Ath. Bilbao – Girona 2:3 (kon.) | Celta Vigo – Valladolid 3:0 (kon.) | Almería – Barcelona 1:0 (kon.)
Sevilla – Osasuna 2:3 (kon.)
Athletic Bilbao
2:3 (1:3)
Girona FC
Neděle 26.02.2023, 14:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 23. kolo

A je tu konec! Girona si připisuje velmi cennou a překvapivou výhru na půdě Athletic Bilbaa. Ve druhém poločase jasně dominovalo Bilbao, ale nedokázalo si vytvořit žádné šance. Až v 89. minutě snížil na konečných 2:3 Raul García po obrovské chybě domácí obrany. Girona si tak připisuje do tabulky 3 body. (15:57:28)

90+7

90+6
    Faulován byl Fernández a Bilbao už tak zřejmě vyčerpalo veškerou naději.

90+5
    Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Aitor Paredes).
    Faulován byl Cristian Stuani.

90+5
    Gazzaniga má míč ve svých rukou a zdržuje čas.

90+4
    García hlavičkoval ve vzduchu úplně sám, ale nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče.

90+3
    Williams získal rohový kop a Bilbao tak ještě žije.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut nad rámec řádné hrací doby.

89
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je RAÚL GARCÍA.
    Obrovské zaváhání v domácí obraně, Oriol Romeu dal velmi těžko přihrávku nepřipravenému Gazzanigovi a ten, akorát zpracoval míč Garcíovi, které dokázal toto zaváhání potrestat a Athletic Bilbao tak vykřesalo z ničeho nic malou naději.

88
    Názor Athletic Bilbaa stále pokračuje, ale domácí hráči jsou bezzubí.

87
    Stuani si ve sporném souboji vymodlil faul.

85
    Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Iker Muniain).

84
    Obrovská šance pro Berenguera, ale jeho akrobatické zakončení po krásném centru končí jen těsně vedle brány soupeře.

83
    Muniain přišel ve středu hřiště o míč a daroval tak možnost soupeře jít dopředu.

81
    Domácí hráči se rozčilují jak hlavní rozhodčí posoudil zákrok na Leukeho.

80
    Střídání v týmu Girona FC:
    ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Reinier,
    ze hřiště odchází Valentín Castellanos, přichází Cristhian Stuani.

79
    Skrytá střela Iňakiho Williamse končí odkopem jednoho z obránců.

78
    Střídání v týmu Athletic Bilbao:
    ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Ander Capa,
    ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Jon Morcillo.

77
    Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Raúl García).

Pavel Budař

Branky: 35. Berchiche (Muniain), 89. R. García – 4. A. García (Cygankov), 19. de Marcos (vla.), 45+1. Vesga (vla.)

Karty:   14. de Marcos (ATB), 45. Yeray (ATB), 77. R. García (ATB), 85. Muniain (ATB), 90+5. Paredes (ATB) – 16. Castellanos (GIR), 28. S. Bueno (GIR), 37. A. Martínez (GIR), 72. Romeu (GIR)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 17:8.
    Athletic Bilbao: Simón (46. Agirrezabala) – de Marcos (78. Capa), Paredes, Yeray (69. Lekue), Berchiche – Sancet (78. Morcillo), Vesga – I. Williams, Muniain (C), Berenguer – Guruzeta (46. R. García).
    Náhradníci: Iruarrizaga – Balenziaga, D. García, Vencedor, Zarraga.

Trenér: Valverede E.

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, S. Bueno, Juanpe (C), J. Hernández (61. Gutiérrez) – Romeu – Cygankov (80. Reinier), A. García, B. García (71. V. Fernández), Riquelme (71. I. Martín) – Castellanos (80. Stuani).
    Náhradníci: Fuidias, Carlos – Artero, Espinosa, Da. López, Roca.