Třebíč – Litoměřice 0:4 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 2:6 (kon.) | Frýdek-M. – Zlín 3:1 (kon.)
Pardubice B – Jihlava 2:3 (kon.) | Slavia – Vsetín 2:5 (kon.) | Kolín – Sokolov 2:1 (po pr.)
Přerov – Prostějov 4:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:6 (1:1, 1:3, 0:2)
DRACI PARS ŠUMPERK
Pondělí 27.02.2023, 17:30 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 51. kolo

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek dne a 8. března na prvním playoff utkání se těším opět na počtenou.

Z RT TORAX ARENY na shledanou! (19:53:21)

Ve třetí třetině už jasně dominovali Draci. Nejen gólově, také střelecky. Do luxusního vedení dostal Šumperk kapitán Lukáš Žálčík, když si dorazil vlastní střelu. Levou tyč Dolejš prostě neubránil. V 57. minutě se potvrdilo pravidlo: Nedáš, dostaneš! Hrníčko se neprosadil a na druhé straně zakončil únik Jiří Průžek lehkým zasunutím puku mezi betony.

Domácímu celku dnes vůbec nic nevycházelo. To co je zdobí celou sezónu, nechali asi v šatně. Poslední domácí utkání základní části soutěže tak polykají hořkou pilulku prohry se setupujícím týmem.

59:50
    Gřeš to zkouší po pravém křídle. Na mantinelu jej zastavuje Hrachovský.

59:05
    Puk vyhazuje Hrníčko až za hostující bránu.

58:53
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Tomáš Šoustal – 2 min., sekání.

58:50
    Dolejšovi prošel puk přes betony, když se postavil k levé tyči. měl štěstí, že na pravé straně třetiny nebyl žádný soupeř. Situaci řešil Voráček s Vachovcem. A když se puk doklouzal k bráně, Dolejš raději přerušuje hru.

57:45
    Kombinace Žálčíka s Průžkem nekončí dalším gólem. Do střely vložil hůl Sedlák.

57:24
    Střela Voráčka byla pro hostujícího gólmana nepříjemná. Střondala mu přejel brankovištěm, ale i tak si puk našel.

56:22
    Závar před Hamalčíkem řeší až přerušení hry. Navíc je branka i posunutá. Důraz předvedl Dufek s Pšurným,
    56:01 Jiří PRŮŽEK - 2:6

56:01
    Draci právě vstřelili branku!
    No a je z toho šestá šumperská branka. JIŘÍ PRŮŽEK volil střelu nad ledem a namířil puk mezi betony. Asistence: Lukáš Žálčík a David Bartoš.

55:55
    Hrníčko se chtěl probít přes tři hráče. O puk přichází a Draci jdou do útoku.

55:08
    Gřeš zavezl puk do pásma, kde ale Šoustal nepřesně poslal nahrávku do středu. tam ale nebyl nikdo v bílém dresu.

54:39
    Eliáš zkusil štěstí od modré. Dolejšova lapačka byla blesková.

54:27

54:01
    Kunst kombinuje na modré se Svobodou. Střelu prvně jmenovaného odráží Dolejš na čepel Voráčka, který puk posílá až k Hamalčíkovi.

53:39
    Lemcke vyhzuje přes všechny čáry.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 8. Šoustal (Vachovec, Gřeš), 33. Hrníčko (Šoustal, Lemcke) – 12. Mácha (Bernat, Jouza), 29. Šuhaj (Matě. Svoboda), 34. Šuhaj (Eliáš, Matě. Svoboda), 39. Matě. Svoboda (Šuhaj), 41. Žálčík (Bartoš, Eliáš), 57. Průžek (Žálčík, Bartoš)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Urbanec (C), Voráček, Klimíček, Lemcke, A. Sedlák, Doudera, Mlčák – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Šlahař, Pšurný (A), Dufek – Bernovský, Střondala, Hrníčko – Brodek, Karafiát, Häring.
    Trenér: Jiří Režnar

DRACI PARS ŠUMPERK: Hamalčík (Lackovič) – Eliáš, Kunst, Dudycha, Hrachovský, Kadeřávek – Průžek, Bartoš (A), Žálčík (C) – Š. Jelínek, Šuhaj, Matě. Svoboda – Mácha, Bernat, Jouza – Nedvídek, Vachutka (A).
    Trenér: Josef Málek

Rozhodčí: Valena, Květoň – Vašíček, Komínek