Třebíč – Litoměřice 0:4 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 2:6 (kon.) | Frýdek-M. – Zlín 3:1 (kon.)
Pardubice B – Jihlava 2:3 (kon.) | Slavia – Vsetín 2:5 (kon.) | Kolín – Sokolov 2:1 (po pr.)
Přerov – Prostějov 4:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Pondělí 27.02.2023, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 51. kolo

Za skóre 4:2 zápas vešel i do třetí třetiny, dlouho ale tento stav opět netrval. Nejprve Postava předvedl důležitý zákrok proti Jáchymovi, o chvíli později ale nemohl na skvěle sehranou akci hostů reagovat. Pěnčík dlouhým a dobře mířeným pasem našel před branku sjíždějícího Jana Slaninu, který z prvního doteku zapsal druhou branku v derby. Vstřelená branka Jestřáby nakopla i tentokráte a právě oni byli ve třetí třetině nebezpečnějším celkem. Před koncem měli k dispozici další přesilovku, i potřetí však přerovská defenziva v oslabení předvedla skvělou práci. Zubři se v závěru soustředili právě na udržení vedení, díky čemuž si došli pro důležité tři body a díky prohře Zlína se vracejí na šesté místo. Ve středečním kole na ledě Sokolova budou mít vše ve svých rukou, zatímco Prostějov už dnes nemohl o domácí výhodu ve čtvrtfinále přijít. Já se s vámi tímto z přerovské MEO arény loučím a budu se těšit příště! Na počtenou! (20:30:50)

59:37
    Jáchym zachytil Pechancův kotouč těsně před brankou!

59:21
    Krisl zkusil po vyhraném buly vyhodit puk na branku, tu ale minul! Zakázané uvolnění a další buly před Postavou.

59:14
    Prostějov vstřelil branku, ta ale padla těsně po přerušení hry! Jan Svoboda lehl do tvrdé střely, po které zůstal ležet na ledové ploše, a od sudích tak zazněl hvizd. Jen velmi krátce poté se však sražený kotouč došoural za záda Michala Postavy. Jestřábi se tedy ze srovnání radovali předčasně.

58:58
    Hraje se podél hrazení v pásmu Zubrů, minuta do sirény.

58:29
    Prostějov to zkouší v šesti bez brankáře!

58:15
    Zakázané uvolnění domácích.

57:55
    MEO v plném počtu, za chvíli se rozeběhnou poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Buly poblíž obranného pásma Přerova, Ševčík se na led vrátí za 6 sekund.

57:49
    Ofsajd Prostějova, dnes se mu v přesilových hrách nedaří.

57:34
    U prostějovské střídačky se hráči dlouho přetahovali o puk, nakonec se Zubři dokázali znovu osvobodit.

56:41
    A další vyhození po nepřesné souhře Prostějova obstarává Hrdinka.

56:23
    Goiš odvedl skvělou práci, nyní už podruhé zařídil vyhození kotouče za modrou čáru.

55:55
    Oddechový čas pro tým LHK Jestřábi Prostějov.

55:55
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Ondřej Ševčík – 2 min., hákování.

55:19
    A hra je opět přerušena v pásmu Přerova.

54:41
    Buly po levici Postavy.

54:41
    Další nebezpečně vyhlížející situace na přerovském brankovišti. Valenta poslal do skrumáže kotouč od modré čáry, povyjetý Postava však nevěděl, kam se ztratil. Puk nakonec spadl z výšky za branku až po přerušení hry.

53:30
    Okál dobře zachytil kotouč v útočném pásmu a kličkou se zbavil jednoho z beků, Pavelka si ale opět pohlídal prostor mezi betony!

51:54
    Kolem branky Michala Postavy je opět rušno, naštěstí pro Zubry, kteří ještě bojují o čtvrtfinále, se Prostějov srovnání nedočkal.

50:27
    Jan Svoboda se opět prezentuje velkou dravostí. Pavelkovi mířil mezi betony, ty ale hostující brankář dokázal sklapnout včas.

49:59
    Dvojice zakázaných uvolnění Přerova během krátké chvíle. Prostějov je ve třetí třetině aktivnější.

48:54
    Zubři se na chvíli dobře angažovali v útočné třetině, poté se ale znovu větší aktivity chopili Jestřábi. Gréč teď předvedl nesmírně důležitý zákrok, když zaskočil za Postavu, na jehož odkrytou branku letěl kotouč od jednoho z hostujících forvardů!

47:11
    Zakázané uvolnění Přerova.

47:05
    Jan Veselý měl velkou šanci, když zachytil špatnou domácí přihrávku v útočném pásmu, Postava jej ale skvěle vychytal!

46:29

46:03
    Souhru Bartka s Jáchymem vychytal poblíž modré čáry Pechanec, Postava zatím mnoho práce v oslabení nemá.

45:21
    Dvořák za cenu bolesti zblokoval střelu, Přerov může opět vyhodit.

44:35
    Zubři uspěli na buly, po přihrávce Krisla vyhazuje Goiš.

44:29
    Ondřej Ševčík – 2 min., držení.
    43:38 Jan SLANINA - 4:3

43:38
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Tak to byl gól, dámy a pánové! Pěnčík předvedl skvělé čtení hry, když dlouhým a skvěle načasovaným pasem mířeným před branku našel JANA SLANINU, který jemným přiťuknutím završil pohlednou akci! a zapisuje druhou trefu v zápase! Prostějov znovu na dostřel jediné branky! Asistence: Martin Pěnčík, Tomáš Jáchym.

43:21
    Jáchym vyslal nepříjemnou přízemní střelu z levého kruhu a Postava vůbec nevěděl, kde má kotouč! Naštěstí pro domácí zůstal v jeho výstroji.

42:42
    A v plném počtu už hrají také Zubři.

42:37
    Hašek zpátky na ledě.

41:49
    Hrdinka zaváží kotouč za vlastní branku, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

41:23
    Jan Svoboda si šikovně vybojoval kotouč ve středním pásmu a poté se nezalekl ani dvou obránců soupeře. S jeho zakončením si Pavelka poradil.

40:42
    Antonín Pechanec – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

40:42
    Hra byla krátce po buly zastavena pro přerovskou přihrávku rukou. Buly v pásmu domácích.

40:37
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
    Petr Hašek – 2 min., sekání.

40:09
    Po buly míří kotouč do pásma Zubrů.

40:01

Hned na úvod druhého dějství dostali Zubři příležitost v podobě dvojnásobné přesilovky, jedinou šanci ale Doležal neproměnil. Stejně tak se v početní výhodě nezadařilo ani hostům a byl to Přerov, kdo znovu odskočil o dva góly. Antonín Pechanec využil rychlosti na levém křídle a nachytal Pavelku na bližší tyči. Už za dvě minuty ale Prostějov přišel s odpovědí. Dobré napadání první formace nakonec vyústilo ve skrumáž před Postavou, kde si odkrytý kotouč našel Jan Slanina. Dvoubrankové vedení bylo ale Přerovu v tomto zápase po chuti více, a tak si jej za chvíli znovu zařídil dobrou prací ve středním pásmu, kdy se Filip Dvořák mohl rozjet na Pavelku sám od modré čáry. Jeho bekhendová klička a zakončení pod horní tyč znamená vedení domácích 4:2, za kterého bude od zhruba 19:46 hodin pokračovat i třetí třetina.

40:00

39:00
    Rozeběhla se poslední minuta druhé třetiny.

37:01
    Goiš chtěl zkusit využít skrumáže před Pavelkou, ten si ale výhled na puk dokázal udělat. Vyrážečkou jej ale nasměroval pouze na Dobšu, který k jeho štěstí skákající kus černé gumy nedokázal trefit!

35:30
    Illéš z rohu našel osamoceného Vlacha před brankou, ten z první minul tři tyče!

34:50
    Hostující forvard, leč otřesený, už zamířil na vlastní střídačku a bude brzy v pořádku.

34:50
    V pásmu Přerova zůstal ležet Hašek, hra je přerušena.
    33:51 Filip DVOŘÁK - 4:2

33:51
    Přerov právě vstřelil branku!
    Z kontaktu se Jestřábi dlouho radovat nebudou, Zubři znovu odskakují! Dobrým napadáním se tentokráte prezentovala zase třetí útočná letka, která vybojovala kotouč ve středním pásmu. Prostějovští však nechali zcela nepokrytou stranu kluziště, a tak se FILIP DVOŘÁK řítil od modré na Pavelku zcela sám. Toho si poté vychutnal bekhendovou kličkou a zakončením pod horní tyč! Asistence: Matyáš Gréč.

33:21
    Ševčík s Krislem teď měli ve vlastním pásmu nemalé potíže a od spoluhráčů se pomoci nedočkali. Nakonec se z toho zrodila ještě nebezpečná šance Pěnčíka, Postava ale vytáhl opět dobrý zákrok lapačkou.

32:49
    Postava, přestože se před ním nacházelo hned několik hráčů, si skvěle našel puk Maláka letící od mantinelu a předvedl velmi dobrý zákrok.
    30:49 Jan SLANINA - 3:2

30:49
    Přichází snížení Prostějova! Jeho první formace odváděla v útočném pásmu velmi dobrou práci při napadání přerovské rozehrávky a dočkala se kýžené odměny. Forčekingem totiž donutila Zubry chybovat, vyrobit závar na brankovišti a pak v podání JANA SLANINY, jenž doklepával volný kotouč za brankovou čáru, vyrobila odpověď na přerovské vedení 3:1! Asistence: Tomáš Jáchym.

30:12
    Hosté chybovali ve vlastním pásmu, díky čemuž se dostal na kotouč Jan Svoboda. Ten měl před sebou mnoho prostoru a ze strany mohl vymyslet jakékoli kreativnější zakončení, ke smůle Zubrů ale vystřelil pouze doprostřed branky, kde Pavelkovi kotouč nepropadl.

29:44
    Zakázané uvolnění Prostějova.
    28:36 Antonín PECHANEC - 3:1

28:36
    Pavelka přestože vytáhl několik skvělých zákroků v první třetině, nyní už podruhé v zápase pomohl Zubrům k brance! ANTONÍN PECHANEC najel do pásma po levém křídle a zkusil vystřelit na bližší tyč, kde hostující brankář neměl vůbec dobré postavení. Tohle si za rámeček určitě nedá. Asistence: Matouš Kratochvil, Daniel Indrák.

27:28
    A Přerov znovu vyhazuje. Jestřábi zatím nedostali mnoho prostoru k tomu, aby ve své první přesilové hře v zápase něco předvedli.

26:52
    Prostějov opět přišel o pásmo. Chroboček vyhodil kotouč podél kluziště.

26:10
    Zubři se hned na úvod oslabení dokázali dvakrát vysvobodit. Jan Svoboda teď donutil Pavelku zasáhnout vyrážečkou, buly v pásmu hostů.

25:44
    Zdeněk Okál – 2 min., sekání.

24:45

23:35
    Kritickou pasáž Prostějovští zvládli a nyní hrají v plném počtu.

23:05
    Bartko vyhazuje puk přes celé kluziště.

22:36
    Prostějov ve čtyřech.

21:53
    K Doležalovi se odrazil puk od zadního mantinelu, na odkryté tyči ale rychle letící kotouč nedokázal zasáhnout a nasměrovat do branky!

21:35
    Tomáš Jáchym (Prostějov) naprosto nesmyslně v útočném pásmu přímo před zraky rozhodčího zahákoval Doležala a posílá Prostějov na minutu do tří.

21:00
    Krisl chyboval na modré a nechal se vytlačit Haškem. Zubři přichází o útočné pásmo.

20:36
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jan Veselý.

20:03
    Na buly uzmuli kotouč Jestřábi, kteří jej ihned směřovali na Postavu.

20:01

V souboji dvojice celků sužovaných marodkou začali aktivněji Zubři. Ofenzivně nešlo o nijak zajímavou podívanou, to se však po polovině třetiny změnilo. Přerované totiž dostali k dispozici přesilovku, a poté, co velkou šanci spálil Macuh, se prosadil Daniel Indrák. Jeho střela z levého kruhu nebyla tou z nejpřesnějších, Pavelka si ji ale při přesunu skopl za svá záda. MEO po brance výrazně ožilo, zato Prostějov kupil chyby ve vlastním pásmu. Hašek takto při pádu „věnoval“ kotouč Pechancovi, který jej posunul dál Matouši Kratochvilovi a ten prudkou střelou zápěstím trestal. Jestřábům, kteří toho v prvním dějství mnoho nepředvedli, se ale podařilo před sirénou snížit. Jan Veselý vyslal v protiútoku přesně umístěnou střelu přes obránce. V závěru byli hosté živější, uvidíme tedy, co nám přinese další třetina, která začne přibližně v 18:52.

20:00

19:24
    Tak jak po první brance ožili Zubři, teď se evidentně odlehčily nohy Prostějovu.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.
    17:38 Jan VESELÝ - 2:1

17:38
    Je to ale Prostějov, kdo se postaral o druhou branku! Tempo hry dnes diktují Zubři a na Postavu toho za poslední minuty vskutku mnoho nešlo. Hosté ale sehrávali v signalizované početní výhodě, když kotouč vyvezl JAN VESELÝ a přes obránce vyslal velmi těžko chytatelnou a nízko letící střelu na vzdálenější tyč! 2:1! Asistence: Jakub Illéš, Roman Vlach.

17:12
    A oslabený Prostějov opět kupí chyby ve vlastním pásmu! Velký rozruch dělal na brankovišti Macuh.
    16:31 Matouš KRATOCHVIL - 2:0

16:31
    A neschopnost dostat puk z vlastního pásma se Prostějovu vymstila! Ještě před překročením vlastní modré totiž jeden z hostů vyvážející kotouč upadl, čímž věnoval puk Pechancovi, který si na opačné straně našel MATOUŠE KRATOCHVILA a ten prudkou ranou zápěstím prostřelil Pavelku! Asistence: Antonín Pechanec.

16:21
    Jestřábi mají problémy s vlastní rozehrávkou.

14:46
    Pavelka si rozehrávku rozmyslel a nakonec kotouč přikryl lapačkou. Buly se odehraje v pásmu hostů.

13:01
    A Prostějov v defenzivě opět hoří! S další obrovskou šancí přišel Zdeněk Okál, který zakončoval z velmi podobného místa jako Svoboda před chvílí, jeho klička ale na zmatení Pavelky nestačila, jelikož prostějovský brankář skvěle vytáhl pravý beton!

12:20
    A MEO mohlo jít rychle do dvoubrankového vedení! V hokeji nahoru dolů řídil rychlý protiútok Jan Svoboda, který přenechal puk Ministrovi. Ten se krásně vyhnul obránci, poté jej ale parádně vychytal Pavelka!
    11:25 Daniel INDRÁK - 1:0

11:25
    Nevyužitá šance z předešlé minuty ale přerovským hokejistům dlouho vadit nemusí, přesilovou hru se jim totiž nakonec proměnit podařilo, když na levém kruhu vystřelil DANIEL INDRÁK. Jeho rána by pravděpodobně letěla mimo, Zubři ale měli štěstí, jelikož si puk do branky srazil bruslí prostějovský brankář Pavelka! Asistence: Antonín Pechanec, Jiří Krisl.

10:40
    Přerov mohl rychle využít přesilovou hru! Okál prokázal skvělý přehled, když hodil puk do středu najíždějícímu Macuhovi, který pálil z první, obrovskou šanci ale trestuhodně neproměnil!

10:30
    Matouš Venkrbec – 2 min., podrážení.

10:11
    A gólovka zase na opačné straně! Zubři se dostali do přečíslení, kdy měl puk na holi Indrák, který mohl zkusit přihrávku na Kratochvila u odkryté tyče, nakonec ale střílel na neprodyšně uzavřenou bližší tyč!

09:28
    A teď pro změnu první větší příležitost Jestřábů! Poledna ujížděl do rychlého brejku, ve kterém zvolil střelu, Postava byl ale pozorný!

08:45
    Pavelka teď zahrál hodně riskantně! V situaci, kdy se v pásmu nacházelo hned několik protihráčů si hostující gólman pomalu vyjel pro kotouč, podceněním situace ale musel rozehrávat rychle, což se mu ne zcela podařilo! Hůl forčekujícího Zubra přehodil jen o malý kousek a může být rád, že Přerovu nevěnoval první branku!

08:32
    Teď však musel Pavelka reagovat. Od pravého mantinelu letěl kotouč směrem do brankoviště, nakonec ale vyplaval vedle tyče.

08:03
    Sledujeme poměrně nezáživnou pasáž, ve které se ani jeden z celků nemůže propracovat k něčemu zajímavějšímu. K vidění je především spousta pokažených přihrávek a bloků.

06:45
    Postava sbalil nahození Veselého do lapačky. Vhazovat se bude v pásmu Přerova.

06:01
    Zubři hrají aktivněji! Zpoza branky dostal přihrávku Okál, zblízka ale dobrou šanci neproměnil!

04:59
    Zubři se snažili obsadit pásmo hostů, defenziva hráčů v červeném ale pracovala dobře a nenechala domácím mnoho prostoru. Nakonec přeci jen přišlo nahození Kratochvila z dálky, Pechanec jej ale nezahlédl.

03:38

02:50
    Ministr nabral dobrou rychlost, přešel za modrou obránce a v krátkém přečíslení hledal na opačné straně Jana Svobodu. Prostějovský obránce pas zablokoval.

02:17
    K Pavelkovi doklouzal sražený kotouč. Po přikrytí lapačkou bude následovat vhazování po jeho levé ruce.

01:37
    Na levém kruhu zůstal sám Kratochvil. Jeho střelu na bližší tyč si Pavelka pohlídal.

01:08
    Veselý shodil puk na Vlacha, jeho ránu zblokovala zase obrana domácích.

00:30
    Okál pronikl do pásma, hostující defenziva jej ale do zakončení nepustila.

00:10
    Na buly uzmul kotouč domácí útočník Tomáš Doležal.

00:01

Utkání za malou chvíli začne, obě mužstva už nastupují na ledovou plochu. Domácí MEO obléká žlutou sadu dresů, hosté z Prostějova hrají v červeném.

HC ZUBR Přerov: Postava (Stuchlík) – F. Němec, Hrdinka, Chroboček, Gréč, Krisl (C), Ševčík – Indrák, Pechanec, Kratochvil – Doležal (A), Macuh, Okál – Goiš, F. Dvořák, Dobša – Fencl, Ministr, Jan Svoboda – Hradil.
    Trenér: Robert Svoboda

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Valenta – Hašek, T. Jáchym (A), Slanina – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna, Venkrbec (C), Pěnčík.
    Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Čáp, Micka – Štěpánek, Veselý.

Přerov vs. Prostějov

Hezký pondělní podvečer z přerovské MEO Arény. Dnes nás čeká utkání 51. kola tuzemské Chance ligy, v němž změří síly domácí Přerov a hostující Prostějov. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 12. Indrák (Pechanec, Krisl), 17. Kratochvil (Pechanec), 29. Pechanec (Kratochvil, Indrák), 34. F. Dvořák (Gréč) – 18. Veselý (Illéš, Vlach), 31. Slanina (T. Jáchym), 44. Slanina (Pěnčík, T. Jáchym)

Rozhodčí: Čáp, Micka – Štěpánek, Veselý