Florida – Buffalo 1:3 (kon.) | Toronto – Minnesota 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Montreal 2:5 (kon.)
Carolina – Ottawa 4:0 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 2:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 1:5 (kon.)
Columbus – Edmonton 6:5 (kon.) | Washington – NY Rangers 6:3 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 2:3 (po pr.)
Carolina Hurricanes
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Ottawa Senators
Sobota 25.02.2023, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL
    Hurikáni porazili Ottawu a po utkání si mohli užít s fanoušky tradiční děkovačku

Utkání přihlíželo 18 788 diváků.

Carolina potvrdila roli velkého favorita, na domácím ledě porazila ottawské Senátory přesvědčivým výsledkem 4:0.

Domácí vstřelili v úvodní desetiminutovce dva góly a stav 2:0 bojovným výkonem drželi i po druhé třetině. Ve třetím dějství hosté museli riskovat a otevírat obranu, nicméně štěstím jim nepřálo, hned třikrát zachránila Raantu branková konstrukce. Rozhodující úder Senátorům zasadil v 53. minutě Martin Nečas, gólem do prázdné brány ještě vylepšil konečné vítězství Canes Brady Skjei.

Svěřenci kouče Brind'Amoura zvítězili popáté v řadě a z druhého místa tabulky Východní konference se přiblížili suverénnímu Bostonu na rozdíl sedmi bodů. Ottawa zůstává třináctá, ztráta na pozice zajišťující play-off nadále čítá tři body.

59:45
    Senátoři vyzkoušeli ještě jeden poslední útok. Julien Gauthier přihrával napříč kruhy Dericku Brassardovi, Slavinem těsně bráněný Kanaďan si neporadil se zpracováním.

59:24
    U obranné modré čáry získal puk do vlastní moci Brent Burns. Pochopitelně nikam nespěchal, s kotoučem odjel až za vlastní bránu.

58:49
    Po pravém mantinelu pokusil štěstí Mathieu Joseph. Jeho cesta skončila ještě ve středném pásmu, Calvin de Haan zastavil protihráče hitem.

58:20
    Moc dobře Arťom Zub věděl o blížícím se Sebastianu Ahovi. Nevymýšlel žádné složitosti a po pravém mantinelu vyhodil do střední třetiny.

57:57
    Martin Nečas středem navštívil útočnou třetinu, načež nahrávkou k levému mantinelu hledal Kotkaniemiho, mimo jeho dosah puk zvedl Nick Holden.

57:22
    Před bránou domácího celku číhal Brady Tkachuk. Alex DeBrincat našel kapitána, ten z první vystřelil do Raantova levého betonu.
    56:30 Brady SKJEI - 4:0

56:30
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurikáni využili powerplay soupeře ke čtvrtému gólu. Po Ahem vyhraném buly se v levém kruhu obranného pásma chopil puku BRADY SKJEI a vysokým obloučkem jej neomylně usměrnil do cílového zařízení. Asistence: Sebastian Aho.

56:25
    Nahození Stutzlëho pokryl Antti Raanta. Finský gólman si na rozehrávku netroufl a touš podržel, kouč Senators Smith si bere oddechový čas.

56:01
    Ještě z vlastní obranné třetiny zkusil trefit prázdnou bránu Jordan Martinook. Moc nechybělo, puk skončil na pravém oblouku.

55:38
    Senátoři vybojovali buly v útočném pásmu a Cam Talbot odjel na střídačku. Ottawa ještě zápas viditelně nezabalila a v powerplay jej zkusí minimálně zdramatizovat.

55:26
    Postavení mimo hru i na hostující straně. Kapitán Brady Tkachuk si ještě nedorozumění vyříkává s Austinem Watsonem.

54:45
    Nick Holden hledal svým obloučkem Ridlyho Greiga. Útočník zvládl zpracování, ale kličkou nevyzrál na dobře bránícího Bretta Pesceho.

54:19
    Postavení mimo hru domácího celku. Poměrně dlouho trvalo Teuvu Teräväinenovi získat kontrolu nad poskakujícím pukem, mezitím do útočného pásma nabruslil Martin Nečas.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 4. Burns, 7. Jarvis (S. Aho II, A. Svečnikov), 53. Nečas (A. Svečnikov), 57. Skjei (S. Aho II)

Carolina Hurricanes: Raanta (Andersen) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Jarvis, S. Aho II (A), A. Svečnikov – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook – Stepan, Stastny, Noesen.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Ottawa Senators: Talbot (Sögaard) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Gauthier, Greig, Brassard – Watson, Gambrell, M. Joseph.
    Trenér: D. J. Smith

Rozhodčí: Blandina, Dwyer – Gawryletz, Smith

Diváci: 18 788