Singapur – Malajsie 10:0 (kon.) | Hongkong – Írán 11:1 (kon.) | Kyrgyzstán – Bosna a Hercegovina 10:1 (kon.)
Kyrgyzstán
10:1 (3:0, 4:0, 3:1)
Bosna a Hercegovina
Úterý 28.02.2023, 20:00 • Skenderija Sports Arena, Sarajevo • Mistrovství světa - III. B Divize • 2. kolo

Šampionát III. B divize bude pokračovat ve čtvrtek zápasy 3. kola. Kyrgyzstán v něm čeká nejslabší tým skupiny Malajsie, dá se tak očekávat útok na hranici 20 vstřelených branek. Bosna a Hercegovina změří večer síly s Íránem a podle papírových překpokladů by měla vyhrát. V prvním utkání programu bude k vidění souboj ministátů a předpokládaný nářez Singapuru z holí Hongkongu. (22:33:25)

Kyrgyzstán se druhým vítězstvím a celkovým skóre 24:3 vrací zpět do čela tabulky a je jasné, že o postupu do III. A divize se definitivně rozhodne až v neděli 5. března, kdy se střetne s Hong Kongem. I proti němu však bude výrazným favoritem. Bosna a Hercegovina je po 2 kolech se 2 body a skóre 7:15 na 5. místě.

6. MAS 2 0-0-0-2 4:24 0

Na souboj výběru pořadatelské země s nejsilnějším týmem III. B divize bylo zvědavých pouze 168 diváků.

Střely na branku ve třetí třetině – 21:4.
    Střely na branku v celém utkání – 76:13.

Na začátku třetí třetiny hráči Bosny dohrávali pětiminutovou přesilovku a ač se jim hra v početní výhodě v celém utkání vůbec nedařila, nakonec si v ní zapsali čestný úspěch zásluhou Mirzy Omera, který tak dokonale pomstil faul kolenem na svoji osobu. Zbytek zápasu však pokračoval v zajetých kolejích, tj. trvalým tlakem Kyrgyzstánu, který nakonec přidal ještě 3 góly a minutu před koncem zaokrouhlil výsledek na konečných 10:1. Nejprve uzavřel hattrick okamžitě využitou přesilovkou Mamed Sejfulov, v 52. minutě pak Maxim Jegorov ranou od modré vyhnal Pašoviće na střídačku. Střídající brankář Ahmetovski se sice dlouho držel, ale 70 sekund před koncem ho zblízka mezi betony překonal druhým gólem v zápase Alexander Titov a uzavřel skóre. Utkání měla zcela jasný průběh od úvodních sekund a výsledek odpovídá dění na ledě.

Nejlepšími hráči svých týmů byli vyhlášeni oba startující brankáři, tj. Alexander Petrov a Dino Pašović.

59:59
    Červení se hodně snažili přidat ještě jeden gól, ale Ahmetovski v posledních sekundách se štěstím odolal.

59:06
    Vyloučení v týmu Bosna a Hercegovina:
    Hasović – 2 min., podrážení.
    58:41 TITOV - 10:1

58:41
    Kyrgyzstán právě vstřelil branku!
    Desítka se nakonec v Sarajevu čepuje i napotřetí a dokonce gólem v oslabení! Nejprve Mlivić objel celou útočnou třetinu, až na modré ztratil puk, do protiútoku se vydal Isamatov, ale brankáře nepřekonal. Podařilo se mu však následně přiťuknout kotouč mezi kruhy ALEXANDERU TITOVOVI, který zblízka nezaváhal a trefil se mezi betony!
    Asistence: Ernazar Isamatov.

58:01
    Tentokrát už musel brankář Bosny zasahovat. Tato přesilovka bílým absolutně nevychází.

57:30
    Čuvalov po přihrávce od levého mantinelu z osy hřiště netrefuje branku.

56:51
    Vyloučení v týmu Kyrgyzstán:
    Ismanov – 2 min., podrážení.

56:50
    Kyrgyzstán v plném počtu.

56:10
    Velké problémy Ahmetovskiho, který neudržel v lapačce poměrně jednoduchou střelu a Mirbekov se možná ještě na střídačce diví, jak je možné, že nedal gól!

55:20
    Omer přihrával zpoza branky, sjíždějící Gaković však byl dobře střežen a nedokázal trefit puk tak, aby zamířil na branku.

54:50
    Čuvalov – 2 min., podrážení.

Libor Štěpán

Branky a nahrávky: 11. Terentjev (Čuvalov, Jegorov), 14. Mirbekov (Kačkynbekov, Ismanov), 17. Sejfulov (Kudašev), 28. Tonkich (Nosov), 36. Sejfulov (Abdyrajev), 36. Ismanov (Mirbekov), 38. Titov (Sejfulov, Abdyrajev), 45. Sejfulov (Isamatov, Abdyrajev), 52. Jegorov (Abdyrajev, Titov), 59. Titov (Isamatov) – 44. Omer (H. Mrkva, Alić)

Kyrgyzstán: Petrov (Maraimbekov) – Jegorov, Terentjev (C), Isamatov, Kudašev, Kačkynbekov, Fitisenko – Čuvalov, Nosov, Tonkich – Sejfulov, Abdyrajev, Titov – Ismanov, Kašajev, Mirbekov – Šamyrkanov, Bekmuratov, Kim
    Trenér: Michail Čekanov

Bosna a Hercegovina: Pašović (52. Ahmetovski) – Hasović (C), Viden, London, Ljevak, Dinalić, Alić, Smajlović – Gaković, Mlivić, Omer – H. Mrkva, Filipović, T. Mrkva – Čatović, Jahjafendić, Cordalija – Miskić, Krehić
    Trenér: Uroš Brestovać

Rozhodčí: Ströbel (SUI) – Grozaj (CRO), Kacej (SVK)