Ottawa – Detroit 6:1 (kon.) | Tampa – Florida 1:4 (kon.) | Buffalo – Columbus 3:5 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 5:6 (0:1 po s.n.) | Minnesota – NY Islanders 2:1 (1:0 po s.n.) | Nashville – Pittsburgh 1:3 (kon.)
St. Louis – Seattle 3:5 (kon.) | Calgary – Boston 3:4 (po pr.) | Arizona – Chicago 4:1 (kon.)

3. Brayden Point (TBL) 1+0 (03:54:34)

Přestože Tampa měla ve třetí třetině dostatek šancí a byla patrně nejnebezpečnější, opět ji srazil neuznaný gól a další už přidat nedokázala. Naopak soupeřův tým využil prázdné branky a navýšil na konečných 4:1 pět sekund před koncem.

59:55 Anthony DUCLAIR - 1:4

59:55
    Florida právě vstřelila branku!
    Nakonec se hosté přece jen trefují do odkryté klece. Staal se vydal dopředu se spoluhráčem v tandemu a následně právě ANTHONYMU DUCLAIROVI kotouč před bránu nabídl. Ten ho využil a připsal si letošní první gól. Asistence: Eric Staal.

59:41
    Gudas se vložil do střely, následně zalehl další kotouč, který mířil na branku. Pointovi tak zmařil nebezpečnou šanci. Bobrovskij mu pak poděkoval.

59:20
    A znovu. Další zakázané uvolnění, další netrefená odkrytá branka, a další přesun hry před Bobrovského. Ten chytá fantasticky. Tampě zbývá už jen čtyřicet sekund.

59:01
    Zápas se dostal do poslední minutky a Tampa znovu měla štěstí, když vyhozená kotouč minul její prázdnou branku.

58:33
    Kučerovou ránu perfektně vychytal Bobrovskij. Puk se pak dostal do předbrankového prostoru a už už to vypadalo, že ho někdo do branky doklepne, ale nestalo se tak.

58:12
    Stamkos to teď zkoušel dvakrát po sobě. Nejdříve si připsal zákrok brankář, následná rána už šla mimo.

58:01
    Další vyhození Floridy a opět to nebylo do volné branky. Píská se tak icing a hra se přesunuje před Bobrovského.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Bobrovskij si připsal další úspěšný zákrok, tentokrát proti Nicku Paulovi.

57:23
    Florida poslala kotouč přes celé kluziště. Odkrytou branku Tampy ale netrefila.

56:54
    Kučerov poslal před branku kde viděl Perryho a Cirelliho. Ale ani jeden se k puku nedostal.

56:24
    Po zásahu Bobrovského se hra přerušila. Následuje poslední komerční brejk.

55:14

54:05
    Kučerovova tvrdá rána z první zasáhla pravý beton Bobrovského. Kotouč se pak odrazil mimo pásmo.

53:51
    Tampa kombinuje v pásmu, ovšem zatím se nedostala ke střele.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 32. Point (Stamkos, Kučerov) – 7. E. Staal (Mahura, Cousins), 16. Lundell (M. Tkachuk), 18. Luostarinen, 60. Duclair (E. Staal)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Bogosian, Hedman, Perbix, Sergačjov, Černák, Cole – Kučerov, Point, Killorn – Stamkos, Cirelli, Hagel – Jeannot, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad, Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura, Fitzgerald – Reinhart, Lundell, M. Tkachuk – Duclair, Luostarinen, Verhaeghe – Cousins, E. Staal, Lomberg – Dalpe, Coli. White.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: F. South, Ch. Lee – R. Jackson, D. Nansen