Litvínov – Plzeň 2:1 (kon.) | Sparta – Třinec 4:2 (kon.) | Kladno – Vítkovice 1:2 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:4 (0:2 po s.n.) | K. Vary – Motor ČB 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 3:0 (kon.)
HC Kometa Brno
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
HC Olomouc
Neděle 26.02.2023, 17:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 50. kolo

Je konec! Kometa i počtvrté v sezoně poráží konkurenta z Olomouce, tentokrát poměrem 3:0. Modrobílí bez větších potíží kontrolovali průběh třetí třetiny, ve které si vytvořili i slibné šance k navýšení náskoku, ale to odmítl brankář Konrád. Brněnský strážce svatyně Dominik Furch si připisuje šestou nulu v letošní sezoně a i díky jeho příspěvku učinila Kometa další potřebný krok k tomu, aby sérii předkola play-off začala na domácím ledě. Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a z Brna vám přeji příjemný zbytek nedělního večera.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Tomáš Galvas (OLO)

Dominik Furch (KOM) (19:22:57)

59:42
    Brněnské publikum už slaví, i čtvrtou moravskou bitvu ovládne Brno.

58:44
    Dobrá práce Kučeříka, který teď zavezl puk do olomouckého pásma a hostům se už čas krátí i ke vstřelení alespoň čestné branky.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Brňané bez větších potíží kontrolují závěr zápas a vlastně i celou třetí třetinu, nyní už domácí hrají i o čisté konto pro brankáře Furcha.

56:44
    Olomouc se na chvíli usadila v útočném pásmu, ale obrana Komety ji nepovolila vystřelit a nyní je puk v neutrální zóně hřiště.

55:48
    Dnešní utkání sleduje 6548 diváků.

55:48
    Byla nařízena komerční přestávka.

55:27
    Olomouc se ještě snaží usilovat alespoň o čestnou trefu, ale obrana Brna je poměrně pohotová a když už se hosté ke střele dostanou, mají v cestě stoprocentního Furcha.

54:10
    Brněnský zadák Ďaloga si znovu udělal výlet do útočného pásma, tentokrát to vzal po levé straně, ale jeho střela na bližší tyč byla znovu zneškodněna brankářem Konrádem.

53:16
    Pospíšil nyní mohl vyslat do samostatného úniku Fleka, ale přihrávka mu nesedla dle představ.

52:47
    Pospíšil mohl ztrestat zaváhání v olomoucké rozehrávce, ale dnes jakoby mu nebylo přáno, branku Olomouce znovu těsně minul.

52:16
    Do nahození Knotka vložil hůl Bambula, Furch dokázal na změnu dráhy puku zareagovat a nadále podává stoprocentní výkon.

51:37
    Před Markem Ďalogou se teď otevřel prostor v útočném pásmu, domácí zadák si najel mezi kruhy a zápěstím vypálil na svého krajana v brance Olomouce si však nepřišel.

49:40
    Kollár vybízel ke skórování Pospíšila, ale brankář Konrád se nejspíš rozhodl, že ve třetí třetině už nechce inkasovat jedinou branku a znovu se včas přesunul!

49:30
    Olomouc je v plném počtu.

48:49
    Švrček obstaral vyhození Olomouce.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 8. Flek (Vincour), 25. Koblížek (Holík, Strömberg), 34. Vincour (Ščotka)

HC Kometa Brno: Furch (Čiliak) – Ďaloga, Fajmon, Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Němec – Ondráček, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Šalé – Flek, Kollár, Pospíšil – Vincour (A), Zbořil, Koblížek.
    Trenér: Martinec

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Rašner, Dujsík, Švrček, Galvas, Řezníček, T. Černý, Mareš – Plášek ml., Kusko, Navrátil – Olesz (A), Knotek (C), Bambula – Klimek (A), Strapáč, Menšík – M. Tomeček, Kučera, Rutar.
    Trenér: Tomajko

Rozhodčí: Hribik, Pilný – Axman, Lederer