Jablonec – Teplice 4:1 (kon.) | Olomouc – Pardubice 2:2 (kon.) | Slavia – Slovácko 2:0 (kon.)
Ostrava – Hr. Králové 0:2 (kon.)
FK Jablonec
4:1 (2:0)
FK Teplice
Neděle 26.02.2023, 15:00 • Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou • FORTUNA:LIGA • 21. kolo

Jablonec na svém hřišti zvládl důležitý záchranářský souboj, který přinesl až nečekaně mnoho gólové radosti. Na trefy Václava Sejka a Matěje Polidara v první půli nejprve navázal v 55. minutě Jan Chramosta, který dokonal i se štěstím únik dva na gólmana s Václavem Sejkem. Drobnou komplikací v cestě domácího týmu za vítězstvím byla penalta, kterou v 66. minutě proměnil po faulu na Filipa Žáka jeho spoluhráč Abdallah Gning. Další drama se nicméně nekonalo. Gólový účet uzavřel krásným lobem a svým druhým zásahem v utkání Václav Sejk.

Jablonečtí se přiblížili na dostřel ostravskému Baníku, ten má ovšem ještě jeden zápas s Hradcem Králové k dobru. Zároveň svěřenci Davida Horejše přeskočili v tabulce Budějovice a nyní jsou dvanáctí. To Teplice se musí dívat stále s větší nervozitou pod sebe. Patnácté Pardubice na ně ztrácí dva body, poslední Zlín body tři.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (17:07:31)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:10.

90+4

90+4
    Skláři to sympaticky nebalí, jenže ani ofenzivní trio Babacar Sy, Jakub Hora a Abdallah Gning nic kloudného nevymyslelo.

90+3
    Ještě jedno ofsajdové postavení Jablonce. Tentokrát šlo o problém Matěje Polidara.

90+2
    O centr se marně pokoušel Matěj Hybš, který, na rozdíl od většiny ostatních fotbalistů na hřišti, dnes nenavlékl dlouhý rukáv.

90+1
    Perfektně si počínal Babacar Sy. Kdyby mu Abdallah Gning následně vrátil přihrávku, mohlo jít o další parádní zářez. Jenže druhého gólu se Teplice v tuto chvíli nedočkají.

90+1
    Ještě čtyři minuty nastavení vyměřil v rámci druhého poločasu rozhodčí Pavel Orel.

90
    Střídání v týmu FK Jablonec:
    ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází David Štěpánek,
    ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází Vojtěch Patrák.

89
    Kombinace na levé straně znovu ztroskotala, Skláři ztratili po čtvrtém gólu sebevědomí a vůbec se jim nevede.

88
    Standardní situace Teplic. I když míč poskakoval ze strany na stranu, Jan Hanuš zvládl neposedný předmět lapit do rukavic a užívá si ovace.

88
    Dnešní utkání sleduje 1123 diváků.

87
    Sice jen krátce, přesto Davis Ikaunieks vstoupí na hřiště, což pro něj znamená 100. start v nejvyšší české soutěži.

86
    ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Michal Surzyn,
    ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Davis Ikaunieks.

86
    Ve vápně na startu 86. minuty zpracoval centr Kodada Abdallah Gning, vytočil se ke střele, ale nedal.
    83. Václav SEJK - 4:1

83
    Jablonec právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné. Střelnice dnes dostála svému jménu a přináší hodně gólové radosti. Druhou trefu v utkání slaví VÁCLAV SEJK. Důkaz, že i sněhový terén občas umožňuje technické parády. Tomáš Hübschman poslal parádní míč vzduchem, Sejk si všiml postavení vyběhnutého Tomáše Grigara a překonal ho jediným dotekem. Balon se ještě mohl zastavit v malém vápně, kde se nashromáždila solidní vrstva bahna, ale nakonec si cestu za čáru našel.

82
    Další aut v blízkosti pokutového území. A tepličtí fotbalisté ho téměř maximálně vytěžili. Dramé ovšem zakončení nevymyslel, byl z toho zajímavý kontr Jablonce. Nejprve napálil míč na malé vápno Jan Chramosta, pak ještě z druhé strany vystřelil Matěj Polidar. Závěr šťavnaté pasáže vyšperkoval technickou střelou Vladimir Jovović a chybělo mu pár centimetrů.

80
    Nákop Dramého zpracoval Tomáš Hübschman. A to je další hozená rukavice pro Jablonec. Zleva postupoval ve velké rychlosti Vladimir Jovović, chyběla jen přesná předávka.

Patrik Czepiec

Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

Branky: 9. Sejk (Považanec), 45+3. Polidar (Chramosta), 55. Chramosta (Sejk), 83. Sejk (Hübschman) – 66. Gning (pen.)

Karty:   45+10. Gning (TEP), 48. Mičević (TEP), 54. Chaloupek (TEP)

FK Jablonec: Hanuš – D. Souček, Král, Martinec, Polidar – Šulc (86. Surzyn), Považanec, Hübschman (C) (90. Štěpánek), Černák (62. Jovović) – Sejk (90. Patrák), Chramosta (86. Ikaunieks).
    Náhradníci: Surovčík – Akpudje, Konda, Heidenreich.

Trenér: David Horejš

FK Teplice: Grigar (C) – T. Kučera (46. Žák), Chaloupek, Mičević – Hyčka (46. Kodad), L. Mareček (77. S. Dramé), Trubač, Urbanec (46. Sy), Hybš – T. Vachoušek (67. J. Hora II), Gning.
    Náhradníci: Mucha – Radosta, Jukl.

Trenér: Jiří Jarošík

Rozhodčí: Orel – Celetka, Slavíček