Washington – Anaheim 2:4 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:6 (po pr.) | Pittsburgh – Edmonton 2:7 (kon.)
New Jersey – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Columbus – Minnesota 0:2 (kon.) | Detroit – NY Rangers 4:1 (kon.)
St. Louis – Vancouver 2:3 (po pr.) | Vegas – Calgary 4:3 (po pr.) | Seattle – Boston 5:6 (kon.)
San Jose – Nashville 2:6 (kon.)
San Jose Sharks
2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
Nashville Predators
Pátek 24.02.2023, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Utkání je i konce a Nashville jej celkem bez potíží dotáhl k výhře. V úvodu třetí části sice snížil svou první trefou v dresu San Jose Martin Kaut, více už ale domácí nezvládli. Naopak na druhé straně v 51. minutě navýšil náskok Nino Niederreiter a na konci 54. minuty využil přesilovou hru Thomas Novak. Zápas se už poté pouze dohrál a Nashville tak vyhrál i třetí vzájemný zápas této sezóny, tentokrát v poměru 6:2. San Jose je po této vysoké porážce v Pacifické divizi na sedmém místě se 47 body, Nashville je v Centrální divizi pátý s 62 body.

V dalším utkání se San Jose představí v neděli od 4:00 doma proti Chicagu, Nashville bude brát až v pondělí od 1:00 na ledě Arizony.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:28:25)

59:17
    Hned po buly vystřelil Karlsson, jeho rána zápěstím šla těsně vedle pravé Sarosovy tyčky.

59:12
    Tak ještě jedno vyloučení na straně Nashvillu, dvě minuty za hákování dostal Ryan McDonagh.

58:53
    Už se pouze dohrává, puk si jen tak létá prostorem.

58:20
    Eyssimont vybojoval v útočném pásmu puk, najel si před branku a snažil se puk dostrkat za Sarose. Trochu to s dorážkami přehnal a hned se na něj sesypali hráči Nashvillu. Tohle se obešlo bez vyloučení.

57:40
    Hertl dokázal od mantinelu posunout puk na Kauta, ten chvíli sváděl neúprosný souboj s Ekholmem a před branku se nakonec nedostal.
    57:10 Střet, vedoucí za rozhodnutého stavu k vyloučení na obou stranách

57:10
    Vylučuje se na obou stranách, domácí Matt Benning dostal dvě minuty za sekání, hostující Nino Niederreiter dvě minuty za nedovolené bránění.

56:44
    Duchene projel zcela hladce středem kluziště a ještě stačil ohrozit Reimera. Ten puk vyrazil.

55:51
    Za Reimerem ještě zazvonila tyčka, o vítězi je již rozhodnuto, domácí už nemají síly na to ukázat alespoň nějaký odpor.

54:48
    Aréna již notně prořídla a zbývající diváci pozorují, jak Nashville opět kombinuje v útočném pásmu.
    54:00 Thomas NOVAK - 2:6

54:00
    Nashville právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využitá a pro domácí to už vypadá na debakl. Od modré čáry narýsoval křížnou přihrávku Matt Duchene, našel zcela volného THOMASE NOVAKA a ten z první sklepl za přemisťujícího se Reimera – 2:6. Asistence: Matt Duchene, Roman Josi.

53:13
    Přesilovka pro Nashville, v útočném pásmu se faulu dopustil Michael Eyssimont a dostal dvě minuty za hrubost.

52:30
    Harrington pouze nahodil do útočného pásma, hosté se puku zmocnili za vlastní brankou.

51:55
    Granlund stále touží po hattricku a tak neúnavně zakončuje ze všech možných pozic.
    50:48 Nino NIEDERREITER - 2:5

50:48
    Další akce už ale hostům vyšla a zase tak vedou o tři góly. Zprava si do útočného pásma najel NINO NIEDERREITER, chtěl zřejmě přihrávat na spoluhráče, do jeho bekhendu však vložil hůl domácí Gregor a špičkou posunul puk tak nešťastně, že prošel za Reimera – 2:5. Asistence: Matt Duchene, Thomas Novak.

50:17
    Granlund nebyl daleko od hattricku, když vystihl příhru u modré čáry, dostal se do sóla, jeho střelu ale Reimer vyrazil.

50:03
    Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Kaut, ale trefil pouze Sarosovu lapačku.

49:36
    Nepovedená rozehra domácích, Smith do přihrávky na modrou čáru vložil hůl a puk skončil až skoro u protější modré.

48:52
    Puk letí do pásma San Jose, oba celky rychle střídají.

48:26
    Karlsson naznačil střelu, poté přihrál doprava na Coutureho, jeho rána z úhlu ale neměla moc šancí na úspěch.

48:17
    A dokonce tu bude další přesilovka pro San Jose. Dvouminutový trest za podrážení dostal Mattias Ekholm.

47:50
    San Jose stupňuje svůj tlak a hosté teď moc neví, co hrát.

46:38
    Hraje se teď ve vysokém tempu, domácí se zase natlačili do útočného pásma. Gregorovu střelu z pravého kruhu Saros vyrazil.

46:02
    Nashville oslabení ubránil bez potíží, hraje se v pěti na obou stranách.

45:22
    Eyssimont neuspěl ani s dalším svým pokusem, hosté poté vyhodili.

44:36
    Karlsson tak dlouho signalizoval svou střelu od modré čáry, až trefil stínícího Sissonse.

44:02
    Domácí celek si dá přesilovku, dvě minuty za vražení na hrazení totiž dostal Tanner Jeannot.

43:40
    Barabanov přihrál na levou stranu na najíždějícího Eyssimonta, tentokrát to ale domácím s kombinací nevyšlo, střela byla zablokována.

43:11
    Sissons se dobře vrátil za vlastní branku a vypomohl Josimu s obrannou prací.

42:47
    Nashville působí dost pasivně, v tuto chvíli jen nahazuje puky do útočného pásma.

41:48
    Další výpad San Jose už tak úspěšný nebyl, nicméně je na domácích vidět velká chut něco udělat s výsledkem.
    40:50 Martin KAUT - 2:4

40:50
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácím se vydařil vstup do třetí třetiny a snížili na dvoubrankový rozdíl. Po rychlém přechodu do útočného pásma přiklepl Hertl na pravou stranu a MARTIN KAUT si střelou na Sarosovu lapačku připsal první branku v dresu San Jose – 2:4! Asistence: Tomáš Hertl, Michael Eyssimont.

Trestné minuty: 4:4

Čtyřicet minut hry je za námi a hosté mají zápas rozehrán opravdu na výbornou. Už ve 22. minutě skóroval Mikael Granlund a i když pak San Jose snížilo ve vlastním oslabení z hole Nico Sturma, byli hráči Nashvillu stále střelecky aktivnější a potvrdili to dalšími dvěma trefami. Ve 34. minutě se dnes podruhé prosadil Mikael Granlund a v poslední minutě druhé třetiny ve vlastním oslabení upravil na současných 1:4 Jakov Trenin.

40:00
    39:31 Jakov TRENIN - 1:4

39:31
    I hosté udeřili ve vlastním oslabení a vedou již o tři branky. Na modré čáře ztratil puk Benning, Smith poté zprava poslal přihrávku na brankoviště, kde se objevil JAKOV TRENIN a ten zblízka sklepával za Reimera – 1:4. Asistence: Cole Smith.

39:15
    Za kruhy měl trochu prostoru pro střelu Benning, Saros jej ale vychytal.

38:50
    Hostům se povedlo vyhodit přes všechny čáry, Karlsson už rozjíždí další postupnou akci San Jose.

38:05
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Kevin Gravel.

38:05
    Karlssonovi utekl puk do středního pásma, ihned ale puk vrátil před Sarose a i přes ofsajd se bude vhazovat v pásmu hostů.

37:25
    Domácí budou hrát přesilovku, zatím mají ponechanou výhodu a Hertl se snaží o kombinaci s Karlssonem.

36:17
    Saros zkrotil Eyssimontovu střelu, vhazovat se bude po levici gólmana Nashvillu.

35:46
    Po přihrávce z levého křídla předvedl Duchene pěknou stahovačku mezi kruhy, následná střela ale byla sražena a byl z toho pouze neškodný oblouček.

34:59
    Saros si poradil s krátkým závarem před vlastní brankou, jeho spoluhráči pak vyhodili do středního pásma.
    33:34 Mikael GRANLUND - 1:3

33:34
    Navíc přišel kontr hostujícího celku a je to zase o dvě branky. s Tomasinem si v útočném pásmu vyměnil puk MIKAEL GRANLUND, zamířil do horní části Reimerovy branky a svou dnes druhou trefou upravil na 1:3. Asistence: Philip Tomasino, Cody Glass.

32:45
    Sledujeme snahu domácích dohnat ztrátu, jenže střelecké vyjádření kalifornského celku hodně pokulhává.

31:20
    Trochu ostřejší zákrok Sherwooda ve vlastním pásmu, rozhodčí to nechali bez povšimnutí.

30:39
    Velmi aktivně se dnes prezentuje i Martin Kaut, v koncovce to ale ještě tak trochu skřípe.

30:05
    Karlsson se vrátil do hry a hned se dostal do sóla. Zakončit chtěl střelou pod břevno, jenže šlo to kousek víc nahoru...

29:20
    Nashville samozřejmě pokračuje v přesilovce, v šanci byl Tomasino, jeho rána ale cíl nenašla.
    28:37 Nico STURM - 1:2

28:37
    Tohle se domácím povedl, je tu snížení ve vlastním oslabení. Lorentzovi se povedlo vyhodit tak šikovně, že volný puk dojel rychlý NICO STURM, z bekhendu si jej hodil na forhend a střelou pod horní tyčku vymetl Sarosův růžek branky – 1:2. Asistence: Steven Lorentz.

28:05
    Nyní se už na straně San Jose vylučuje, dvě minuty za hákování dostal Erik Karlsson.

27:38
    Neklapl ani výpad hostů, Reimer si připsal úspěšný zákrok a přerušil hru.

26:45
    Krátký nápor San Jose v útočném pásmu, ovšem bez výrazného střeleckého vyjádření.

25:54
    Chvíli to vypadalo, že se bude vylučovat na straně San Jose a dokonce by se jednalo o vyšší trest pro Sturma, rozhodčí si ale šli zákrok na Pärssinena zkontrolovat na videu a nakonec rozhodli o zrušení jakéhokoliv trestu.

24:50
    Hostující Tomasino vystřelil přes obránce, tohle Reimer zvládl bez větších potíží vyrazit.

24:31
    Pokračuje celkem častý problém hostů s rozehrou na delší vzdálenost, zase tu totiž máme zakázané uvolnění.

24:03
    Karlssonův pokus Saros vyrazil a poradil si i s dorážkou Nicka Bonina z bezprostřední blízkosti.

23:28
    Eyssimont to zkusil po svém průniku pravou stranou, zvolil rychlý bekhend, Saros se blýskl pěkným zákrokem lapačkou.

22:43
    Lorentz pouze dojel nahozený puk do útočného pásma, z rohu toho mnoho nevymyslel.
    21:28 Mikael GRANLUND - 0:2

21:28
    Hosté udeřili ze svého prvního vážného výpadu. Osvobodilis e z vlastního pásma, Tomasinova střela ještě byla zablokována, ale pak přišel okamžitý pokus MIKAELA GRANLUNDA z levého kruhu a tohle už prošlo přes Reimera do sítě – 0:2. Asistence: Philip Tomasino.

20:59
    Domácí zahájili druhou část aktivně, ve své dnes další šanci se objevil Vlasic, Saros ale i nadále drží svůj čistý štít.

Trestné minuty: 2:2

Je za námi první třetina, která nepřinesla zrovna strhující hokej. Šancí nebylo mnoho a zatím jedinou branku dali hosté v přesilové hře. Nino Niederreiter měl při využití trochu štěstí, když jeho pokus zápěstím tečoval domácí Ferraro a puk prošel Reimereovi pod rukou do sítě. San Jose nemělo mnoho šancí se ztrátou něco udělat, nejblíže byl po individuálním průniku Vlasic, na Sarose však recept nenašel ani on a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.

20:00

19:45
    Na gólmana Nashvillu si nepřišel ani Bonino, tomu Saros chytil střelu z otočky.

19:12
    Ve vlastním pásmu si vzal puk Vlasic, projel až před Sarose, ten jej ale zvládl vychytat a puk srazil do rohu kluziště.

18:27
    Reimer se blýskl skvělým zákrokem na brankové čáře, když jej trefil nahozený a tečovaný puk od modré čáry a následný oblouček už mířil do sítě!

17:52
    Po delší době se bojuje o puk v pásmu San Jose, hra je v rohu a sledujeme urputný souboj o puk.

16:30
    Mnohem lépe si vedl Martin Kaut, ten si zprava najel před branku a zkusil to bekhendem. Ten skončil těsně vedle Sarosovy branky.

15:56
    Barabanov zvolil individuální průnik středem, jenže vrcholem jeho snažení bylo pouze nahození na branku.

14:57
    Nepříliš nebezpečná střela domácích od modré čáry, tohle Saros hravě pokryl pravým betonem.

14:34
    A opět. Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, vše se vrací zpět před Sarose.

13:50
    Zápas nyní ztratil na tempu, trpí na častá přerušení a chyby v rozehrávkách.

12:51
    Karlsson si vyměnil puk s Hertlem, ovšem ani tohle nevyšlo, střela byla zablokována.

11:59
    Recept na hostující branku nenašel ani Karlsson, ten dokonce při pokusu zakončit na modré čáře upadl.

10:45
    A hosté jsou již v plném počtu, první oslabení zvládli na výbornou.

10:39
    Další vyhození po Eyssimontově střele, přesilovka se blíží ke svému konci.

09:27
    Couture to zkusil z pravého kruhu, McDonagh jej zablokoval a následně vyhodil puk přes všechny čáry.

08:45
    Přesilovka tentokrát pro San Jose. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Cody Glass.

08:19
    Eyssimont si vyjel od pravého mantinelu, následná střela zápěstím mu byla sražena mimo ledovou plochu.

08:00
    Zakázané uvolnění Nashvillu, vše se vrací před Sarose.

07:36
    San Jose se samozřejmě snaží o okamžitou reakci, Svečnikov se svou střelou z levého křídla neuspěl.
    06:24 Nino NIEDERREITER - 0:1

06:24
    Hosté nabídnutou převahu bleskově využívají a vedou. Po kombinaci v útočném pásmu si z modré čáry lehce sjel NINO NIEDERREITER, jeho pokus zápěstím lehce tečoval domácí Ferraro a vrtící se puk prošel Reimerovi pod rukou do sítě – 0:1. Asistence: Mikael Granlund, Matt Duchene.

05:57
    Je tu první přesilovka, zahrají si ji hosté. V útočném pásmu se faulu dopustil Alexandr Barabanov a dostal dvě minuty za podrážení.

05:39
    Další pokus hostů o rychlé přenesení hry ledovou plochou, tentokrát skončila akce kousek za modrou čárou.

04:59
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

03:55
    Dlouhý mas hostů až do útočného pásma, Reimer musel vyjet ven z brankoviště, aby pomohl spoluhráčům tuto situaci vyřešit.

02:54
    Zatím sledujeme aktivní úvod z obou stran. Josi objel Reimerovu branku, poku o okamžité zakončení však skončil právě na gólmanovi San Jose.

02:13
    Domácí Labanc střílel z pravého kruhu, puk šel těsně nad brankou Juuse Sarose.

01:39
    Od modré čáry vystřelil Fabbro, tohle ale letělo vedle branky San Jose.

00:34
    Hned v úvodu přišly dvě šance, po jedné na každé straně. Nejprve se o střelu snažil Eyssimont, ale byl zblokován, na opačné straně Reimera vyzkoušel po přečíslení Jeannot.

00:01

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson, Harrington, Benning, Vlasic, MacDonald, Ferraro (A) – Barabanov, Couture (C), Eyssimont – Kaut, Hertl, Bonino (A) – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Labanc, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: David Quinn

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh, Lauzon, Ekholm (A), Fabbro, Gravel – Tomasino, Glass, Granlund (A) – Duchene, Novak, Niederreiter – Sherwood, Pärssinen, Trenin – Jeannot, Sissons, Co. Smith.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: MacDougall, Rehman – Mahon, Galloway.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v SAP Center začne ve 4:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.