Mladá Boleslav – Litvínov 1:2 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 6:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:5 (po pr.)
Pardubice – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 0:4 (kon.) | Kladno – Sparta 3:4 (kon.)
HC Hvězda Praha
5:3 (3:1, 0:0, 2:2)
HC ZUBR Přerov
Pátek 24.02.2023, 16:30Extraliga dorostu - o účast v play-off • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné páteční odpoledne. Vítám vás při sledování Extraligy dorostu, u zápasu o účast v play-off mezi Hvězdou Praha a Přerovem.

Hokejisté Hvězdy nemohou být s vývojem tabulky spokojeni ani zdaleka. Momentálně se nachází na desátém místě, přičemž manko na čtvrtou Kometu čítá rozdíl dvouciferného rozdílu jedenácti bodů. Celek z hlavního města potřebuje navázat na výkon z doposud posledního střetnutí, v němž zvítězil v Táboře těsně 4:3 po nájezdech. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jiří Dohnal s 36 body.

Přerov předvádí oproti dnešnímu soupeři o poznání lepší výkony. V tabulce okupuje pátou pozici, přičemž za čtvrtou brněnskou Kometou je pozadu o čtyři body. Hanáci se navíc mohou pyšnit velmi slušnou formou, neboť v šesti posledních utkáních prohráli pouze s Litvínovem, naposledy vyhráli těsně 2:1 v Chomutově. Týmové produktivitě vévodí třiadvacetibodový Adam Dobřecký.

HC Hvězda Praha: Höhlig (Houdek) – Novák, Foltýn, Beňo (C), Štefík, Holas, Vrabec, Tomka – Brož, Doležel, Bláha, Štípek, Suk, Kulich, Surkov, Štěpánek, Krejčí (A), Dohnal
    Trenér: Josef Reigl

HC ZUBR Přerov: Ryšavý (Šejba) – Mráček, Pohanka, Cífka, Polame (A), Udovenko, Janek (C), Škňouřil – Červenka, Šťastný, Šindler, Netopil, Kurial, Dobřecký, Martiňák, Macek, Lažnevskij, Dobša (A)
    Trenér: David Kudělka

Rozhodčí: Turhobr – Karda, Kaiser.

00:01

00:31
    Hvězda právě vstřelila branku! Domácí se hned v první minutě utkání ujímají vedení. Přečíslení dva na jednoho vyřešil Jiří Dohnal přihrávkou na RICHARDA ŠTÍPKA, jemuž stačilo poslat kotouč do prázdné části přerovské svatyně. Asistence: Jiří Dohnal.

01:04
    Daniel Šindler projel středním pásmem na úroveň brankové čáry, odkud přihrával před gólmana pražského celku. Na puk žádný z jeho spoluhráčů nedosáhl.

02:37
    Matěj Krejčí udělal kličku na modré čáře a bekhendem vystřelil. Nahození Ryšavý vyrazil.

03:04
    Hostujcíí gólman tentokrát nahození od modré čáry kryje. Následuje vhazování po jeho levé ruce.

03:58
    Vojtěch Netopil úspěšně vyvezl kotouč. V útočné třetině hledal některého ze spoluhráčů, jeho přihrávka ovšem byla zablokována.

04:28
    Denis Dobša dobře viděl Adama Dobřeckého, který si najížděl do nebezpečného předbrankového prostoru. Přerovský forvard zakončil jen do brankáře Hvězdy.

05:08
    Hvězda právě vstřelila branku! Jiří Dohnal to udělal parádně. Zmocnil se volného kotouče a z otočky přihrál JAKUBU ŠTĚPÁNKOVI. Ten měl mezi kruhy spoustu prostoru, kterého využil dokonale a skóroval. Asistence: Adam Suk.

05:08
    Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.

06:06
    Přerov právě vstřelil branku! Přečíslení dva na jednoho poměrně sobecky zakončil Tomáš Macek. Jeho rána skončila na zadním mantinelu, odkud Petr Kurial okamžitě nahrával před bránu. Kotouč si následně našel DANIEL ŠINDLER a snížil. Asistence: Tomáš Macek, Petr Kurial.

07:04
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha:
    Novák – 2 min., podrážení.

08:00
    Domácí hokejisté se zatím dobře brání. Přerov se doposud k ničemu zajímavějšímu nedostal.

09:04

Z technických důvodů vám ze zbytku utkání přineseme pouze změny stavu. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

13:50
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Petr Kurial – 2 min., nedovolené bránění.

15:21
    Kryštof Janek – 2 min., nedovolené bránění.

15:44
    Hvězda právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JIŘÍ DOHNAL. Asistence: David Höhlig.

17:24
    Šindler – 2 min., hákování.

18:50
    Nahození Lukáše Nováka od modré čáry hostující gólman vyrazil betonem k zadnímu mantinelu.

19:28
    Nechybělo mnoho a Jakub Štěpánek se hnal sám na brankáře. Jenže mu puk přeskočil hokejku, a tak mohou hrát hosté.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:21.

První třetina je za námi! Tragicky do ní vstoupil Přerov, jenž v úvodních pěti minutách obdržel dvě branky. Následně se hra vyrovnala, hosté dokonce snížili. Jenže jednogólový rozdíl ve skóre příliš dlouho nevydržel, a tak jde pražský celek do šaten s pohodovým náskokem.

20:01

20:59
    Štípek se natlačil před hostujícího obránce a z ostrého úhlu zakončil. Rutinní záležitost pro Ryšavého.

21:38
    Matěj Bláha už se hnal do samostatného úniku. Na poslední chvíli ho jeden ze soupeřů o puk obral, domácí hráč pak zavrávoral a v pádu posunul bránu.

22:18
    Po chybě přerovského hráče se v útočném pásmu ke kotouči dostal Štěpánek, jehož následné nahození Ryšavý vyrazil.

23:18
    Přerovu se nedaří přejít do ofenzívy. Je to Hvězda, která udává tempo druhé třetiny.

23:57
    Jakub Kulich se obtočil kolem brány a vystřelil. Přerovský gólman vyrazil puk před sebe, kde se o něj postarali jeho spoluhráči.

24:45
    Radek Martiňák se pokusil o Michigan! Jenomže puk nenabral dobře na hokejku a vůbec nezakončil.

25:18
    Z přečíslení tři na dva nic nevzešlo. Postup Hvězdy zastavil odpískaný ofsajd.

27:43
    Tomáš Šťastný si navezl kotouč k pravému kruhu, jeho pokus však byl zablokován.

34:29
    Vrabec – 2 min., podrážení.

40:00

Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali. Hvězda má nicméně více ze hry a vše napovídá tomu, že si dnes vítězství pohlídá. Přerov se trápí v ofenzívě a bude mít co dělat, aby zápas zdramatizoval.

40:01

40:18
    Autorem branky je JAKUB ŠTĚPÁNEK. Asistence: Jiří Dohnal a Richard Štípek.

41:35
    Josef Mráček – TS, podrážení.

43:28
    Přerovští hokejisté se už radovali ze vstřelení branky, avšak ta nebyla uznána!

49:15
    Autorem branky je JAKUB ŠTĚPÁNEK. Asistence: Richard Štípek.

50:28
    Přerov právě vstřelil branku! Hostům se přeci jen podařilo snížit! Netopil hezkou zadovkou našel hokejku RADKA MARTIŇÁKA, jenž z bezprostřední blízkosti překonal gólmana Hvězdy. Asistence: Vojtěch Netopil, Martin Červenka.

51:17
    Beňo – 2 min., sekání.

51:58
    Přerov právě vstřelil branku! A je to jen o dvě branky! Nahození od modré čáry vyrazil Höhlig pouze před sebe, kde se kotouče zmocnil TOMÁŠ MACEK a dopravil ho do sítě pražského výběru. Asistence: Petr Kurial, Ivan Udovenku.

51:58
    Oddechový čas pro tým HC Hvězda Praha.

52:55
    Z ledu se težce zvedá Kryštof Janek. Naštěstí to vypadá, že bude v pořádku.

54:16
    Dohnal – 2 min., nedovolené bránění.

Je dobojováno. Hvězda si pohlídala závěr utkání a Přerov dnes porazila 5:2. Pražský celek byl v utkání lepší, velkou část zápasu udával tempo hry. Přerov rozhodně nebyl bez šancí, dnes ale měl k bodům daleko. (18:55:33)

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 1. Štípek (Dohnal), 6. Štěpánek (Dohnal), 16. Dohnal (Höhlig), 41. Štěpánek (Dohnal, Štípek), 50. Štěpánek (Štípek) – 7. Šindler (Macek, Kurial), 51. Martiňák (Netopil, Červenka), 52. Macek (Kurial, Udovenko)

Rozhodčí: Turhobr – Karda, Kaiser