Jihlava – Slavia 4:2 (kon.) | Vsetín – Kolín 4:0 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
Zlín – Poruba 2011 3:2 (1:0 po s.n.) | Prostějov – Třebíč 6:2 (kon.) | Sokolov – Přerov 3:1 (kon.)
Šumperk – Pardubice B 5:4 (po pr.)
VHK ROBE Vsetín
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
SC Marimex Kolín
Středa 01.03.2023, 17:30 • Vsetín, Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 52. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V posledním kole v základní části se na ledě Vsetína představí Kolín.

V tabulce si drží druhou pozici s 94 body, o tři b. méně ztrácí Poruba.
    VHK ve 48. kole vyhráli těsně 3:2 s Litoměřicemi, druhou výhru zapsali na stadionu Zubrů 0:2. Poté změřili sílu s Třebíčí, ta si odvezla výsledek 3:4 po prodloužení. V předposledním utkání jeli bojovat se Slavií, ta padla 2:5.

Hokejisté se drží v druhé polovině tabulky, nyní jsou na 11. místě se 70 body. O bod výš je Slavie a o 2 Frýdek Místek.
    Kozlové přetlačili 4:2 Pardubice, pak na zimáku Poruby prohráli 5:2, znovu před svým publikem je v prodloužení přehrála Jihlava 3:4. Kozlové si pak připsali dvě výhry v řadě, nejprve na kluzišti Šumperka 0:3, pak na jejich území přijel Sokolov a těsně nestačil v prodloužení 2:1.

Vzájemné zápasy:

13.kolo – Kolín x Vsetín 3:1.
    26.kolo – Vsetín x Kolín 5:3.
    39.kolo – Kolín x Vsetín 2:1sn.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Kajínek, Jenáček, O. Němec (A), Česánek, Smetana (A), Ondračka – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, R. Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš – Číp.
    Trenér: Jiří Weintritt

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Aubrecht, Gaspar, Piegl (A), Kukla, Zajíc, Čáp, Naar, T. Jelínek – Mar. Novák, Koukal (C), Z. Král (A) – J. Sklenář, Matějček, Kadlec – D. Šedivý, Morong, K. Lang – Moravec, Pajer.
    Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Micka, Mejzlík – Kleprlík, Pěkný.

00:01

02:06
    Domácí se dostali do pásma, kde sudí viděl přihrávku rukou a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

02:51
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    Lukáš Pajer – 2 min., držení.

03:35
    Vsetín se dostal do pozice před klec, ale dva pokusy vychytal pohotově Soukup.

04:00
    Z další střely z pravého kruhu vyrazil gólman do rohu.

04:53

06:39
    Němec si obkroužil branku, zakončením Soukupa nepřekvapil, ten byl u tyče včas.

08:15
    Přikryl nahodil, další zákrok pro muže v masce Kozlů.

09:17
    Hráči ve žlutém jen nahodili a jdou střídat.

09:48
    Ke Smetanovi dojel kotouč mezi kruhy, Soukup si vyjel a zasáhl včas.

10:00
    Bojuje se u mantinelu v obraně Kolína.

10:44
    Vellká šance, Holec našel přesně Půčka, Soukup skvělým zákrokem zastavil tuto tutovku.

11:58
    Vsetín právě vstřelil branku! Po další povedené kombinaci je tu první trefa, vše odstartoval Bláha, ten předal hru na levou stranu na Přikryla, který viděl volného RIKA SIHVONENA a ten do spodní části překonal gólmana. Asistence: Roman Přikryl, Štěpán Bláha.
    11:58 Riku SIHVONEN - 1:0

13:25
    A je tu další komerční přestávka.

13:40
    Nahození od modré zastavuje Soukup se štěstím.

14:17
    Další buly v obraně SC.

14:58
    ROBE se na chvíli dostal do útočné třetiny, tentokrát se ke střele nedostali a soupeř vyváží na druhou stranu.

15:30
    Buly na druhé straně v obraně.

16:29
    Další buly ve středním pásmu.

17:29
    Marimex nahodil aby to nebyl icing a do hry jdou nové síly.

18:02
    Soukup znovu na místě po akci domácích.

18:45
    Na druhé straně se dostal ke kotouči Kadlec, nepřekonal Žukova.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18 18 .

Úvodních 20.minut končí a do kabin se jde za stavu 1:0, to se ve 12.minutě trefil po dobré kombinaci se spoluhráči Sihvonen. Další akce měly oba týmy, ale brankáři vše vychytali, uvidíme, co nám připraví druhá část.

20:01

20:05
    Jonák pálil mimo.

20:56
    Po vyhraném buly nahodil Piegl, Zhukov si to pohlídal.

21:41
    Další pokus z hokejek hostí znovu vsetínský brankář zastavil.

22:05
    Sihvonen měl další příležitost, Soukup ho tentokrát vychytal.

22:54
    Ofsajd Kolína, buly se přesunuje do středního pásma.

23:29
    Po levém křídle jeli znovu hokejisté ve žlutém, Běrzinš se dostal až před klec, výtečný zákrok předvedl Soukup.

25:08
    Šedivý nahazoval před svatyni, nikdo ze spoluhráčů se tam nedostal.

25:37
    Icing VHK.

25:45
    Po ostřejším zákroku odjíždí na střídačku Česánek.

27:10
    Kolínští se teď dobře vrátili a akce domácích končí.

28:05
    Na hraně pravidel obránce hostí zastavil útočníka ve žlutém, ale sudí pískat nebude.

29:13
    Po dalším tlaku je tu buly v obraně Kolína.

30:37
    Další buly na puntíku v útočné třetině ROBE.

31:43
    Kukla v dobré pozici v mezikruží, Zhukov vyráží špičkou vyrážečky mimo.

33:00
    Sledujeme rychlý hokej, šance jsou na obou stranách, ale více ze hry zatím mají Valaši.

33:35
    Buly vybojovali hosté v útočném pásmu.

34:02
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Šimon Jenáček – 2 min., krosček.

34:10
    Jenyš v obraně sebral puk a dostal se až na druhou stranu, kde nezamířil přesně.

34:47
    Novák z levého kruhu dostal nabito, Zhukov zastavuje.

35:30
    Hosté byli v pásmu, ale kombinace nevyšla a Vsetín vyhazuje přes všechny čáry.

35:46
    Buly ve středním pásmu u střídačky ROBE.

36:02

36:17
    Marimex měl další akci, gólman vytáhl kotouč lapačkou.

37:12
    Další buly v útoku vsetínských.

38:23
    Vsetín se znovu protlačil do pásma, kde si hosté sami srazili hru a díky vytaženému betonu Soukupa akce končí.

39:31
    Icing VHK.

39:35
    Kozlové vyhráli vhazování a puk končí na břevnu, ještě se přezkoumává zda to nebyl gól, ale hra za čárou nebyla.

40:00

Druhá část je minulostí a zatím stále Vsetín vede 1:0, oba celky měly několik možností, ale brankáři nic nepustili, Kolín v závěru před sirénou nastřelil břevno.

40:01

40:23
    Nahození hostujícího mužstva končí znovu u gólmana.

40:54
    Lehčí střela končí v lapačce Zhukova.

41:15
    Matějček dostal trochu místa a brankář Valachů musel předvést další zákrok.

42:10
    Bláha na druhé straně ledu zkusil překvapit, Soukup byl na místě.

43:09
    Kolín má na chvíli tlak v pásmu, Němec se dostal k projektilu a vyhazuje pryč.

45:01
    Kadlec byl v nebezpečné pozici, ale netrefil se mezi tři tyče.

45:45
    Piegl od modré spíš nahodil, Zhukov znovu připraven.

46:24
    ROBE se dostal na chvíli ze sevření hostí, z poza klece vyjel, Soukup u tyčky včas.

47:01
    Vsetín právě vstřelil branku! A je tu navýšení v podání domácích hráčů, Hořanský si za klecí s pukem sjel, poté se dostal k přesné přihrávce na PETERA LICHANCE a ten mezi kruhy zamířil přesně do horní části branky. Asistence: Adam Hořanský.
    47:01 Peter LICHANEC - 2:0

49:41
    Kadlec se dostal s Matějčkem do přečíslení, Zhukov znovu zastavuje.

49:51
    Šimon Jenáček – 2 min., sekání.

50:05
    Běrzinš ujel v oslabení, Soukup ho vychytal a svůj tým podržel.

51:25
    Kolín vypálil tvrdou ránu, vsetínský muž v kleci znovu připravený.

51:51

52:36
    Buly ve středním pásmu.

53:20
    Jenyš byl na dobrém místě, zamířil mimo.

54:09
    Kozlové mohli jít do šance, ale obrana se vrátila.

54:35
    Rob mohl v úniku rozhodnout, Soukup jeho úmysl vystihl a betony zastavil šanci.

56:24
    Marimex rozehrává od své klece.

56:39
    Hráč s číslem 60 v brankovišti znovu lapil pokus hostí.

57:01
    Hra se přerušuje, je tu šarvátka a bude se vylučovat.

57:02
    Současné vyloučení:
    Boris Česánek – 2 min., napadení + 2 min., hrubost.

Zdeněk Čáp – 2 min., hrubost.

57:06
    Hosté hrají bez brankáře.

57:14
    Vsetín právě vstřelil branku! A je tu ještě jeden zásah do prázdné, kdy se trefuje MIROSLAV HOLEC. Asistence: Pavel Klhůfek.
    57:14 Miroslav HOLEC - 3:0

58:00
    Běží poslední dvě minuty.

58:32
    Vsetín právě vstřelil branku! Domácím se daří ještě v oslabení při hře, kdy Kolín hrál bez brankáře navýšit, to se do prázdné trefil druhým bodem PETER LICHANEC. Asistence: Pavel Jenyš.
    58:32 Peter LICHANEC - 4:0

59:02

VHK ROBE Vsetín tak nakonec v posledním kole v základní části poráží SC Marimex Kolín konečným výsledkem 4:0, velký podíl má na tomto výsledku Maksim Zhukov, který pochytal všechny pokusy Kolína a nenechal je skórovat, hosté tak odjíždí z Lapače bez bodu. (19:52:17)

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 12. Sihvonen (Přikryl, Š. Bláha), 48. Lichanec (Hořanský), 58. Holec (Klhůfek), 59. Lichanec (Jenyš)

Diváci: 1 849