Washington – Anaheim 2:4 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:6 (po pr.) | Pittsburgh – Edmonton 2:7 (kon.)
New Jersey – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Columbus – Minnesota 0:2 (kon.) | Detroit – NY Rangers 4:1 (kon.)
St. Louis – Vancouver 2:3 (po pr.) | Vegas – Calgary 4:3 (po pr.) | Seattle – Boston 5:6 (kon.)
San Jose – Nashville 2:6 (kon.)
Detroit Red Wings
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
New York Rangers
Pátek 24.02.2023, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký páteční den. (04:09:52)

Jakub Vrána (DET) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:31
    Dominik Kubalík (DET) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:31
    Filip Hronek (DET) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 22:39
    Filip Chytil (NYR) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:24

1. Andrew Copp (DET) – 1+2
    2. Ville Husso (DET) – 30 zákroků
    3. Michael Rasmussen (DET) – 1+1

V Detroitu se slaví. Red Wings ve třetí třetině přidali jeden gól a vítězí výsledkem 4:1. Domácí odehráli velmi dobré utkání a potvrdili svoji formu z poslední doby. Rangers bojovali, ale na dnešního protivníka to nestačilo.

59:26
    Red Wings během krátké chvíle udělali dvě zakázané uvolnění. Domácí posílají všechny kotouče ze svého pásma pryč.

58:38
    Zápas se sice dohrává, hráči si nic nedarují a hraje se nadále hodně tvrdě.

57:14
    Z levého kruhu zkoušel zaskočit Hussa střelou na vzdálenější tyč Kreider, brankář Red Wings nakonec zasahovat ani nemusel.

56:34
    Rangers se ještě pokouší vymyslet něco směrem dopředu, domácí ale pohodlně brání a své vedení si bezpečně hlídají.

55:48

55:30
    Kotouč je znovu ve středním pásmu, Rangers tohle oslabení zvládnou ubránit.

54:40
    Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu, vzhledem k výsledku je to příliš mrzet nemusí, čas utíká hodně rychle.

53:48
    Nyní si přesilovou hru zahrají hokejisté Red Wings. Walman dostal pětiminutový trest za bitku, Lafreniere dostal rovněž pět minut za bitku plus dvě minuty za hrubost.

53:48
    A další potyčka, tentokrát za brankou Red Wings.

53:20
    Larkin v oslabení nahodil puk na branku ze středního pásma a Halák musel zasahovat. Tohle byla ošidná střela kapitána Red Wings.

53:00
    Rangers se až nyní usadili v útočném pásmu a pokouší se něco vymyslet.

52:20
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma a bránící hráči mohou vystřídat.

51:45
    Současně jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost Rasmussen a Fox. Útočník Red Wings dostává navíc dvě minuty za hit na Panarina. Přesilová hra pro Rangers.

51:45
    V rohu útočného pásma Red Wings se po hitu Rasmussena na Panarina strhla pořádná mela.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 16. Copp (Rasmussen, Perron), 29. Zadina (Larkin), 39. Rasmussen (Perron, Copp), 45. Hronek (Copp, Kubalík) – 27. Trocheck

Detroit Red Wings: Husso (Hellberg) – Walman, Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Hägg – Kubalík, Larkin (C), Bertuzzi – Rasmussen, Copp (A), Perron (A) – Vrána, Veleno, Fabbri – Zadina, P. Suter, Sundqvist.
    Trenér: Derek Lalonde

New York Rangers: Halák (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Mikkola, Harpur – Vesey, Zibanejad, Kreider (A) – Tarasenko, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Motte, Goodrow.
    Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Brenk, Lee – Apperson, Brisebois

Diváci: 19 116