Philadelphia – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Edmonton – Toronto 5:2 (kon.) | Dallas – Arizona 4:2 (kon.)
Colorado – New Jersey 5:7 (kon.) | Vegas – Carolina 3:2 (kon.) | Anaheim – Washington 2:3 (po pr.)
Colorado Avalanche
5:7 (1:3, 3:3, 1:1)
New Jersey Devils
Čtvrtek 02.03.2023, 03:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (05:56:30)

3. Nathan MacKinnon (COL) 2+0

Devils ve druhém utkání po sobě nasázeli sedm branek. Proti úřadujícím šampionům Stanley Cupu se zapotili, i když ve 26. minutě vedli už 5:1. Colorado za to pořádně vzalo a po třech slepených gólech se mu málem podařilo vyrovnat. Místo toho Mercer uklidnil hosty gólem na 6:4 a Avs ve třetí třetině zbyly síly jen na sporné snížení Ničuškina. Ďábly v koncovce držel Schmid, jenž po pátém inkasovaném gólu nahradil Vaněčka.

59:35
    MacKinnonova střela zápěstím prosvištěla kolem Schmidovy levé tyče. Avs to nechtějí vzdát a opět jsou v šesti.

59:10
    Akira Schmid zůstal stoprocentní i po Ničuškinově projektilu od modré čáry. Puk skončil ve Švýcarově lapačce.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:46 Nico HISCHIER - 5:7

58:46
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Mercer stihl před příjezdem napadajícího oponenta přihrát Tatarovi. Slovákův oblouček dojel NICO HISCHIER a dovezl puk až do prázdné brány. Asistence: Tomáš Tatar, Dawson Mercer.

58:25
    Schmid vyrazil MacKinnovo nahození ze středního pásma mezi kruhy. Graves puk vyzvedl a poslal ho co nejdál.

57:42
    Annunen odjel na střídačku zrovna ve chvíli, kdy byl Ničuškin odstaven od kotouče. Haula však trefil tyč prázdné brány.

56:26
    Naopak je to icing Larse Ellera a jeho nového zaměstnavatele z Colorada. Oba týmy působí už dost unaveně.

56:01
    Haula z několika soubojů dostal puk pryč z obranného pásma. Zakázané uvolnění to v tomto případě nebylo, Jack Johnson musí hrát.

55:10
    Newhook vyhrál vhazování na Rodriguese. Ten se rychle zhotovil ke střele, jenže narazil na bloky Bahla.

55:03
    A další zakázané uvolnění. Způsobil jej hostující kapitán Nico Hischier.

54:46
    Zase McLeod jenom přijel k červené čáře a odevzdal kotouč Coloradu, kterému se pomalu krátí čas na vyrovnání.

54:16
    Odhodit puk z vlastní poloviny a napadat. Na nic jiného Devils ve třetí třetině nesází. Wood tímto způsobem zavinil icing.

53:11
    Ačkoliv Devils nasázeli už šest gólů, tak je jejich nejproduktivnější hráč Jack Hughes nadále bez kanadského bodu. Platí to i po jeho chyceném bekhendu.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 20. MacKinnon (Ničuškin, Lehkonen), 28. Rantanen (Manson, Newhook), 29. MacKinnon (Byram), 30. Compher, 42. Ničuškin (Lehkonen, Girard) – 2. Palát (Bratt), 8. Bastian (M. McLeod, Severson), 12. Tatar (Hischier, Mercer), 24. Hamilton (M. McLeod, Wood), 26. Wood (Haula, Mercer), 37. Mercer (Graves, Tatar), 59. Hischier (Tatar, Mercer)

Colorado Avalanche: Annunen (Georgijev) – D. Toews (A), Girard, Manson, Byram, J. Johnson, B. Hunt – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Rantanen (A), Compher, Rodrigues – L. O'Connor, Eller, Cogliano – Nieto, Newhook, Malgin.
    Trenér: Jared Bednar

New Jersey Devils: Vaněček (42. Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Bahl, Severson – Tatar, Hischier (C), Mercer – Šarangovič, J. Hughes (A), Bratt – Palát (A), Haula, J. Boqvist – Wood, M. McLeod, Bastian.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Rooney, Luxmore – Shewchyk, Gawryletz

Diváci: 18 131