Mladá Boleslav – Litvínov 1:2 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 6:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:5 (po pr.)
Pardubice – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 0:4 (kon.) | Kladno – Sparta 3:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 24.02.2023, 17:30 • WERK ARENA, Třinec • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 19. kolo

Hezký večer z Třince vám přeje Rostislav Niedoba. (19:44:36)

V prodloužení jsme viděli prakticky dvě šance, po jedné na obou stranách. V prvním případě zapracovala na výbornou třinecká obrana. Na druhé straně se už v přímém souboji proti Maříkovi nemýlil Šimon Pohludka, jenž rozhodl o vítězství Ocelářů 2:1 v prodloužení.

62:55
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! O pár vteřin později se úplně sám před plzeňskou brankou ocitl Šimon Pohludka. Dostal přihrávku a ostrou střelou k pravé tyči ukončil zápas.
    Asistence: Kubiesa, Dravecký

62:29
    Do velké šance se dostával teď hostující Skala, na poslední chvíli mu ale jeden z třineckých obránců nadzvedl hůl.

61:18
    Zatím jsou to spíš šachy.

60:19
    Radim Byrtus střílel přes obránce, ale jeho střela neměla přesnost ani razanci.

60:01

Po velmi dramatickém závěru třetí třetiny nás čeká prodloužení.

60:00

59:49
    Puk je za třineckou brankou, to už nejspíš domácí nestihnou.

59:25
    Až teď Oceláři drtí soupeře v útočném pásmu, ale bez kýženého efektu.

58:34
    Vojtěch Tolar se rozjel proti Heczkovi, ale minul branku. Možná Heczko kotouč lehce vytěsnil, ale důležité je, že stav 2:2 se nemění.

58:34
    Trestné střílení pro Plzeň!

58:17
    Ale pobyt v útočném pásmu se jim zatím vůbec nedaří.

57:59
    Oceláři mají luxusní příležitost zlomit vyrovnaný zápas. Tomáš Pittr z Plzně dostává menší trest za držení protihráče.

57:31
    Čmiel úplně sám před brankou. Dostal ideálně namazáno, ale netrefil puk. Mařík tak nemusel zasahovat.

57:13
    Útok hostů zastavuje přihrávka rukou.

56:19
    Hraje se prakticky nahoru a dolů, ale bez zajímavého zlomu, který by pohnul dějinami tohoto duelu.

54:58
    Antonín Klatovský střílel na Heczka z ostrého úhlu a přestřelil.

54:13
    Hosté srovnali hru, ale šance nepřicházejí.

51:39
    Už se hraje pět na pět, ale Oceláři zůstávají mírně aktivnější.

51:31
    Až v závěru přesilovky se dostal ke střele Pohludka. Mařík vyrazil puk do plexiskla.

50:36
    Pobyt v útočném pásmu se třineckým moc nedaří.

49:10
    Dobrý pohyb domácích nese první ovoce v podobě přesilové hry. Dvě minuty pro Skalu za hákování.

47:55
    Teď to trochu vypadá, že jsou to Oceláři, kteří mají v pohybu lehce navrh. I díky tomu se častěji dostávají do útočných výpadů.

47:09
    Teď zase Pohludka prověřil pozornost Maříka střelou ze slotu. Ten byl pozorný.

46:29
    Andrej Hebar zkoušel projít přes plzeňského obránce. Dal si puk na bekhend, vystřelil, ale netrefil bránu.

45:05
    Pro změnu vyhmátli špatnou rozehrávkou hosté. Ani oni však nedokázal s touto situací produktivně naložit.

44:13
    Podruhé v zápase vystrašila Mařika jeho obrana. Tentokrát se po nepřesné přihrávce odrazil k němu puk od jednoho z třineckých hráčů. Plzeňský brankář musel být v pozoru.

43:59
    Po delší době zasahuje na druhé straně Heczko a přerušuje hru.

43:42
    Ani druhá třinecká přesilovka v tomto utkání nebyla využita.

43:13
    Další dvě šance pro domácí, avšak Mařík na obě střely velmi dobře viděl.

42:20
    Šimon Pohludka střílel po individuální akci od pravého kruhu, ale minul branku.

41:34
    Dvě minuty za hákování pro plzeňského Matějku.

41:06
    Místo zajímavých šancí jsou k vodění opět spíš technické přestupky. Icing pro Plzeň.

40:23
    Škodovka hraje v plném počtu.

40:13
    První přechod domácích do útoku zastavuje ofsajd.

40:01

Druhá třetina obraz hry příliš nezměnila. Oba týmy aktivně bruslily, ale velkých šancí bylo pramálo. Přesto z jedné z nich zapršelo a domácí dokázal vyrovnat. Andrej Hebar se ve 25. minutě ocitl před Maříkem zcela sám, bekhendem dokázal plzeňského brankáře ošálit.

Po vyrovnávající brance se však vrátila hra do zajetých kolejích. Změnit to mohla až přesilovka Ocelářů v samotném závěru druhé třetiny, ale její část si domácí nakonec odnesli do kabin.

40:00

39:08
    Po Byrtusově ráně už musel Mařík vymrštit pravý beton a zneškodnit střelu.

38:51
    Matěj Kuběna pálí, ale pouze do středu branky. Mařík v pohodě kryje.

38:22
    První přesilovka pro domácí. Dominik Fábera dostává dvě minuty za podražení.

37:46
    Po delší době si na kotouč šáhnul taky Mařík. První příležitost v pohodě schoval do lapačky. O pár vteřin později už musel být o něco pozornější. Nicméně odolal.

36:47
    Vidíme na ledě mnoho osobních soubojů, ale prakticky žádné zajímavé šance.

35:26
    Nahození z plzeňské obrany byla pro Heczka malina.

34:42
    Už to vypadalo, že po situaci dva na jednoho bude před plzeňskými hráči zívat jen prázdná brána. Taky tomu tak bylo, ale domácí obrana stav nejvyššího ohrožení zažehnala.

34:18
    Po několika vteřinách přichází pro změnu ofsajd Ocelářů. Brankáři se v této části hry moc nezahřejí.

33:29
    Icing domácích.

32:12
    Tempo dnešní utkání má, ale na plejádu velkých šancí musíme dneska zapomenout. Oba týmy spíš čekají na chyby soupeře.

31:52
    Maříka teď trochu vystrašení kolega z obrany, který nepříjemně tečoval nevýrazné nahození Ocelářů.

31:44
    Teď se to domácím podařilo, ale zákrok Maříka patří spíš do kategorie rutinních.

30:59
    Hodně krkolomně se Oceláři snaží dostat do útoku. V modrobílé hrázi není příliš prostoru.

30:11
    Domácí hrají ve plném počtu.

29:46
    Až teď se hosté dostali do souvislejšího tlaku, ale k brance to nevedlo. První střela šla mimo tři tyče, na tu další už Heczko viděl a schoval jí do lapačky.

28:27
    Třinecký Radim Byrtus vystihl přihrávku soupeře. Vydal se do útoku, ale nakonec pouze pošetřil cenné vteřinky.

27:59
    Třetí trest utkání a opět pro domácí. Dvě minuty za podržení inkasuje Marcel Mikula.

27:37
    Po delší době zámek domácích. Na pokus Weisse ale Mařík dobře viděl.

26:39
    Opět útočili hosté, ale Oceláři dokázali pláchnout. Situaci dva na jednoho se jim však vykombinovat nepodařilo, jelikož se stihla plzeňská obrana rychle vrátit.

26:09
    Jedna z mála střel Plzně teď letěla mimo tři tyče.

25:45
    Jinak ale vstřelené branka zase tolik obraz hry nezměnila. Opět se snaží kombinovat převážně hosté.

24:34
    Na takovou kombinaci domácí čekali! Hezkou přihrávkou posunul Pohludka kotouč na volného Andreje HEBARA, který krásně vymíchal plzeňského brankáře a bekhendem zavěsil. Je vyrovnáno!
    Asistence: Pohludka

23:55
    Na druhé straně si připisuje zákrok Matyáš Mařík.

23:26
    Znovu to plzenští zkoušeli přes obránce na modré čáře. Bez efektu.

22:39
    Přestože hosté hrají začátek druhé části aktivněji, do šance se jim nedaří dostat. Hraje se sice rychlý, ale dost opatrný hokej.

22:04
    Michal Rybnikár se prokličkoval útočnými pásmem, na razantní střelu už ale jakoby neměl dostatek sil. Zákrok pro Maříka.

21:45
    Zakázané uvolnění domáích.

21:00
    Šimon Pohludka řešil situaci jeden na jednoho zajímavě, avšak na plzeňského obránce si nakonec nepřišel.

20:20
    Do druhé části vstoupili aktivněji hosté, od prvních vteřin atakují útočné pásmo.

20:01

Začátek druhé třetiny se nám lehce protahuje. Rozhodčí čekají, až zaschne led po jeho úpravě.

Po přestávce jako první nastupují na led hráči Plzně. Už necelé tři minuty před začátkem třetiny.

První třetina začala v rychlém tempu. Na začátku utkání se příliš nepřerušovalo, díky čemuž se hráči na ledě dostali rychle do tempa. Svižný hokej nejvíce rozdělili dvě vyloučení domácích. Čmielovo podražení ještě Plzeň nepotrestala, to z dvanácté minuty od Šimona Pohludky už ale ano.

V blízkosti Heczka se hosté prosazovali marně, tak to zkusil přes obranu. Obránce Černý postrčil puk na svého kolegu Matyáše Úbla, který nechytatelně zápěstím překonal domácího brankáře. Oceláři se dostávali do šancí jen zřídka, střely z uctivé vzdálenosti plzeňský Matyáš Mařík lapil spolehlivě.

20:00

19:47
    Zajímavá příležitost pro Oceláře. Nepřehlednou situaci však Mařík vyřešil z přehledem.

19:28
    Oba týmy v závěru první třetiny ještě střídají.

18:33
    Domácím se příliš nedaří útočné výpady.

17:45
    Na ledě se nám začíná lehce přiostřovat.

16:30
    Tomáš Pittr kroužili v útočném pásmu a pak prověřil Heczka. Jeho pokus třinecký brankář zlikvidoval.

15:45
    Mařík teď dvakrát přerušil hru. Ani jeden z jeho zákroků mu ale nenadělal větší starosti.

14:36
    Domácí se pokusili rychle odpovědět. Jejich útok ale ztroskotal na pozorné plzeňské obraně.

13:11
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovku! Obránce Černý postrčil puk na svého kolegu Matyáše ÚBLA a ten přesnou střelou do horního rohu třinecké branky otevírá skóre.
    Asistence: Černý, Beran

12:14
    Jeden z plzeňských forwardů zavezl puk až před třineckého brankáře. Na chvíli se dostal kotouč z dohledu, nakonec však Heczko situaci vyřešil.

11:44
    Nepříjemný moment pro domácí. Šimon Pohludka dostává menší trest za podražení.

11:20
    Domácí Čmiel střílel z dobré pozice, Mařík vyráží do rohu.

10:32
    Pohludka kotouč na plzeňskou svatyni doslova jen narodil. Mařík ale raději přerušil hru.

10:17
    Třinec v plném počtu. Vyhazovat se bude po icingu v jejich útočném pásmu.

09:05
    Plzeň opět útočí. Černého nahození šlo vedle brány. Následně domácí opět vyhazují.

08:40
    Oceláři vyhazují puk.

08:28
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

08:03
    Domácí šli do útoku, avšak rozhodčí přerušuje jejich snahu vyloučením. Dvě minuty za podražení pro třineckého Čmiela.

07:30
    Hraje se ve zběsilém tempu, téměř se nepřerušuje.

07:12
    Na druhé straně musel vytáhnou zákrok betonem Plzeňský brankář.

06:29
    Teď jsou aktivnější hosté. Heczko musí být v pozoru, ale obrana před ním pracuje dobře.

05:38
    Třinecký Granečný byl v ideální střelecké pozici mezi kruhy, ale jeho střela mez betony se neujala. Mařík zasahuje.

04:44
    Hostům se daří napadat v hloubi útočné třetiny. Na svou další příležitost však zatím čekají marně.

03:32
    První zámek Škodovky. Heczko musel řešit dva ne příliš nebezpečné pokusy od modré čáry.

03:18

02:45
    Makovec to teď zkoušel na Heczka bekhendem z úhlu, třinecký brankář však jeho záměr vyhmátnul.

01:40
    Hostující Matyáš Úbl řešil situaci dva na jednoho střelou, ale minul pravou tyč ze svého pohledu.

01:05
    Domácí poprvé na chvíli zamkli soupeře v útočném pásmu, ale nic tam nevymysleli.

00:35
    První ofsajd na straně hostů. Oba celky posílají do hry druhé formace.

00:01

Týmy už se sjíždí k bodu pro vhazování.

Ze základní části dorostenecké extraligy zbývá odehrát poslední čtyři kola. V tom dnešním na sebe v třinecké WERK ARENĚ narazí domácí Oceláři proti plzeňské Škodovce.

Třinečtí jsou na tom zatím o něco lépe. Na průběžné druhé místo katapultovala Oceláře nedávná série devíti výher v řadě, kterou přerušila minulý víkend pražská Slavia. Na první Liberec ztrácí Třinec čtyři body.

Plzeň se nachází na páté příčce se ziskem 32 bodů (4 body za Třincem). V posledních dvou zápasech na hřištích soupeřů padla, avšak v obou případech si odvezla alespoň bod.

Díky vysokému postavení obou celků v tabulce se dnes můžeme těšit nejspíš na atraktivni hokej.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 25. Hebar (Pohludka), 63. Pohludka (Kubiesa, Dravecký) – 14. Úbl (Černý, Beran)

HC Oceláři Třinec: Heczko (Skácel) – Byrtus, Mrtka, Dravecký, Solowski, Holub (A), Čmiel (A) – Urbánek , Blaha , Hebar, Mikula, Granečný, Sajdokt, Rybnikár, Kubiesa (C), Pohludka, Weiss, Hrček
    Trenér: Pavel Benek

HC Škoda Plzeň: Mařík (Šimánek) – Mašek, Skala (A), Černý, Holubec, Tolar, Kamas – Slačík, Makovec (A), Beran, Pittr (C), Klatovský, Matějka, Pavlák, Úbl, Hofrajtr, Fábera
    Trenér: Petr Makovec

Rozhodčí: Janda – Bartek, Navrát