Ottawa – Detroit 6:2 (kon.) | Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Dallas – Vancouver 4:5 (po pr.)
Colorado – Vegas 3:0 (kon.) | Anaheim – Chicago 4:2 (kon.)
Edmonton Oilers
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Boston Bruins
Úterý 28.02.2023, 02:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Utkání je u konce a Boston pokračuje ve své vítězné sérii. Ve třetí třetině se nám obraz hry změnil, hosté se více soustředili na obranu a trpělivě odráželi výpady Edmontonu. Domácí ofenzíva marně bušila na vrata bostonské obrany, Swayman za svá záda s pomocí obrany nepustil nic. Boston vyrážel pouze k brejkům a největší tlak předvedl až v závěru v přesilové hře. Ani v té ale gól nepadl a tak zápas skončil výsledkem 2:3. Edmonton je po této porážce na třetím místě Pacifické divize se 72 body, Boston je lídrem Atlantické divize s 97 body.

Edmonton se v dalším duelu představí ve čtvrtek, kdy na svém ledě přivítá od 2:00 Toronto, Boston nastoupí už ve středu od 3:00 v Calgary.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:53:06)

59:52
    Až nyní se Edmonton dostal s pukem mimo své pásmo, krátké odvolání gólmana ale zřejmě nebude stačit k tomu, aby domácí srovnali.

59:40
    Boston drží útočné pásmo, tohle hostům bohatě stačí.

59:30
    Kostin se vrací na led, domácí jsou ve čtyřech.

58:47
    Skoro to teď připomíná prodloužení a rychlé akce do rozhozených obran, ale ani jeden celek toho není schopen využít.

58:10
    Ve vlastním oslabení se do šance dostávali McDavid s Draisaitlem, svou akci ale nedotáhli do zdárného konce.

57:34
    Desharnais se ještě zlobil, že dvě minuty nedostal také McAvoy, který se s ním pustil za brankou do krátké potyčky. U sudích ale nepochodil.

57:34
    Při tlaku hostů se Vincent Desharnais dopustil faulu a za sekání proti Pastrňákovi dostal dvě minuty. Boston tak bude hrát pět na tři!
    57:05 Vynikající Skinnerův zákrok

57:05
    Skinner je v ohni střel a drží naděje svého celku na případný bodový zisk. Během tlaku se zvládl přemístit na brankovišti a vyrazit prudkou ránu z kruhu.

56:37
    Pastrňákova dělovka byla zablokována, Skinner zasahovat nemusel.

55:48
    Krejčího rána z levé strany šla vedle, hosté pak nedokázali udržet útočné pásmo.

55:30
    Nápor Edmontonu dostane velké trhliny, neboť Klim Kostin se dopustil vysoké hole na Bergerona, když jej trefil pod oko a dostal 2+2 minuty.

55:17
    Nepovedená rozehrávka Edmontonu, McLeod se vystavil do ofsajdu.

54:46
    Tečovaná střela domácích od modré čáry Swaymana notně vylekala, puk prosvištěl těsně vedle jeho branky!

54:34
    McDavid byl u mantinelu tvrdě atakován, o puk jej obral Lindholm a hra se opět přesunula do středního pásma.

53:37
    Boston opět jen posunul puk do středního pásma, dopředu se hosté vůbec nehrnou.

52:54
    Rozhodčí odpískali Kostinův zákrok na Krejčího a dokonce udělili pětiminutový trest za faul loktem. Poté se šli ale podívat na video a zjistili, že u mantinelu k faulu nedošlo a český útočník si ublížil vlastní holí. Trest tak byl odvolán a pokračuje se v pěti na obou stranách.

52:06
    O hattrick se pokoušel McDavid, jeho střela z levé strany ale skončila u Swaymana.

51:23
    Rodící se tlak Edmontonu byl zastaven hlavním sudím, ten si všiml přihrávky rukou a vykázal hru do středního pásma.

50:44
    Boston, když má jen trochu možnost, tak dostává puk ven z pásma tak, aby z toho případně nebylo zakázané uvolnění.

50:15
    Na opačné straně neuspěl Puljujärvi, ten od levého mantinelu branku ani netrefil.

49:20
    Skinner má další úspěšný zákrok, nyní si dobře pohlídal svou levou tyčku proti Lindholmově střele.

48:23
    Dost prostoru pro průnik dostal Pastrňák, najel si za kruhy, ale do následné střely se mu postavil Desharnais a zablokoval ji vlastní nohou.

47:56
    Na obou stranách teď narostlo množství nepřesností v rozehrávkách, Bostonu byl odpískán další ofsajd.

47:16
    Závar před brankovištěm Bostonu, Swayman se měl co otáčet, aby udržel puk před brankovou čárou!

47:13
    Na levé straně unikal Pastrňák, ale i na něj byla přihrávka prudká a puk mu ujel od hole.

46:51
    Hosté skvěle brání střední pásmo, Edmonton má velký problém se vůbec dostat do zakončení.

45:16
    Rozehra ale skřípe i na opačné straně, Bostonu byl odpískán ofsajd.

44:44
    Vůbec to ale domácím nevyšlo, pískalo se zakázané uvolnění a vše se tak vrací před Skinnera.

44:28
    Murse čeká, až mu spoluhráči dostřídají, Edmonton se už chystá do útoku.

43:48
    Přes Orlova a Bergerona se puk dostal k Marchandovi, tomu ale nevyšla klička v pravém kruhu a o puk ještě před zakončením přišel.

42:21
    Boston vstoupil do třetí části lehce opatrně, hlavně neudělat chybu ve vlastním pásmu.

41:31
    U Swaymana se nám strhla menší strkanice, čároví ale vše rychle uklidnili a nakonec se ani nebude vylučovat.

40:47
    Edmonton se hned v úvodu třetiny napal do útočného pásma, o zakončení se snažili McDavid a Draisaitl, Bergeron ale pomohl svému brankáři a Bostonu se nebezpečí povedlo pro tuto chvíli odvrátit.

Trestné minuty: 4:4

Čtyřicet minut hry je za námi a k výhře mají i nadále blíže hráči Bostonu. Ve druhé třetině pokračoval hokej ve velkém tempu a Edmonton se dlouho marně snažil o srovnání skóre. Povedlo se to až ve 33. minutě, kdy dlouhý pas dojel Kostin, následně naservíroval příhru na Connora McDavida a ten si připsal svou letos už padesátou branku. Už to vypadalo, že nerozhodný stav vydrží až do sirény, jenže v poslední minutě předvedl důraz Pavel Zacha a rybičkou se mu povedlo popíchnout puk za Skinnera a upravit na současných 2:3.

40:00
    39:30 Pavel ZACHA - 2:3

39:30
    Boston právě vstřelil branku!
    Hosté se vrací do vedení a gól má českou stopu. Po setrvání v útočném pásmu se puk dostal před brankoviště, kde se po něm rybičkou vrhl PAVEL ZACHA a čepelí hole jej poslal nad Skinnerovým ramenem do branky – 2:3! Asistence: David Pastrňák, Derek Forbort.

38:56
    Hostující Hathaway pouze nahodil do útočného pásma, v rohu kluziště pokračuje urputný souboj o puk.

38:15
    Green se nedokázal vymanit z rohu, do lepší pozice jej nepustil Tyson Barrie.

37:28
    Při rychlém pokusu o kličku Foligno podklouzl a nemohl tak zakončit svou myšlenku o zasunutí puku za levou Skinnerovu tyčku.

36:52
    Nahození od modré čáry, nic ale, s čím by si Skinner neměl poradit.

36:25
    Draisaitl se tlačil před McAvoye, ten jej ale nakonec zvládl ubránit a domácí hráč skončil za brankou.

35:42
    Zase tu máme hokej v tom největším tempu, akce se přelévají ze strany na stranu.

35:05
    Po přechodu modré čáry a zadovce mezi kruhy zakončoval Clifton, prudkou ránu zápěstím dokázal Skinne pokrýt.

34:36
    tlak hostů do brankoviště, Skinner si musel hlídat svou pravou tyčku.

33:25
    Oba celky jsou již v plném počtu.
    32:20 Connor MCDAVID - 2:2

32:20
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Máme zase vyrovnáno! Vyhozený puk dojel Kostin, zrušil tak případné zakázané uvolnění, po objetí branky přihrál na CONNORA MCDAVIDA, ten udělal Swaymanovi rychlou kličku, zakončil do prázdné branky a poprvé ve své kariéře zaznamenal padesátý gól v jedné sezóně. Stav je 2:2. Asistence: Klim Kostin, Cody Ceci.

32:05
    Kostin je již na ledě, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

31:50
    Více prostoru na ledě chtěl hned využít Pastrňák, jeho prudký pokus se zastavil o bránící hráče.

31:25
    S zase se bude vylučovat, tentokrát na straně Edmontonu. Krejčího při průniku fauloval Kailer Yamamoto a na trestnou lavici odjel s dvěma minutami za hákování.

30:52
    Přesilovka ovšem Bostonu dlouho nevydržela, neboť Patrice Bergeron zastavil rodící se akci soupeře a dostal dvě minuty za hákování. Bude se hrát čtyři na čtyři.

30:05
    A teď si přesilovku zahrají hosté, dvě minuty za hákování obdržel Klim Kostin.

29:18
    Boston oslabení ubránil, hosté jsou už v plném počtu.

28:44
    Hathaway dobře přečetl kombinaci domácích, vložil do ní hůl a následně vyhodil.

28:12
    Barrieho střela od modré čáry byla zablokována, Edmonton je ale stále v útočném pásmu.

27:44
    Domácí zkusili taktiku křížných přihrávek, Boston to ale dokázal vystihnout a vyhodit přes všechny čáry.

27:18
    Je tu vůbec první vyloučení, přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za držení dostal Hampus Lindholm.

26:48
    Hráči obou celků věděli, že se bude pískat přihrávka rukou ze strany Bostonu, i proto rozhodčí hned přerušili hru a nečekali, až Edmonton případně rozehraje.

25:51
    Foligno pouze nahazoval od modré čáry, jeho oblouček skončil u zadního mantinelu.

25:09
    Pěkná kombinace Edmontonu na jeden dotek, finální fáze ale zaskřípala a sklepnutí zblízka šlo vedle Swaymanovy branky.

24:40
    Akce Bostonu nyní skončila za brankou, Krejčí se ale snaží o její pokračování. Stojí ale proti přesile.

23:59
    I ve druhé třetině sledujeme hokej, ve které mají ofenzívy navrch, hvězdy obou celků se neúnavně cpou do zakončení.

22:09
    Od modré zakončoval hostující Orlov a Skinner měl u své levé tyčky docela potíže zakročit. Těžkou situaci ale nakonec vyřešil.

21:36
    Na opačné straně do ranou do chumlu před brankou Bostonu zkusil Barrie, Swayman si jeho ránu dokázal najít a zákrokem přerušit hru.

21:17
    Z otočky to zkusil Krejčí, jeho rána se ale zastavila o houštinu těl před Skinnerem.

20:39
    Marchand byl nekompromisně odstaven od puku a dokonce byl sražen k ledu. Dle sudích to bylo v pořádku a dle pravidel.

Trestné minuty: 0:0

Je za námi první třetina, která přinesla opravdu svižný hokej. Zejména v úvodu se hrálo ve vysokém tempu, akce přicházely z obou stran a oba brankáři měli napilno. A oba byli překonáni už ve třetí minutě – nejprve Swayman z hole Connora McDavida a o pár okamžiků později i Skinner po bleskové odpovědi Tomáše Noska. S postupem času došlo na mírný útlum tempa, přesto bylo stále na co koukat. Dočkali jsme se i ještě jednoho gólu, v 16. minutě se po trefě Nicka Foligna dostali hosté do vedení a do kabin se tak odešlo za stavu 1:2.

20:00

19:34
    Edmonton se snaží dohrát třetinu v útočném pásmu, chybí tomu ale rázná koncovka směrem na branku.

19:03
    Foegeleho střela od modré čáry neměla moc šancí na úspěch, nebyla ani prudká, ani extra přesná.

18:28
    Dlouhý pas domácích na útočnou modrou čáru skončil hvizdem čárového, tohle byl těsný ofsajd.

17:42
    Coyle se na modré čáře dokázal zbavit McDavida, sám si pak najel až před branku, z úhlu ovšem na Skinnera recept nenašel.

16:48
    V dobré pozici na zakončení byl Nugent-Hopkins, Swayman si ale dává velký pozor a dost mu pomáhá i jeho obrana.

15:59
    Edmonton se samozřejmě hned snaží o odpověď a je nastěhován v pásmu soupeře.
    15:06 Nick FOLIGNO - 1:2

15:06
    Hosté jdou do vedení. Po zisku puku předvedli bleskový přechod do útoku, s Coylem si vyměnil puk NICK FOLIGNO, sám se uvolnil a dostal před branku, kde pak zakončením přes Skinnerovu vyrážečku upravil na 1:2. Asistence: Charlie Coyle, Dmitrij Orlov.

14:25
    Po hodně divokém úvodu tu přece jen máme menší útlum a oba týmy si nyní hlavně hlídají střední pásmo.

13:09
    Domácí sice neudrželi útočné pásmo, už jsou ale zase u puku, neboť Bostonu se přechod do útoku vůbec nevydařil.

12:46
    Orlovova přihrávka na modrou našla McAvoye, jeho okamžitou ránu pak musel řešit připravený Skinner.

11:49
    Na opačné straně se k levé Swaymanově tyčce cpal Draisaitl, mezírku ovšem nenašel.

11:13
    Od pravého mantinelu hledal Krejčí Pastrňáka, ten už byl mezi kruhy připraven na zakončení, nedostal však puk přesně na hůl.

10:35
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu a jak Edmonton, tak i Boston se neustále tlačí do zakončení.

09:29
    Kostin vystřelil od levého mantinelu, k dorážce se ještě stavěl Puljujärvi, puk mu ale v rozhodujícím okamžiku odskočil od hole.

08:42
    Yamamoto s Bouchardem byli blizoučko vrácení vedení Edmontonu, na brankovišti ovšem selhali a puk skončil za brankou Bostonu.

07:24
    Vypadalo to, že Boston byl chvíli v šesti lidech, rozhodčí ale danou situaci u střídaček nechali být a pokračuje se ve hře.

06:33
    S Krejčím kombinoval Zacha, sám si najížděl levou stranou do útočného pásma, finální pas na něj ale postrádal přesnost.

05:40
    Dvě Draisatlovy střely od modré čáry, ta první byla zablokována, druhá už šla skrz a Swayman má další úspěšný zákrok.

04:41
    Pastrňákova střela zpoza kruhů byla sražena, puk letěl zcela mimo Skinnerovu branku.

03:27
    Pokračuje velice akční hokej z obou stran, gólmani se musí mít na velkém pozoru.
    02:30 Tomáš NOSEK - 1:1

02:30
    Ihned po buly ve středním pásmu se ale hosté dokázali dostat do útoku, od pravého mantinelu doputoval puk přes jednu teč před branku, kde byl zcela nepokrytý TOMÁŠ NOSEK a ten zblízka sklepl za Skinnera – 1:1. Asistence: Garnet Hathaway, Dmitrij Orlov.
    02:17 Connor MCDAVID - 1:0

02:17
    Další akce Edmontonu už ale znamená gól! Draisaitl narýsoval dlouhou přihrávku na levou stranu, puk na útočné modré čáře převzal CONNOR MCDAVID a z levého kruhu prostřelil Swaymana – 1:0. Asistence: Leon Draisaitl.

01:52
    Od modré čáry poslal prudké nahození domácí Bouchard, tohle prošlo až na branku, Swayman si ale poradil.

00:39
    Při pokusu domácích o rychlou akci pravou stranou přišla sražení puku mimo ledovou plochu, vhazuje se se ve středním pásmu.

00:01

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg, Desharnais – Yamamoto, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Hyman, Draisaitl, Kostin – Janmark, R. McLeod, Foegele – Puljujärvi, Ryan.
    Trenér: Jay Woodcroft

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Orlov, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, N. Foligno – Hathaway, Nosek, Greer.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: L'Ecuyer, Pochmara – Daisy, Mahon.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžikl začne.

Zápas v Rogers Place začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.