St. Louis – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Vancouver – Boston 1:3 (kon.) | Carolina – Anaheim 2:3 (kon.)
Montreal – Ottawa 2:5 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 7:0 (kon.) | Detroit – Tampa 0:3 (kon.)
Vegas – Dallas 2:3 (0:2 po s.n.) | Colorado – Calgary 4:1 (kon.) | San Jose – Chicago 3:4 (0:1 po s.n.)
Buffalo – Washington 7:4 (kon.) | Minnesota – Columbus 3:2 (po pr.) | Winnipeg – NY Islanders 0:4 (kon.)
NY Rangers – Los Angeles 5:2 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 26.02.2023, 20:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Columbus Blue Jackets utkání rozehrál poměrně dobře, když do poslední dvacetiminutovky šel s dvoubrankovým vedením. Hned v úvodu dokázali ale domácí snížit a o pár minut později dokonce vyrovnat.

V průběhu třetiny už byla Minnesota mnohem aktivnější a také nebezpečnější.

V prodloužení zkompletoval hattrick Kaprizov, jenž využil spousty místa u pravé tyče, odkud rovněž překonal Merzlikinse.

Minnesota právě vstřelila branku!
    Čepice létají na led, protože KIRILL KAPRIZOV zkompletoval hattrick, když doklepl kotouč do odkryté sítě po Addisonově přihrávce skrz hranici brankoviště. Hosté si špatně přebrali hráče a nechali Kaprizovovi spoustu místa. Asistence: Calen Addison a Mats Zuccarello.

64:00
    Začala poslední minuta prodloužení.

63:44
    Znova Laine. Tentokrát přistrčil puk do brankového prostoru na projíždějícího Gaudreaua.

63:16
    Laine si sjížděl k levé tyči, kam dostal skrz brankoviště příliš prudkou přihrávku.

62:19
    Zuccarello o kotouč ale přišel a Kuraly bleskově přešel do útoku a z ostrého úhlu zkusil Fleuryho překvapit.

62:05
    Dumba znova na kotouči a Minnesota se opět stahuje.

61:59
    Dumba už dostal přihrávku před Merzlikinse, ale sudí odpískali ofsajd.

61:34
    Boldy si individuálně zkusil obhodit soupeře na levém hrazení a málem o kotouč přišel. V osobním souboji předvedl velký důraz.

61:00
    Goligoski podklouzl v obranné třetině, naštěstí pro něj nebyl nikým napadaný.

60:35
    Domácí kontrolují hru. Eriksson si vyměnil kotouč s Kaprizovem, který opouští útočné pásmo.

60:01

Základní hrací doba nám vítěze neudělila. Rozhodnout tak bude muset prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

58:30
    Vysoké nahození domácí zpracovali na útočné modré a Gaudreau mohl pálit z pravého křídla. Jeho střelu ale zbrzdil obránce.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny a stav je stále nerozhodný.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 42. Kaprizov (Spurgeon, Hartman), 46. Kaprizov, 65. Kaprizov (Addison, Zuccarello) – 17. Olivier (E. Robinson), 24. L. Foudy (Gudbranson, Bemström)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon, Dumba, Goligoski, Addison, Mermis, Merrill – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Boldy – Greenway, F. Gaudreau, Duhaime – Shaw, Dewar, Reaves.
    Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Berni, Gudbranson, Blankenburg, Peeke, Bayreuther, A. Boqvist – J. Gaudreau, Jenner, Marčenko – K. Johnson, Roslovic, Laine – E. Robinson, Kuraly, Olivier – L. Foudy, Sillinger, Bemström.