Liberec – Pardubice 5:1 (kon.) | Sparta – Olomouc 1:2 (1:2 po s.n.)
HC Tábor
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 28.02.2023, 15:15 • Zimní stadion, Tábor • Extraliga dorostu - o účast v play-off • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.

Utkání se mělo původně odehrát v polovině ledna, avšak nakonec byl zápas odložen na dnešní den.

V úterý od 15:15 se odehraje odložený zápas 12. kola Extraligy dorostu – o účast v play-off mezi domácím Táborem a Motorem České Budějovice.

Hockey club Tábor potřebuje nutně body k tomu, aby se vyhnul play out. Zatím se totiž nachází na 8. příčce nadstavbové skupiny s 24 body se skóre 42:78. V příštím zápase ho ale čeká velmi těžká zkouška.

Poslední zápasy:

20. kolo: Šumperk – Tábor 3:0
    19. kolo: Olomouc – Tábor 3:5
    18. kolo: Tábor – Hvězda Praha 3:4 po sam. náj.
    17. kolo: Tábor – Kladno 2:7
    16. kolo: Tábor – Jihlava 0:4

Nejproduktivnější hráči týmu:

Marek Eremiáš – 17 bodů (9+8),
    Filip Dohnal – 16 bodů (7+9),
    Dominik Vlček (5+10).

Motor České Budějovice Může být v klidu, protože si už v předstihu zajistil účast mezi nejlepší šestnáctkou. Motor této skupině suverénně kraluje se 47 body při skóre 105:62.

Vzájemné zápasy v této sezoně:

11. kolo ND: Motor ČB – Tábor 12:0 (5:0, 4:0, 3:0)
    12. kolo ZČ: Tábor – Motor ČB 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
    5. kolo ZČ: Motor ČB – Tábor 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)

Hockey Club Tábor: Ferdus (Šrámek) – Šťastný (A), Bačo, Mrázek, Jirášek, Bouška, Jaroš, Mašek – Pospíchal P. (C), Vlček, Pospíchal J., Mohyla (A), Vrba, Křepelka, Němeček, Dohnal, Suchan, Hlavín.
    Trenér: Arpád Györi

Motor České Budějovice: Schacherl (Pytel) – Prušák, Fábera, Matějka, Šíma, Dušák, Lukáš – Přibyl, Postl, Falta, Lukeš, Hečko, Palán, Šimon (C), Pánek, Svoboda, Novotný, Aulický.
    Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Battěk – Stacho, Kubas.

Hráči právě nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:40
    Dušák pálil mimo branku Ferduse.

01:25
    Zakázané uvolnění Mototu.

01:50
    První střelu domácích obstaral Mrázek. Schacherl jeho střelu dobře viděl a chytil ji do lapačky.

02:35
    Hlavínova střela byla sražena na plexisklo za brankou.

03:30
    Lukešovo nahození si Ferdus pohlídal.

04:50
    Nyní se o kotouč bojuje spíše ve středu kluziště.

05:30
    Následuje další icing hostů.

06:25
    Obě mužstva se do útoku zatím příliš nehrnou.

07:36
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
    Falta – 2 min., podrážení.

07:55
    Hosté se poprvé lehce osvobozují.

08:25
    Schacherl podržel kotouč v rukavici a jeho tým může v pohodě vystřídat.

08:52
    Vlček se dostal až před branku, tam ovšem narazil na pozorného brankáře hostů.

09:36

09:59
    Zakázané uvolnění Tábora.

11:05
    Motor se pomalu dostává do tempa a Palán se ocitl v dobré příležitosti. V zakončení však selhal.

12:02
    Prušák si najel mezi kruhy, ale jeho nebezpečná rána se nevešla mezi tři tyče.

13:20
    Hra se přelévá ze strany na stranu, zatím však bez výraznějšího ohrožení branky.

14:36
    Nepovedená rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

14:50
    Schacherl si po dlouhé době sáhl na puk.

16:35
    Matějka také mohl ohrozit Ferduse, kotouč mu ale sjel z čepele.

18:45
    Další zákrok Schacherla po střele Jana Pospíchala.

20:00

První perioda zatím moc hokejové krásy nepřinesla. V jihočeském derby jsme zatím branku, ani žádnou vyloženou šanci neviděli. Druhá třetina začne přibližně v 15:58.

20:01

20:44
    Úvodní střela Postla v síti neskončila.

22:20
    Další varování pro obranu Tábora! Milan Falta střelou z pravého kruhu znovu prověřil pozornost Ferduse.

23:12
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Křepelka – 2 min., držení.

23:40
    Postl napřáhl z levého kruhu, ale Ferdus jeho střelu dobře viděl a zasáhl.

24:21
    Petr Pospíchal šel ve vlastním oslabení úplně sám na Schacherla, ten však vynikajícím zákrokem podržel svůj tým!

25:12

25:24
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Martin Hečko chvíli jezdil v útočném pásmu s kotoučem na holi a když se dostal mezi kruhy, tak vystřelil. Jeho pokus vyrazil Ferdus přímo na hokejku TOMÁŠE LUKEŠE, který už domácího brankáře překonal. Asistence: Martin Hečko a Alan Šimon.

26:28
    Svoboda – 2 min., podrážení.

26:45
    Tábor si zatím tlak v útočném pásmu nepřipravil a hosté vyhazují.

27:15
    Schacherl dokázal zlikvidovat Němečkovu dorážku výtečným zákrokem.

27:24

27:59
    Suchan – 2 min., podrážení.

28:40
    Motor kombinuje v útočném pásmu bez výraznějšího ohrožení branky.

29:34
    Šťastný – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

29:59
    Domácí jsou již ve čtyřech.

30:08
    Lukeš – 2 min., sekání.

30:58
    Němeček se obtočil kolem branky Schacherla a málem ho dokázal překvapit.

31:34

32:08

32:59
    Šíma – 2 min., podrážení.

33:40
    S Hlavínovou střelou si musel Schacherl poradit na dvakrát.

34:30
    Domácím se vůbec nedaří usadit se v útočném pásmu.

34:59

35:35

36:22
    Hlavín se řítil sám na brankáře hostů, ten jeho forhendovou kličku vyrazil betonem! Hlavín byl při svém pokusu faulován Martinem Hečkem a bude z toho trestné střílení, rozhodčí ale ještě ponechává domácím výhodu.

36:46
    Tábor právě vstřelil branku!
    JAN HLAVÍN předvedl ukázkou kličku do bekhendu a vyrovnává stav utkání!

37:50
    Vyrovnávací branka nalila domácím krev do žil a utkání má najednou úplně jiné tempo.

39:00
    Hráči Motoru však pozorně brání a do ničeho velkého Tábor nepouštějí.

39:50
    Druhá třetina se dohraje za brankou domácích.

40:00

Ve druhé části už jsme se branek dočkali. Nejdříve otevřel ve 26. minutě skóre hostující Tomáš Lukeš. Tři minuty před koncem prostřední periody však vyrovnal z trestného střílení Jan Hlavín. Do poslední dvacetiminutovky se tak půjde za nerozhodného stavu. Třetí třetina začne přibližně v 16:48.

40:01

41:05
    Šťastný měl na hokejce vedoucí gól domácích! Střela mu ale ve vyložené pozici vůbec nesedla.

41:55
    Tábor je ve třetí třetině zatím aktivnější, další příležitost promarnil Suchan.

43:20
    Vlčův pokus tolik nebezpečný nebyl, hosté ale ještě ve třetím dějství nevystřelili na branku.

45:10
    Šimon zavezl konečně touš do obranného pásma Tábora. Kromě dvou zblokovaných pokusů Motoru jsme nic vážnějšího neviděli.

46:25
    Další útočný výpad Tábora zastavil ofsajd.

47:15
    Bouškova střela byla sražena do ochranné sítě.

48:05
    Po střele Lukáše si po dlouhé době sáhl na puk také Ferdus.

48:43
    Aulický – 2 min., sekání.

49:45
    Tak to je neuvěřitelné! Motor skóruje ve vlastním oslabení, když dokázal využít zmatků v domácí obraně. ALAN ŠIMON vystřelil zápěstím z levého kruhu a jeden z obránců nadzvedl kotouč tak, že přeletěl i Ferduse a zapadl do branky. Asistence: Daniel Matějka a Dominik Postl.

50:43

51:36
    Vlček s Němečkem naložili se situací dva na jednoho mizerně, protože se vůbec nedostali do zakončení.

52:20
    Svobodův únik po levém křídle si Ferdus pohlídal.

52:45
    Šimon – 2 min., hákování.

53:15
    Domácí hokejisté využívají početní výhodu a máme tu znovu vyrovnaný stav! V nepřehledné situaci před brankou se nejlépe zorientoval PETR POSPÍCHAL, jenž doklepl puk do sítě. Asistence: Adam Suchan a Dominik Vlček.

54:15
    DOmácí se znovu vrhli do útočného pásma a dělají Motoru velké problémy.

55:05
    Hlavínova střela byla sražena do ochranné sítě.

56:20
    Tábor dobře brání a svého soka z jihu Čech do ničeho nepouští.

57:40
    O kotouč se nyní převážně bojuje ve středním pásmu.

58:08
    Tábor teď zastavil ofsajd.

59:16
    ALAN ŠIMON pravděpodobně rozhodl tohle utkání! Na útočné modré si vzal puk, prokličkoval mezi třemi hráči a nakonec si povodil i Ferduse! Asistence: Vojtěch Aulický.

59:16
    Oddechový čas pro tým Hockey Club Tábor.

59:42
    Domání to ještě zkoušejí v šesti! Motor vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

59:53
    Šimon nedokázal trefit prázdnou klec a utkání tímto pokusem končí.

Alan Šimon nakonec rozhodl toto utkání vítěznou trefou 44 sekund před závěrečnou sirénou. České Budějovice si tak připisují do tabulky další tři body. Tábor zůstává na 8. místě nadstavbové tabulky. (17:43:08)

Jan Zatočil

Branky a nahrávky: 37. Hlavín (TS), 54. Pospíchal (Suchan, Vlček) – 26. Lukeš (Hečko, Šimon), 50. Šimon (Matějka, Postl), 60. Šimon (Aulický)

HC Tábor: Ferdus (Šrámek) – Šťastný (A), Bačo, Mrázek, Jirášek, Bouška, Jaroš, Mašek – Pospíchal P. (C), Vlček, Pospíchal J., Mohyla (A), Vrba, Křepelka, Němeček, Dohnal, Suchan, Hlavín.

Banes Motor České Budějovice: Schacherl (Pytel) – Prušák, Fábera, Matějka, Šíma, Dušák, Lukáš – Přibyl, Falta, Postl, Lukeš, Hečko, Palán, Šimon (C), Pánek, Svoboda, Novotný, Aulický.

Rozhodčí: Battěk – Stacho, Kubas