Philadelphia – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Edmonton – Toronto 5:2 (kon.) | Dallas – Arizona 4:2 (kon.)
Colorado – New Jersey 5:7 (kon.) | Vegas – Carolina 3:2 (kon.) | Anaheim – Washington 2:3 (po pr.)
Dallas Stars
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Arizona Coyotes
Čtvrtek 02.03.2023, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (05:18:29)

Dnešní utkání sledovalo 18 045 diváků.
    Hokejisté Dallasu otočili zápas z 0:2 na 4:2 a berou si další cenné dva body v boji o vítězství v Centrální divizi.

Domácí hokejisté nakonec ve třetí třetině dokonali svůj obrat, když rozhodující třetí branku ve 45. minutě vstřelil Heiskanen. Arizona se poté snažila vyrovnat, jenže snaha hostů už k další brance nevedla a naopak ve své přesilové hře Kojoti inkasovali další branku, jelikož Seguin dorazil do brány hostí střelu Radka Faksy.

Dallas Stars tedy nakonec na svém ledě potvrdili roli favorita, když si poradili s Arizonou Coyotes poměrem 4:2.

59:22 Marchment mohl přidat pátou branku domácích, ale Ingram byl proti.

59:22
    Domácí jeli ve dvou na Ingrama, když si Seguin nahrál Marchmentovi, který zkusil kličku do protipohybu, ale hostující brankář touš vyrazil.

58:59
    Útok Arizony skončil hvizdem čárového rozhodčího, který si všiml ofsajdu Coyotes.

58:44
    Arizona je vytlačena ze svého útočného pásma.

58:34
    Robertson se pokoušel trefit opuštěnou klec z obranné modré čáry a vzhledem k tomu, že minul, tak je Dallasu odpískáno zakázané uvolnění.

57:47
    I další vhazování patřilo domácím, kteří tak vyhazují kotouč přes všechny čáry.

57:39
    Ritchie dostal přihrávku na pravou stranu, kde si však kotouč ještě zpracovával, a tak se Oettinger stihl přesunou, takže jeho následnou střelu bez problému kryje.

57:08
    Po úspěšném zákroku Oettingera se Dallasu podařilo vyhodit touš ze svého obranného pásma.

56:30
    Arizona hraje v šesti!
    56:17 Tyler SEGUIN - 4:2

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 19. Hintz (J. Robertson), 22. Seguin (Dadonov, W. Johnston), 45. Heiskanen (C. Miller, Seguin), 57. Seguin (Faksa) – 11. Hayton (Välimäki, Moser), 14. Keller (Välimäki, Schmaltz)

Dallas Stars: Oettinger (M. Murray II) – Heiskanen, C. Miller, Lindell, Hakanpää, Lundkvist, R. Suter – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Ja. Benn, W. Johnston, Dadonov – Marchment, Seguin, Dellandrea – Karlström, Faksa, F. Olofsson.
    Trenér: Peter DeBoer

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Välimäki, Stecher, Nemeth, Moser, Söderström, Koljačonok – Maccelli, McBain, Crouse – N. Ritchie, Boyd, Fischer – Keller, Hayton, Schmaltz – O'Brien, Dauphin, Kassian.
    Trenér: Andre Tourigny

Rozhodčí: Syvret, Brenk – Gibbons, Cherrey

Diváci: 18 045