Boston – Buffalo 7:1 (kon.) | Florida – Nashville 1:2 (kon.) | NY Rangers – Ottawa 3:5 (kon.)
Tampa – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Detroit – Seattle 4:5 (po pr.) | Chicago – Dallas 2:5 (kon.)
Calgary – Toronto 1:2 (kon.) | Vancouver – Minnesota 1:2 (kon.) | Los Angeles – Montreal 3:2 (kon.)
San Jose – St. Louis 3:6 (kon.)
San Jose Sharks
3:6 (2:0, 0:4, 1:2)
St. Louis Blues
Pátek 03.03.2023, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z mé strany je to už pro dnešní utkání všechno, přeji hezké páteční ráno. (07:10:16)

3. Nikita Alexandrov (STL) 0+2

Je konec, San Jose na domácím ledě prohrálo 3:6 se St. Louis. Zatímco Blues tím ukončilo svou šňůru šesti porážek v řadě, Sharks si připsali už sedmou porážku z posledních osmi duelů.

San Jose se povedl začátek zápasu, už po sedmi minutách vedlo 2:0. Nejprve se trefil po chybě Faulka Alexandr Barabanov a poté se trefil přesnou střelou z levého kruhu po Karlssonově přihrávce Logan Couture. Domácí byli i ve zbytku první třetiny lepším týmem, ale další branku nepřidali.

Druhá třetina se San Jose vůbec nepovedla, domácí v ní hned čtyřikrát inkasovali a nedařilo se jim vůbec nic. Už ve 23. minutě se trefil Colton Parayko, poté o necelé tři minuty později využil přesilovou hru Jordan Kyrou a bylo vyrovnáno. St. Louis to ale ještě nestačilo, a tak poslal hosty do vedení ve 30. minutě Logan Brown a minutu před koncem druhé části ještě zvýšil z přesilovky na 4:2 Brayden Schenn.

Třetí třetina přinesla další tři branky. Nejprve přišla naděje pro San Jose, které snížilo na 3:4 zásluhou branky Stevena Lorentze v oslabení. Jenže vyrovnat se San Jose nepovedlo, naopak ještě dvakrát inkasovalo. Nejprve z hokejky Tylera Pitlicka a poté ještě v závěru trefil prázdnou branku Kasperi Kapanen.

59:41
    Nick Leddy nahodil puk do útočného pásma, kde už se pravděpodobně dnešní zápas také dohraje.

58:43
    Alexej Toropčenko se natahoval po zakončení, ale s tím nakonec neuspěl, protože mu překážela opuštěná hokejka na ledě.

57:56
    Puk vypadl v útočném pásmu San Jose ze hry, vhazovat se bude před Greissem.
    57:03 Kasperi KAPANEN - 3:6

57:03
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Tak teď už je zřejmě o vítězi dnešního zápasu definitivně rozhodnuto. Ke kotouči se ve středním pásmu dostal KASPERI KAPANEN a měl dostatek prostoru na to, aby se ještě trochu přiblížil a poté trefil prázdnou branku San Jose. Asistence: Pavel Bučněvič, Brayden Schenn.

56:32
    San Jose už nemají co ztratit, a tak riskují a zkouší to v šesti, když odvolali brankáře Reimera!

56:12
    Z levého kruhu vypálil zápěstím Tomáš Hertl, ale Greiss zasahovat nemusel, protože mu pomohli jeho obránci a kotouč skončil v ochranné síti za jeho brankou.
    54:52 Tyler PITLICK - 3:5

54:52
    Hosté už zase vedou o dvě branky a jsou zase o něco blíž vítězství na ledě San Jose, které už nutně potřebují. Důležitou branku na 5:3 střílí TYLER PITLICK, který překonal Reimera rychlou a přesnou střelou do horní části z levého kruhu. Je to jeho čtvrtý gól v sezóně. Asistence: Nikita Alexandrov.

54:32
    Sammy Blais vysokým obloučkem vyhodil puk z obranného pásma Blues.

53:48
    Matt Benning se dostal z pozice obránce až před branku St. Louis, Greisse ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

52:28
    Jordan Kyrou zakončoval zápěstím, nepřekonal však Reimera, který na jeho pokus dobře viděl a kotouč chytil. Udržel tím naděje svého týmu na vyrovní.

50:39
    Nikita Alexandrov měl dobrou rychlost a natlačil se před branku, jeho zakončení poté ale postrádalo přesnost.

49:19
    Pavel Bučněvič dostal dobrou přihrávku do tandemu a zakončoval z pravého kruhu, branku San Jose ale netrefil.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 4. Barabanov (Johnsson, Ferraro), 7. Couture (E. Karlsson, Barabanov), 47. Lorentz (Benning) – 23. Parayko (Alexandrov, Leivo), 26. Kyrou (Bučněvič, Krug), 30. L. Brown (Bučněvič, Parayko), 39. B. Schenn (Kyrou, Bučněvič), 55. T. Pitlick (Alexandrov), 58. Kapanen (Bučněvič, B. Schenn)

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson, Ferraro (A), Benning, Vlasic, MacDonald, Šimek – Barabanov, Couture (C), Bonino (A) – Zetterlund, Hertl, Johnsson – Labanc, Sturm, J. Svečnikov – Gregor, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: Quinn

St. Louis Blues: Greiss (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Scandella, Tucker, Krug – Kyrou, B. Schenn (A), Saad – Kapanen, Thomas (A), Bučněvič – Blais, L. Brown, Toropčenko – T. Pitlick, Alexandrov, Leivo.
    Trenér: Berube

Rozhodčí: Hebert, Dunning – Kovachik, Gawryletz