Ottawa – Detroit 6:2 (kon.) | Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Dallas – Vancouver 4:5 (po pr.)
Colorado – Vegas 3:0 (kon.) | Anaheim – Chicago 4:2 (kon.)
Colorado Avalanche
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Vegas Golden Knights
Úterý 28.02.2023, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Colorado vyhrálo tento zápas naprosto zaslouženě a jednoznačně. Vegas poprvé v sezoně nedalo branku. (05:57:17)

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v zápase, Colorado míří za snadnou výhrou.
    56:33 Nathan MACKINNON - 3:0

56:33
    Colorado právě vstřelilo branku!
    S přehledem poslal puk do prázdné branky NATHAN MACKINNON. Asistence: Valerij Ničuškin a Artturi Lehkonen.

56:24
    Vegas hraje v šesti.

55:57
    Alexandar Georgijev kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

55:44
    Jeden z hráčů Colorada se dostal do brejku, ale minul branku.

55:29
    Chandler Stephenson vypálil, ale jeho rána byla nepovedená. Následně hosté zahráli na icing.

55:10
    Hra přerušena pro přihrávku rukou. Komerčka.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v zápase.

54:36
    Logan O'Connor snadno otočil směr hry a jeho tým může vystřídat.

53:47
    Vegas nemůže hrát, je v ofsajdu. Colorado snadno hraje a míří za výhrou.

52:35
    Hosté vybojovali buly v útočném pásmu.

52:35
    Alexandar Georgijev kryje kotouč, Vegas tradičně neproměnilo svou přesilovku a jeho trápení pokračuje dál.

51:31
    Valerij Ničuškin snadno vybojoval puk před brankou a vyhodil ho přes všechny čáry. Ofsajd Vegas.

50:36
    Colorado v pohodě vyhazuje přes všechny čáry.

50:32
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Denis Malgin – 2 min., podrážení.

50:27
    Adin Hill kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

49:05
    Domácí celek, který hraje v pohodě, se dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

48:45
    Zakázané uvolnění Vegas.

47:48
    Ofsajd.

47:28
    Michael Amadio je autorem první střely na branku Colorada ve třetině.

47:00
    Z pohledu Vegas čas ubíhá velmi rychle, hosté se vůbec nemohou dostat do tempa.

45:50
    Vegas těžko hledá recept na výborně hrající obranu soupeře.

45:03
    Paul Cotter absolvovat tvrdý střet se soupeřem, byl otřesený, ale zdá se, že bude pokračovat.

43:54
    William Karlsson minul branku z dobré střelecké pozice, patří dnes mezi nejlepší hráče Vegas.

43:19
    Bowen Byram se dostal do zakončení, brankář Vegas si dokázal poradit.

43:04
    Shea Theodore pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou zblokovaná.

42:38
    Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou Vegas.

41:39
    Shea Theodore měl co dělat, aby se dokázal rychle vrátit a zastavil brejk soupeře. Podařilo se mu to.

41:07
    Alexandar Georgijev rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, domácí mají zápas dobře rozehraný.

40:33
    Colorado pokračuje v dobré hře, hraje jednoduše a snadněji se dostává do zakončení.

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:01

Naprosto zaslouženě přidalo Colorado druhou branku. Vegas hraje velmi špatně a na nějakou výraznější šanci čeká. Colorado s přehledem brání.

40:00

39:00
    Sledujeme hru pět na pět.

38:11
    Mikko Rantanen dělá obraně Vegas velké problémy, do zakončení se nyní domácí šikovný hráč nedostal.

37:44
    Adin Hill kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

37:20
    Colorado je jednoznačně aktivnější v tomto zápase, Vegas na svou velkou šanci stále čeká.

36:55
    Alex Newhook – 2 min., držení hole.

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Phil Kessel – 2 min., podrážení.
    36:20 Mikko RANTANEN - 2:0

36:20
    Neschopnost obrany Vegas vyhodit puk výrazně přispěla k tomu, že se snadno prosazuje domácí celek. Střelou do prázdné branky uspěl MIKKO RANTANEN. Asistence: J. T. Compher.

35:40
    Vegas mělo šanci, Shea Theodore neuspěl. Hraje se pět na pět.

35:03
    Nathan MacKinnon zakončoval, brankář Vegas vyrazil puk.

34:50
    Bowen Byram pálil nad.

34:40
    Domácí hráč trefil tyč.

33:34
    Naprosto zbytečný faul hráče Vegas dává domácím možnost přesilovky.

33:34
    Chandler Stephenson – 2 min., krosček.

33:18
    Mikko Rantanen – 2 min., hrubost.

Brett Howden – 2 min., hrubost.

33:18
    Před brankou se strhla potyčka, uvidíme, jak to sudí vyřeší.

32:55
    Evan Rodrigues byl zcela sám před brankou, ale Adin Hill zaváhání spoluhráčů napravil. Dobrý zákrok brankáře Vegas.

31:57
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Colorada. Vegas má velké problémy s dobře hrající obranou soupeře.

30:51
    Jonathan Marchessault se propracoval do zakončení, s jeho pokusem si dokázala poradit obrana soupeře. Bude se vhazovat.

30:20
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Colorado stále vede.

30:09
    Komerční přestávka.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v zápase, domácí Colorado stále vede o jednu branku a je aktivnější.

29:13
    Brankář Colorada kryje kotouč, vhazovat se bude po nepovedené akci Vegas před jeho brankou.

28:41
    Valerij Ničuškin pálil po rychlém přenesení hry, brankář Vegas dokázal jeho ránu vytěsnit vedle branky.

28:22
    J. T. Compher rychle otočil směr hry, a tak mohli hrát domácí.

28:04
    Vegas se dostalo do útočného pásma, ale má problémy s přesností střelby.

27:19
    Alexandar Georgijev raději přerušil hru, bude se vhazovat. Komerční přestávka.

26:22
    Colorado hraje velmi dobře defenzivně, nedává soupeři mnoho prostorou pro hru v útočném pásmu.

25:51
    Jack Eichel pálil a jeho projektil celkem snadno kryje Alexandar Georgijev.

25:14
    Alexandar Georgijev kryje další šanci, kterou měl znovu William Karlsson.

24:53
    William Karlsson vypálil, s jeho pokusem neměl brankář problém.

24:04
    Nathan MacKinnon autorem další střely domácího celku, brankář Vegas byl pozorný.

23:49
    Bowen Byram pálil od modré čáry, brankář Vegas si tak tak dokázal poradit s jeho pokusem.

23:16
    Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho velkých šancí, sledujeme klidnější pasáž hry.

22:13
    Alexandar Georgijev kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Hostující celek se nyní pokouší zjednodušit hru a hrát lépe.

21:37
    Brayden McNabb pálil, ale minul branku, následně se jeho spoluhráči znovu dostali do zakončení.

20:47
    Oba kluby střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.

20:20
    Utkání pokračuje druhou třetinou, Vegas začalo aktivně, ale střela od modré čáry se nepovedla.

20:01

Zaslouženě vede po první třetině domácí celek, kterému brankář Vegas radoval zatím jedinou branku zápasu.

20:00

19:14
    Hostující celek jen těžko hledá recept na aktivní hru soupeře. Domácí jsou jednoznačně lepší.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

18:06
    Bowen Byram pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině. Jasnou převahu mají domácí, Vegas posledních deset minut nevystřelilo.

16:22
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:30
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

14:47
    Špatně to sehrálo Vegas, píská se ofsajd. Komerční přestávka.

13:18
    Nathan MacKinnon měl další šanci, ale neuspěl. Bude se vhazovat.

13:00
    Colorado je jednoznačně aktivnějším týmem, hraje lépe, snadněji se dostává před branku i do zakončení.

12:07
    J. T. Compher nevystřelil podle představ, a tak mohl jeho střelu s vypětím všech sil zastavit brankář.

11:16
    Josh Manson pálil od modré čáry a málem překonal brankáře Vegas. Komerční přestávka.

10:40
    Adin Hill rozehrává od své branky, Brayden McNabb pokračoval v akci.

09:52
    Vhazovat se bude před brankou Vegas.

09:01
    J. T. Compher se dostal do útočného pásma, ale jeho zakončení nebylo přesné.

07:48
    Ačkoliv Vegas vede na střely 9:2, tak po obrovské chybě brankáře inkasovalo jako první.

07:12
    Jack Eichel hlídkoval před brankou, ale do střelecké pozice se dostat nedokázal.

06:12
    Shea Theodore měl dobrou střeleckou pozici, trefil jen brankáře soupeře. Alexandar Georgijev snadno zasáhl.

04:50
    Alex Newhook měl obrovskou šanci, ale ve vyložené střelecké pozici puk netrefil.

04:21
    Artturi Lehkonen se dostal do zakončení, rána byla zblokovaná.

03:18
    Bowen Byram se dostal do zakončení, snadno prošel obranou Vegas, jeho rána končí vedle.

02:48
    J. T. Compher měl obrovskou šanci, obrana Vegas ho úplně ignorovala, zakončoval, ale trefil jen brankáře.

02:03
    Keegan Kolesar zakončoval, Alexandar Georgijev si s jeho akcí snadno dokázal poradit.

01:57
    Reilly Smith pálil a naprosto snadná práce pro brankáře Colorada. Domácí díky darované brance vedou.

00:50
    Jack Eichel to zkoušel individuálně, ale i přes špatnou hru obránce se do zakončení nedostal.
    00:14 Mikko RANTANEN - 1:0

00:14
    Vegas darovalo branku soupeři, Adin Hill nahrál přesně soupeři a naprosto snadno se prosazuje MIKKO RANTANEN.

00:01
    Úvodní buly pro domácí, zápas začal.

00:01

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – D. Toews, Girard, Byram, Manson, J. Johnson, B. Hunt – Lehkonen, MacKinnon, Ničuškin – Rodrigues, Compher, Rantanen – Cogliano, Newhook, L. O'Connor – Malgin, Meyers, Nieto.

Vegas Golden Knights: Hill (Hutchinson) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith, W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, Stephenson, Kessel – Cotter, Howden, Kolesar.

Lepší výchozí pozici před zápasem mají hokejisté Las Vegas, kteří jsou v rámci Západní konference na prvním místě. Z 59 zápasů získali 76 bodů. Z posledních pěti zápasů bodovali ve všech. Colorado hraje velmi dobře, má 71 bodů a v tabulce je na šesté pozici v konferenci. Z posledních pěti zápasů vyhrálo všechny.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Colorado Avalanche a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Rantanen, 37. Rantanen (Compher), 57. MacKinnon (Ničuškin, Lehkonen)

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – D. Toews, Girard, Byram, Manson, J. Johnson, B. Hunt – Lehkonen, MacKinnon, Ničuškin – Rodrigues, Compher, Rantanen – Cogliano, Newhook, L. O'Connor – Malgin, Meyers, Nieto.
    Trenér: Jared Bednar

Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: O'Rourke, Syvret – Galloway, Murray

Diváci: 18 117