St. Louis – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Vancouver – Boston 1:3 (kon.) | Carolina – Anaheim 2:3 (kon.)
Montreal – Ottawa 2:5 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 7:0 (kon.) | Detroit – Tampa 0:3 (kon.)
Vegas – Dallas 2:3 (0:2 po s.n.) | Colorado – Calgary 4:1 (kon.) | San Jose – Chicago 3:4 (0:1 po s.n.)
Buffalo – Washington 7:4 (kon.) | Minnesota – Columbus 3:2 (po pr.) | Winnipeg – NY Islanders 0:4 (kon.)
NY Rangers – Los Angeles 5:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
Vegas Golden Knights
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Dallas Stars
Neděle 26.02.2023, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Další zápas, ve kterém Vegas ztratilo výhru v poslední minutě. Dallas v závěru zápasu srovnal a v nájezdech vyhrál. (06:51:23)

Jason ROBERTSON - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.
    Autorem vítězné branky je JASON ROBERTSON.

64:35
    Jake Oettinger má problémy s maskou, hra je přerušená, v prodloužení je lepší nyní Vegas.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

63:25
    Jonathan Marchessault minul branku.

62:16
    Obrovské šance na obou stranách, zatím skvělí brankáři.

62:03
    Jake Oettinger vychytal soupeře.

61:00
    Laurent Brossoit v leže dokázal zasáhnout proti střele soupeře. Obrovská šance Dallasu.

60:38
    Tyler Seguin vypálil dobře, brankář Vegas byl připravený.

60:20
    Jonathan Marchessault pálil, ale vůbec netrefil branku.

60:01
    Prodloužení začalo.

60:01

Vegas v poslední minutě přišlo o výhru, uvidíme další prodloužení.

60:00

59:22
    Branka platí.

59:22
    Tak pozor, něco se děje, do hry zasáhla videocentrála z Toronta, hra se přezkoumává.
    59:22 Roope HINTZ - 2:2

59:22
    Dallas právě vstřelil branku!
    Je srovnáno, střelou do horní části branky se prosazuje a z pohledu Dallasu zápas zachráni ROOPE HINTZ. Asistence: Jason Robertson a Jamie Benn.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:25
    Puk je ve středním pásmu, Vegas hraje takticky velmi dobře.

58:03
    Zakázané uvolnění Vegas.

57:48
    Dallas hraje v šesti, odvolal brankáře.

56:59
    Laurent Brossoit kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Roope Hintz nedokázal srovnat stav zápasu.

56:24
    Jake Oettinger nyní podržel své spoluhráče, vytáhl důležitý zákrok proti střele domácích.

56:00
    Čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny, Vegas se dostalo do vedení.
    55:24 Jack EICHEL - 2:1

55:24
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Jako první hráč Vegas dosáhl dvaceti branek v sezoně JACK EICHEL. Nyní se dostal do brejku, počkal si na pohyb brankáře, dostal se k tyči, a pak poslal kotouč do branky mezi tyčí a bruslí brankáře. Vegas vede. Asistence: Chandler Stephenson a Jonathan Marchessault.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině.

54:35
    Dallas se dostal do útočného pásma, Alex Pietrangelo zastavil akci soupeře.

53:44
    Chandler Stephenson se dostal ke střele od modré čáry, ale trefil spoluhráče.

53:16
    Utkání pokračuje dál, stav zápasu je stále vyrovnaný.

52:52
    Zach Whitecloud od modré čáry minul branku.

52:34
    Domácí rozehrávají od své vlastní branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

51:41
    Tyler Seguin se dostal do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet, ale obrana soupeře si poradila.

51:13
    30:35, tak vypadá statistika střel na branku, převahu mají hosté v tomto ohledu.

50:07
    Zakázané uvolnění Dallasu, vhazovat se bude před jeho brankou. To jsme se už dostali do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:16
    Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají hosté, kteří jsou aktivnější, ale zatím platí vyrovnaný stav.

48:20
    Alex Pietrangelo nedosáhl na kotouč, a tak se píská zakázané uvolnění proti Vegas.

47:53
    Wyatt Johnston pálil z dobré pozice rychle po přechodu do útočného pásma, brankář kryje.

47:30
    Domácí Vegas se pokouší hrát aktivně, ale zatím na nějakou výraznější šanci a delší pobyt před brankou soupeře čeká.

46:56
    Laurent Brossoit kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

46:29
    Alex Pietrangelo měl dobrou střeleckou pozici, ale trefil brankovou kontrukci.

46:04
    Komerční přestávka.

45:56
    Dallas se pokouší hrát aktivně, Pavelski měl velkou šanci, ale brankáře nepřekonal.

44:21
    26:28, tak vypadá statistika střel na branku. Více ze hry mají hosté.

43:37
    Dobře sehraná přesilovka Vega, čtyři střely na branku, ale ani jedna se neujala.

42:14
    Další vyhození přes všechny čáry.

41:46
    Faksa se zmocnil kotouče a dokázal jej vyhodit přes všechny čáry.

41:27
    Z kraje třetí třetiny si Vegas zahraje přesilovou hru.

41:27
    Vyloučení v týmu Dallas Stars:
    Ryan Suter – 2 min., nedovolené bránění.

41:04
    Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není.

40:50
    Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale zakončení se jim nepodařilo.

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou, stav zápasu je aktuálně vyrovnaný.

40:01

40:00

39:45
    Buly před brankou Vegas.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:16
    Zakázané uvolnění proti Vegas, vhazovat se bude před brankou domácího celku.

37:50
    Alex Pietrangelo hlídkoval před brankou, ale puk se k němu nedostal.

37:02
    Dallas se dostal do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:36
    Laurent Brossoit kryje kotouč, bude se vhazovat. Komerční přestávka.

36:16
    Tyler Seguin měl dobrou střeleckou pozici, byl sám před brankou, ale neuspěl.

35:34
    Radek Faksa se dostal do zakončení, ale s jeho pokusem si domácí brankář dokázal poradit.
    34:02 Wyatt JOHNSTON - 1:1

34:02
    Velmi rychle je vyrovnáno, před brankou Vegas zůstal zcela volný hráč, kterým byl WYATT JOHNSTON. Dostal se k němu puk a snadno ho poslal do branky. Asistence: Ty Dellandrea a Jamie Benn.

33:35
    Vegas se pokouší hrát aktivně, ale zatím čeká na další zajímavou šanci.

33:00
    Keegan Kolesar měl zajímavou šanci, ale jeho rána končí vedle branky.
    32:00 Michael AMADIO - 1:0

32:00
    Domácí celek se dostává do vedení, Brayden McNabb vypálil od modré čáry a kotouč před brankou šikovně tečoval MICHAEL AMADIO. Asistence: Brayden McNabb a Shea Theodore.

31:35
    17:17, střelecky i herně je tento zápas vyrovnaný.

30:50
    Dallas je nyní aktivnější, snadněji se dostává do zakončení, má více ze hry, domácí drží brankář.

29:39
    Jake Oettinger kryje kotouč, bude se vhazovat.

28:36
    Jake Oettinger skvěle zasáhl proti domácí střele, zajímavou šanci Vegas neproměnilo.

28:12
    16:14, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Více ze hry mají domácí.

27:09
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

26:10

26:00
    Vegas přečkalo další kritický moment v zápase. Ofsajd Dallasu.

25:37

25:05
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, následně se ozývají fanoušci, kteří ženou hráče Vegas vpřed.

24:55
    Vegas hraje ve čtyřech.

24:21
    Roope Hintz měl obrovskou šanci, ale Laurent Brossoit kryje kotouč. Vegas se nyní zatím může na svého brankáře spolehnout.

23:55
    Minutu hrají hosté přesilovku pět na tři, Laurent Brossoit kryje kotouč, bude se vhazovat.

23:55
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Brayden McNabb – 2 min., hákování.

23:12
    Joe Pavelski se dostal do zakončení, s jeho střelou si výborně dokázal poradit brankář.

22:54
    Keegan Kolesar – 2 min., podrážení.

21:48
    Michael Amadio vybojoval puk v útočném pásmu, se střelou od modré si poradil Jake Oettinger.

21:22
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu třetiny, zbytečně se nepřerušuje. Phil Kessel minul branku.

20:32
    16:5, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, domácí mají jasnou převahu.

20:16
    Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí celek neproměnil přesilovku.

17:25
    Vegas postupovalo dva na jednoho, ale Brett Howden ani Byron Froese nedokázali překonat brankáře soupeře.

16:26
    Laurent Brossoit si připsal dva velmi dobré zákroky proti střelám soupeře. Hosté hrají velmi dobře.

16:02
    Dvě minuty z dlouhého oslabení Vegas jsou pryč a další dvě zbývají.

15:34
    Domácím se podařilo vybojovat kotouč a vyhodit přes všechny čáry.

14:42
    Vegas dokázalo dostat kotouč do středního pásma, dobrá hra hostů pokračuje dál.

14:19
    Miro Heiskanen pálil od modré čáry, obrana si dokázala poradit se střelou soupeře. Bude se vhazovat.

14:01
    William Carrier – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., nesportovní chování.

13:39
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, ale nedokázal od modré čáry přesněji vypálit na branku.

12:27
    Komerční přestávka.,

11:28
    Brett Howden dokázal ve svém pásmu vybojovat kotouč a otočit směr hry.

10:48
    Ryan Suter dobrou defenzivní hrou přerušil zajímavou akci Vegas, domácí se k zakončení nedostali.

10:15
    Vegas rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

09:02
    Dallas rozehrává od své branky, Vegas pro ofsajd nemohlo hrát.

08:15
    William Karlsson přišel o kotouč v útočném pásmu, následně se do střelecké pozice dostal soupeř. Obrana ale byla pozorná.

07:55
    Laurent Brossoit kryje kotouč po střele soupeře, vhazovat se bude před jeho brankou.

07:18

06:48
    Obránce Theodore to zkoušel od modré čáry, jeho rána byla nepřesná.

06:27
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, hraje se plynuje.

05:18
    Oettinger zasahovat nyní nemusel, Smith minul branku z dobré pozice mezi kruhy.

04:32
    Aktivní hra Vegas pokračuje dál, Whitecloud se propracoval do střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit.

01:45
    Domácí hrají aktivně, Karlsson to vzal na sebe, jeho pokus kryje brankář Dallasu, bude se vhazovat.

01:07
    Vegas hraje aktivně, Theodore to zkoušel od modré čáry, jeho rána byla snadnou prací pro brankáře soupeře.

00:38
    Cotter se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná obranou soupeře.

00:01

Nastupují proti sobě dva kluby, které patří v rámci Západní konference k těm nejlepším. Vegas bodovalo v posledních sedmi zápasech v řadě a je v tabulce na prvním místě s 75 body z 58 zápasů. V posledním zápase tým dvakrát prohrával o dva góly, ale ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl. Dallas má 72 bodů, v rámci konference je třetí. Z posledních pěti zápasů všechny prohrál, dva zápasy dostal do prodloužení či nájezdů, takže má dva body z tohoto období. Mírným favoritem je domácí Vegas.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Dallas Stars.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 32. Amadio (McNabb, Theodore), 56. Eichel (Stephenson, Marchessault) – 35. W. Johnston (Dellandrea, Ja. Benn), 60. Hintz (J. Robertson, Ja. Benn), rozh. náj. J. Robertson