Ottawa – Detroit 6:2 (kon.) | Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Dallas – Vancouver 4:5 (po pr.)
Colorado – Vegas 3:0 (kon.) | Anaheim – Chicago 4:2 (kon.)
Edmonton Oilers
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Boston Bruins
Úterý 28.02.2023, 02:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Utkání je u konce a Boston pokračuje ve své vítězné sérii. Ve třetí třetině se nám obraz hry změnil, hosté se více soustředili na obranu a trpělivě odráželi výpady Edmontonu. Domácí ofenzíva marně bušila na vrata bostonské obrany, Swayman za svá záda s pomocí obrany nepustil nic. Boston vyrážel pouze k brejkům a největší tlak předvedl až v závěru v přesilové hře. Ani v té ale gól nepadl a tak zápas skončil výsledkem 2:3. Edmonton je po této porážce na třetím místě Pacifické divize se 72 body, Boston je lídrem Atlantické divize s 97 body.

Edmonton se v dalším duelu představí ve čtvrtek, kdy na svém ledě přivítá od 2:00 Toronto, Boston nastoupí už ve středu od 3:00 v Calgary.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:53:06)

59:52
    Až nyní se Edmonton dostal s pukem mimo své pásmo, krátké odvolání gólmana ale zřejmě nebude stačit k tomu, aby domácí srovnali.

59:40
    Boston drží útočné pásmo, tohle hostům bohatě stačí.

59:30
    Kostin se vrací na led, domácí jsou ve čtyřech.

58:47
    Skoro to teď připomíná prodloužení a rychlé akce do rozhozených obran, ale ani jeden celek toho není schopen využít.

58:10
    Ve vlastním oslabení se do šance dostávali McDavid s Draisaitlem, svou akci ale nedotáhli do zdárného konce.

57:34
    Desharnais se ještě zlobil, že dvě minuty nedostal také McAvoy, který se s ním pustil za brankou do krátké potyčky. U sudích ale nepochodil.

57:34
    Při tlaku hostů se Vincent Desharnais dopustil faulu a za sekání proti Pastrňákovi dostal dvě minuty. Boston tak bude hrát pět na tři!
    57:05 Vynikající Skinnerův zákrok

57:05
    Skinner je v ohni střel a drží naděje svého celku na případný bodový zisk. Během tlaku se zvládl přemístit na brankovišti a vyrazit prudkou ránu z kruhu.

56:37
    Pastrňákova dělovka byla zablokována, Skinner zasahovat nemusel.

55:48
    Krejčího rána z levé strany šla vedle, hosté pak nedokázali udržet útočné pásmo.

55:30
    Nápor Edmontonu dostane velké trhliny, neboť Klim Kostin se dopustil vysoké hole na Bergerona, když jej trefil pod oko a dostal 2+2 minuty.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. McDavid (Draisaitl), 33. McDavid (Kostin, Ceci) – 3. Nosek (Hathaway, Orlov), 16. N. Foligno (Coyle, Orlov), 40. Zacha (Pastrňák, Forbort)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg, Desharnais – Yamamoto, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Hyman, Draisaitl, Kostin – Janmark, R. McLeod, Foegele – Puljujärvi, Ryan.
    Trenér: Jay Woodcroft

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Orlov, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, N. Foligno – Hathaway, Nosek, Greer.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: L'Ecuyer, Pochmara – Daisy, Mahon

Diváci: 18 347