Ottawa – Detroit 6:1 (kon.) | Tampa – Florida 1:4 (kon.) | Buffalo – Columbus 3:5 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 5:6 (0:1 po s.n.) | Minnesota – NY Islanders 2:1 (1:0 po s.n.) | Nashville – Pittsburgh 1:3 (kon.)
St. Louis – Seattle 3:5 (kon.) | Calgary – Boston 3:4 (po pr.) | Arizona – Chicago 4:1 (kon.)
San Jose – Montreal 1:3 (kon.)
San Jose Sharks
1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Montreal Canadiens
Středa 01.03.2023, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké středeční ráno. (07:15:57)

3. Jesse Ylönen (SJS) 1+0

Zápas je u konce, San Jose na domácím ledě sice dlouho vedlo, ale nakonec prohrává s Montrealem 1:3.

San Jose začalo utkání tím nejlepším možným způsobem, už v druhé minutě se ujalo vedení, když vstřelil svůj první gól v dresu Sharks Jacob MacDonald. Následovaly dvě nevyužité přesilovky Montrealu a pak také jedna v podání San Jose. První třetina přinesla velký počet střel na branku, ale mnoho opravdu velkých gólových příležitostí nikoliv.

Druhá třetina přinesla docela dost akce, ale chyběly jí góly. Jednoznačně aktivnějším týmem byli domácí, kteří svého soupeře přestříleli. Velkou šanci měl Couture, ale nepřekonal skvělého Allena. Podobně dopadl také v poslední minutě druhé třetiny při svých dvou velkých šancích Radim Šimek.

Ve třetí třetině se povedl Montrealu klíčový obrat. Nejprve v 49. minutě srovnal na 1:1 Kaiden Guhle a o necelé dvě minuty později už Canadiens vedli, když se prosadil po nezištné Pitlickově přihrávce Jesse Ylönen. Těsně před koncem pak přidal gól do prázdné branky Christian Dvorak.

59:56 Christian DVORAK - 1:3

59:56
    Montreal právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen se CHRISTIAN DVORAK gólu do prázdné branky dočkal a o vítězi dnešního utkání je rozhodnuto, Montreal vyhraje na ledě San Jose 3:1. Asistence: Nick Suzuki, Josh Anderson.

59:43
    Suzuki hledal před prázdnou brankou Dvoraka, ten ale jeho skákavou přihrávku nedokázal zkrotit.

58:54
    Rafaël Harvey-Pinard chtěl poslat puk do prázdné branky, ale trefil jen Coutureho.

58:37
    Z pravé strany vypálil Logan Couture, zlomil při tom ale hokejku.

58:10
    Kaapo Kähkönen už zůstává na střídačce a San Jose to zkusí v šesti proti pěti!

56:20
    Nick Suzuki se na chvíli dostal za obranu San Jose, ale byl tísněn, takže nedokázal pořádně zakončit. Kaapo Kähkönen teď svůj tým podržel.

55:40
    Dlouhá přihrávka na Barabanova byla nepřesná, a tak se píská zakázané uvolnění San Jose.

54:33

54:28
    Allen stále v tomto oslabení nemusel zasahovat.

54:15
    Přesilovka se domácímu týmu vůbec nedaří, hosté opět vyhazují.

52:49
    Montreal se rychle dostal k puku a hned ho dokázal vyhodit.

52:33
    Kaiden Guhle je vyloučen za hákování, když fauloval Karlssona. Pro San Jose je tohle příležitost na vyrovnání.

51:22
    Domácí prakticky celý zápas vedli a nyní najednou prohrávají o gól. Uvidíme, jak se k závěru zápasu postaví.
    49:59 Jesse YLÖNEN - 1:2

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 2. MacDonald – 49. Guhle, 50. Ylönen (R. Pitlick, Dvorak), 60. Dvorak (Suzuki, Jos. Anderson)

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson, Ferraro (A), Benning, Vlasic, MacDonald, Šimek – Barabanov, Couture (C), Eyssimont – Johnsson, Hertl, Zetterlund – J. Svečnikov, Sturm, Bonino (A) – Gregor, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: Quinn

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – J. Barron, Matheson, Savard (A), Guhle, Kovacevic, Harris – Gurjanov, Suzuki (C), Hoffman – Jos. Anderson (A), Drouin, Harvey-Pinard – Ylönen, Dvorak, R. Pitlick – Belzile, Tierney, Pezzetta.
    Trenér: St. Louis

Rozhodčí: Halkidis, Hebert – Hughes, Gawryletz