Washington – Anaheim 2:4 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:6 (po pr.) | Pittsburgh – Edmonton 2:7 (kon.)
New Jersey – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Columbus – Minnesota 0:2 (kon.) | Detroit – NY Rangers 4:1 (kon.)
St. Louis – Vancouver 2:3 (po pr.) | Vegas – Calgary 4:3 (po pr.) | Seattle – Boston 5:6 (kon.)
San Jose – Nashville 2:6 (kon.)
New Jersey Devils
4:3 (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
Los Angeles Kings
Pátek 24.02.2023, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

To by ode mě bylo vše, děkuji vám za pozornost a pevně věřím, že jste si dnešní zápas užili. Nyní přichází čas na odpočinek, zítra v noci pokračujeme dalšími zápasy. Dobrou noc a na počtenou u dalších přenosů. (03:48:10)

Dnešní utkání v Prudential Center sledovalo 15 397 diváků.

Statistika
    Střely na bránu: 31 – 22 | Přesilová hra: 0/4 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 8 | Zblokované střely: 8 – 19 | Hity: 21 – 16

Vítek Vaněček (NJD) – 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4 %, odchytal 61:54
    Pheonix Copley (LAK) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1 %, odchytal 62:30

Česká a slovenská stopa
    Vítek Vaněček (NJD) – 0+1, 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4 %, odchytal 61:54
    Ondřej Palát (NJD) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, 2 hity, čas na ledě 15:29
    Tomáš Tatar (NJD) – 1+1, +2 účast, 2 střel na bránu, TM 0, 1 hity, čas na ledě 00:00

1. Dawson Mercer (NJD) 2+1
    2. Tomáš Tatar (NJD) 1+1
    3. Nico Hischier (NJD) 1+0

62:30 Dawson MERCER - 4:3

62:30
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    A je hotovo! Devils po last-minute vyrovnání v prodloužení rozhodují a berou dva body. Byl to znovu DAWSON MERCER, jenž si u modré vyměnil puk s Hamiltonem a poté si dojel před branku, kam mu domácí bek poslal puk na teč, kterou Mercer uklidil do branky. Asistence: Dougie Hamilton a Vítek Vaněček.

62:23
    Za volným pukem ujížděl Doughty, Vaněček včas vyjel a rozehrál.

61:59
    Defenzivnější styl hry se domácím divákům nelíbí a ti hlasitě bučí.

61:41
    Hosté nadále pokračují s pukem a postupně střídají.

61:28
    Arvidsson krouží s pukem v útočném pásmu.

60:58
    Hughes se teď projel kolem Andersona a dostal se před brankou ke střele i dorážce, Copley vše zvládl.

60:38
    Další akci po pravém křídle zakončil další akci, Copley opět odolal.

60:15
    Hughes z pravé strany trefuje břevno hostující branky, domácí byli blízko!

60:01

Tak ve třetí části se nejprve podařilo srovnat Dawsonu Mercerovi, ale Kings si vedení vzali zpět. Bylo to v 56. minutě poté, co domácí nevyužili přesilovku. Pozdní gól Seana Durziho ale vítězným nezůstal. 37 sekund před koncem třetí části skóroval Nico Hischier, jenž poslal zápas do prodloužení.

Střely ve třetí periodě: 8 – 7.

60:00

59:50
    Vaněček vyráží pokus Byfielda z levé strany.

Tomáš Taybner

Branky a nahrávky: 37. Tatar (Mercer), 43. Mercer (Tatar, Bahl), 60. Hischier (J. Hughes, Hamilton), 63. Mercer (Hamilton, Vaněček) – 8. Kopitar (Durzi, Kempe), 12. Arvidsson (Fiala, M. Anderson), 56. Durzi (Kopitar, Fiala)

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Bahl, Severson – Tatar, Hischier, Mercer – Šarangovič, J. Hughes (A), Bratt – Palát (A), Haula, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, Zetterlund – Bastian.
    Trenér: Lindy Ruff

Los Angeles Kings: Copley (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Durzi, M. Roy, Björnfot, Se. Walker – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Fiala, Danault (A), Arvidsson – Anderson-Dolan, Lizotte, Iafallo – Vilardi, Kupari, Kaliyev.
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Charron, Syvret – Tobias, Kovachik

Diváci: 15 397