Florida – Buffalo 1:3 (kon.) | Toronto – Minnesota 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Montreal 2:5 (kon.)
Carolina – Ottawa 4:0 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 2:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 1:5 (kon.)
Columbus – Edmonton 6:5 (kon.) | Washington – NY Rangers 6:3 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 2:3 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Minnesota Wild
Sobota 25.02.2023, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji krásný víkend a všem Lilianám vše nejlepší k svátku! (03:52:28)

3. David Kämpf (TOR) 1+0

Utkání bylo opravdu velmi vyrovnané, obě obrany dnes souboje proti útočníkům jednoznačně vyhrály, přičemž pro gólmany to nebyl nejtěžší zápas. O tom, kdo získá druhý bod, tedy muselo rozhodnout prodloužení, které netrvalo dlouho, neboť se v něm svým druhým dnešním bodem blýskl William Nylander v sólové akci.

Utkání ve Scotiabank Arena sledovalo 18 575 diváků.

61:05 William NYLANDER - 2:1

61:05
    Toronto právě vstřelilo branku!
    V levém rohu útočného pásma vybojoval kotouč WILLIAM NYLANDER, jenž se kličkou do bekhendu zbavil obránce před brankou, tam si přehodil puk zpátky na forhend a zakončil ke vzdálenější tyčce. Nádherná individuální akce rozhoduje tento zápas. Bez asistence.

60:46
    Auston Matthews skryl svou střelu za obránce, namířil ji ovšem doprostřed branky, takže to pro Filipa Gustavssona nebyl těžký zákrok.

60:30
    Jared Spurgeon neudržel puk v útočném pásmu, Toronto za vlastní brankou plánuje vlastní akci.

60:01

Ani třetí třetina góly nepřinesla, vyrovnané utkání tak bude muset rozhodnout prodloužení, možná přijdou na řadu i samostatné nájezdy. Vzhledem k předvedené hře je bod pro každý z týmů rozhodně férový, neboť ani jeden z celků nijak nepřevyšoval svého soupeře.

60:00

59:50
    O'Reilly chtěl ještě jednou zahrozit průjezdem po levém křídle, hosté ho však k puku nepustili.

58:51
    Auston Matthews zavezl puk za modrou, aby ho přenechal do jízdy Morganu Riellymu. Jeho pokus z dálky se daleko nedostal.

58:18
    Toronto hraje v plném počtu.

57:45
    Další pěkná souhra hostů, zpoza branky dostal do mezikruží nabito Joel Eriksson Ek, Samsonov připraven.

56:56
    Střelu Matta Dumby Samsonov pouze vyrazil před sebe, ovšem jeden z obránců mu pomohl tím, že puk včas odklidil pryč.

56:18
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
    Mitchell Marner – 2 min., podrážení.
    55:30 Šance – Mats ZUCCARELLO

55:30
    Konečně pořádná šance! Wild se dostali do přečíslení tří proti dvěma, Kaprizov si najel na střed a předložil puk na levý kruh do jízdy Matsi Zuccarellovi. Ten měl před sebou odkrytou velkou část branky, jenže přestřelil.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 17. Kämpf (Nylander, Giordano), 62. Nylander – 13. Duhaime (F. Gaudreau)

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Brodie, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Holl, Timmins – Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner, O'Reilly, Tavares (C) – Järnkrok, Kämpf, Engvall – Kerfoot, Acciari, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe.

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Goligoski, Addison, Mermis – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Duhaime, F. Gaudreau, Greenway – Reaves, Dewar, Shaw.
    Trenér: Dean Evason.

Rozhodčí: Rooney, Dunning – Toomey, Flemington.

Diváci: 18 575.