

02:30
    První větší šance utkání! Třinec se dostal do přečíslení dva na jednoho, které zakončením z hranice brankoviště hodlal v úvodní trefu přetavit Roman. Pavlát ho ale parádně vychytal.

01:56
    Hraje se nahoru dolu, v úvodních sekundách sledujeme celkem vyrovnanou a svižnou podívanou.

01:13
    Poprvé byl nyní nucen zasáhnout také Pavlát, který si poradil s pokusem Nestrašila a pryž lapil.

00:18
    Utkání bylo odstartováno! Mazanec už má na kontě první úspěšný zákrok, Schleiss ho prověřil nahozením z pravého kruhu. Oceláři si berou puk.

00:01

Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na věc!

Oba celky vyráží mezi mantinely, kde už na ně čeká čtveřice rozhodčích. Za malou chvíli začneme.

Na ledě je část mistrovského týmu indiánů z roku 2013, další bývalé opory pak zdraví fanoušky v hale skrz krátké vzkazy na kostce. Zdá se, že úvodní buly se kvůli ceremoniálu zřejmě o pár minut opozdí.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný páteční podvečer, duel Plzně s Třincem se blíží! Níže jsou pro vás připraveny dnešní zahajovací sestavy.

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Mi. Svoboda) – Skok, Zámorský, Kvasnička, Jiříček, Houdek, Jaroměřský, Kremláček – Schleiss (C), Mertl (A), Rekonen – Hrabík, Suchý, Pour – M. Beránek, Holešinský, Blomstrand – Bitten, Honejsek, Adamec.
    Trenér: Petr Kořínek.

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Smith, Marinčin, Kaňák, J. Jeřábek, M. Doudera, Mar. Adámek, Roth – Daňo, Vrána (C), M. Růžička (A) – Nestrašil, Hudáček, Voženílek – Chmielewski, Marcinko, Dravecký (A) – Buček, M. Roman, Hrňa.
    Trenér: Zdeněk Moták.

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček I – Ondráček II, Thuma.

DOSAVADNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Můj dům, můj hrad. Těmito slovy bychom ve zkratce mohli popsat vzájemné zápasy Plzně a Třince a aktuální sezóně, ve kterých zatím vždy uspěl ten celek, který hrál na domácí půdě. Bude tomu tak i dnes v LOGSPEED CZ Aréně, nebo se tentokrát budou radovat hosté?

14. 10. 2022: TRI – PLZ 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 10. Voženílek (Jeřábek, Růžička), 23. Marcinko (Růžička), 37. Nestrašil (Jeřábek, Daňo) – 7. Budík (Kaňák, Mertl), 55. Rekonen (Kodýtek).

27. 11. 2022: PLZ – TRI 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 40. Schleiss (Hrabík, Svoboda), 47. Suchý (Holešinský) – 10. Daňo (Jeřábek, Marcinko).

8. 1. 2023: TRI – PLZ 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 2. Hrehorčák (Roman), 4. Roth (Marcinko, Jeřábek), 8. Nestrašil (Jeřábek, Hudáček), 27. Chmielewski (Marinčin, Nestrašil), 30. Zahradníček (Dravecký, Marcinko), 40. Daňo (Jeřábek, Nestrašil) – 55. Holešinský (Piskáček, Rekonen).
    Třineckého zadáka Lukáše Kaňáka dnes čeká pikatní zápas.

HC OCELÁŘI TŘINEC (6. místo)
    48 Z, 20–4–7–17, 135:110 (+25), 75 bodů

Dobře na tom ale teď není ani Třinec, jehož forma je podobně bídná jako ta plzeňská. Oceláři se trápí od poloviny uplynulého měsíce: po vítězství nad Kometou ve speciálním utkání v Bratislavě, které se sehrálo 13. ledna, si na své konto připsali jen dvě výhry a nelichotivých deset porážek. Dosud naposledy nestačili na Litvínov, kterému o víkendu podlehli 1:2 v prodloužení. Jak se jim bude dařit dnes?