St. Louis – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Vancouver – Boston 1:3 (kon.) | Carolina – Anaheim 2:3 (kon.)
Montreal – Ottawa 2:5 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 7:0 (kon.) | Detroit – Tampa 0:3 (kon.)
Vegas – Dallas 2:3 (0:2 po s.n.) | Colorado – Calgary 4:1 (kon.) | San Jose – Chicago 3:4 (0:1 po s.n.)
Buffalo – Washington 7:4 (kon.) | Minnesota – Columbus 3:2 (po pr.) | Winnipeg – NY Islanders 0:4 (kon.)

3. Julien Gauthier (OTT) 1+0 (03:56:09)

Montreal sice v prostřední třetině otočil skóre poté, co inkasoval jako první, jenže Ottawa rychle vyrovnala a ve třetí třetině rozhodla o svém vítězství dvěma slepenými góly, když se prosadili dvakrát v rozpětí pouhých 47 sekund. Vítězný gól vsítil Austin Watson. Konečný výsledek. Montreal Canadiens 2 Ottawa Senators 5.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:48
    Tim Stützle si najel na vzdálenější levé tyči na nádhernou přihrávku z pravého křídla, puk ale usměrnil těsně mimo! Senators šanci nevyužili.

57:38
    Do konce utkání zbývají odehrát necelé tři minuty a po obrovském tlaku Habs následuje reklamní přestávka.

57:11
    Corey Schueneman vypálil od modré čáry a Mads Sögaard neudržel puk v lapačce! U pravé tyče poté mohl dorážet do prázdné brány Rem Pitlick, jenže hostující brankář ho vleže vychytal nebo puk zamířil mimo! Co teď Canadiens nedali?

56:26
    Corey Schueneman nedosáhl na levém křídle na dlouhou kolmou přihrávku a s Habs to vypadá velmi špatně, když krátce před koncem prohrávají o tři.

55:45
    Jeden z hráčů hrál nyní za bránou Montrealu vysokou hokejkou a po přerušení následuje reklamní přestávka.

55:21
    Jesse Ylönen skvěle zasekl puk na vrcholu levého kruhu a mířil do bližšího levého horního rohu brány, Mads Sögaard ale zasáhl vyrážečkou!

54:03
    Brady Tkachuk zakončoval v mezikruží pod obrovským tlakem a Samuel Montembeault vyrazil jeho střelu mířící z k levé tyči svým pravým betonem. Pěkný okamžik.
    51:57 Julien GAUTHIER - 2:5

51:57
    Ottawa právě vstřelila branku! Útočník JULIEN GAUTHIER na levém křídle šlápl do pedálů a krásnou střelou z bodu levého kruhu vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Jeho první gól za Ottawu. Je to 2:5. Asistence: Nick Holden.

51:18
    Chris Tierney chtěl z pravého rohu útočného pásma poslat puk bekhendem před bránu, jenže byl dobře pokryt a Canadiens se ke střele nedostali. Stále 2:4.

49:38
    Travis Hamonic na pravém křídle práskl do puku a jeho prudká rána s příklepem zamířila od hrazení vedle vzdálenější levé tyče brány Canadiens. Stav se nemění.

49:10
    Montreal si vytvořil tlak, jenže se mu nedaří snížit na rozdíl jednoho gólu. Ottawa drží dvougólový náskok a určitě bude dělat vše, aby dnešní zápas vyhrála.

48:30
    Ottawa se ocitla na pravém křídle v postavení mimo hru a následuje krátká komerční přestávka. Sens vedou 4:2.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 25. Matheson (J. Barron), 29. Suzuki (Kovacevic) – 16. Brassard (Holden, Kastelic), 34. Pinto (DeBrincat, Giroux), 45. Watson (Hamonic, Brassard), 46. Batherson (B. Tkachuk, Sögaard), 52. Gauthier (Holden)

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – J. Barron, Matheson, Savard (A), Schueneman, Kovacevic, Harris – Jos. Anderson (A), Suzuki (C), Harvey-Pinard – Dadonov, Dvorak, R. Pitlick – Ylönen, Drouin, Hoffman – Belzile, Tierney, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Ottawa Senators: Sögaard (Talbot) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Gauthier, Kastelic, Brassard – Watson, Gambrell, M. Joseph.
    Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Justin St. Pierre. Čároví:Travis Toomey, Derek Nansen

Diváci: 21105