Motor ČB – Kladno 5:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 3:4 (po pr.)
Mladá Boleslav – Plzeň 4:2 (kon.) | Pardubice – Litvínov 2:3 (0:2 po s.n.) | Olomouc – Třinec 0:5 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 3:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 03.03.2023, 13:00Extraliga dorostu - o účast v play-off • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Přejeme pěkný den při sledování utkání extraligy dorostu Přerov – České Budějovice. Hrát se bude zápas 21. kola o účast v play-off. Motor je v tabulce na prvním místě a má na svého dnešního soka s 50 body náskok 20 bodů.

HC ZUBR Přerov: Ryšavý (Šejba) – Pohanka, Mráček, Cífka, Polame (A), Udovenko, Janek (K), Škňouřil – Šťastný, Šindler, Netopil – Kurial, Dobša (A), Martiňák – Lazhnevskyi, Červenka, Macek – Dobřecký
    Trenér: David Kudělka

Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Pavel – Kaprál, Voznička.

Hráči nastupují na led, Motor v modrém, Přerov ve žlutém.

00:01

01:48
    Začátek zápasu se nese v opatrném tempu.

02:59
    Bude se vylučovat na straně hostujícího týmu.

03:11
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
    Fábera – 2 min., nedovolené bránění.

04:24
    Přerov se sice drží v obranném pásmu soupeře, ke střelbě se ale nedostává.

04:59
    Hoch – 2 min., hákování.

05:11
    Krátká přesilovka 5 na 3 je u konce, hosté se ubránili. Fábera je zpět na ledě.

05:56
    Motor se dokázal v oslabení dostat dopředu a šetří čas.

06:59
    Hosté jsou kompletní a obě oslabení ustáli.

07:24
    Domácí tým mohl jít do vedení. Z mezikruží orazítkoval Macek levou tyč!

08:35
    Zakázané uvolnění hostujícího celku. Hra se vrací před Schacherla.

09:54
    Teď jsou to hosté, kdo tlačí na soupeře. Ryšavý zatím ale zasahovat nemusel.

11:41
    V posledních minutách se hraje svižný hokej, na ledě se docela i přitvrdilo.

12:11
    Hečko – 2 min., podrážení.

13:01
    Třetí přesilovka Přerova zatím moc povedená není. Domácí sice kombinují kolem branky Schacherla, chybí tomu ale střelba.

14:11
    Hosté jsou kompletní a hraje se 5 na 5.

15:02
    Motor teď zamkl domácí tým před Ryšavým, který dvakrát vyráží nahozený puk.

15:34
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Šťastný – 2 min., krosček.

16:06
    Domácím se povedlo po tlaku vyhodit a spěchají vystřídat.

16:57
    Další vyhození Přerova.

17:34
    Přerov je kompletní, první oslabení ustál.

17:52
    Palán – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

18:25
    Zajímavá souhra domácím střelou nekončí, jelikož Šímovi puk přeskočil hokejku.

18:49
    Motor vyhazuje a může vystřídat.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:34
    Závar před brankou řeší brankář Schacherl. Vhazování bude po jeho levici.

19:52
    Palán je zpět na ledě a Přerov tak nevyužil ani čtvrtou přesilovku v první třetině.

20:00

V úvodní třetině gól ani jeden tým nedal a stav je tak bezbrankový. Druhá třetina začne přibližně v 13:50.

20:01

20:42
    Zakázané uvolnění Motoru, hra se stěhuje před Schacherla.

21:29
    Pěkná akce Motoru gólem nekončí! Po souhře střílel pravděpodobně Lukeš, puk šel ale mimo.

22:57
    Rychlý protiútok Motoru řeší Ryšavý. Následuje buly po jeho levici.

24:28
    Velkou šanci měli domácí! Z dorážky pálil do odkryté části Janek. Puk se ale otřel o tyč nebo ho jemně tečoval Schacherle!

25:41
    A další zajímavá situace Přerova. Po přihrávce před branku k ní zády stojící Dobša tečoval puk těsně vedle pravé tyče!

27:42
    Současné vyloučení:
    Šindler – 2 min., sekání.

Fábera – 2 min., krosček.

29:06
    Ve hře 4 na 4 zatím nikdo více prostoru na ledě nevyužil. Hraje se hodně ve středním pásmu.

29:42
    Oba vyloučení jsou zpět na ledě a pokračuje se 5 na 5.

30:01
    Máme za sebou polovinu základní části a na první gól stále čekáme.

32:08
    Zakázané uvolnění Přerova. České Budějovice se vrací před Ryšavého.

33:47
    Hostující Humeník neunesl odpískaný ofsajd a odpálil puk. Sudí mu důrazně domlouvá, že to bylo naposledy.

34:56
    Přerov měl teď dvě možnosti, ani jedna střela ale neměla gólové parametry.

35:40
    Janek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

35:59
    Zakázané uvolnění Českých Budějovic. Tahle přesilovka zatím Jihočechům moc nejde.

36:41
    Přerov dvakrát vyhodil a tohle oslabení hraje velmi dobře.

37:40
    Domácí jsou kompletní, pokračuje se 5 na 5.

38:43
    Hoch – 2 min., nedovolené bránění.

38:49
    Janek mohl přesilovku rychle využít! Dostal se k puku v mezikruží, ale jeho pokus dokázal Schacherle vyrazit vyrážečkou!

39:22
    Přerov teď mele hosty před jeho brankou. Bude z toho gól?

39:31
    Domácí se sami připravují o pásmo kvůli přihrávce rukou.

40:00

I druhá třetina skončila bez gólu a stav je tak nadále 0:0. Třetí třetina začne přibližně v 14:32.

40:01

40:43
    České Budějovice ustály další oslabení a jsou v pěti.

42:12
    Po souboji u mantinelu zůstal ležet jeden z domácích hráčů na ledě. Hra je tak přerušena. Naštěstí bude ale v pořádku.

43:59
    Zakázané uvolnění Motoru. Hra se vrací před Schacherla.

44:13
    Domácí teď zamkli Motor před jeho brankářem, který musel řešit dvě střely. Skóre se nemění.

46:27
    Další zakázané uvolnění Motoru. Hra je teď hodně kouskovaná.

47:10
    Šťastný – 2 min., sekání.

47:39
    Humeník zbytečně podržel puk a poté nepřesně přihrál. Přerov se tak osvobozuje.

48:01
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Diváci konečně vidí první gól! Bohužel pro domácí tribuny to jsou ale hosté, kdo se raduje. V přesilovce se prosadil z dorážky ALAN ŠIMON. Asistence: Hečko, Postl.
    48:01 ŠIMON - 0:1

50:11
    Přerov se pokouší o vyrovnání, Motoru se ale otevírá cesta na brejky.

51:27
    TOMÁŠ LUKEŠ využil výborné práce Šimona, který se prosadil přes obranu a poté mu přihrál zpoza branky. Tam sice Lukeš napoprvé neuspěl, z dorážky už ale poslal puk za Ryšavého! Asistence: Šimon.
    51:27 LUKEŠ - 0:2

52:04
    Hečko – 2+2, napadení.

52:05
    Po zbytečném zákroku Hečka u mantinelu mají domácí čtyřminutovou přesilovku.

53:06
    Obránci Přerova si teď vzájemně překáželi na modré čáře a Motor tak vyváží puk až k Ryšavému.

54:10
    Motor dokázal dostat třikrát puk do středního pásma. Přesilovka zatím domácím nejde.

55:27
    Přerov se nadále nemůže dostat do tlaku, tohle hostům vyhovuje.

56:04
    Motor hraje kompletní, dlouhé oslabení bez problémů ustál.

57:41
    Zápas se blíží ke svému konci a Přerov to už vypadá nemá sílu na zvrat.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:01
    A už běží poslední minuta. Hraje se před brankou Přerova.

59:28
    Protiútok domácích bez problémů likviduje vidí Schacherl.

59:48
    Zápas je téměř u konce, hráči už jen kontrolují čas.

Motor České Budějovice dokázal vstřelit ve třetí třetině dvě branky a vyhrává tak v Přerově 0:2. Zápas byl dlouho vyrovnaný, domácí může mrzet nevyužití množství přesilovek. Děkujeme za pozornost, přejeme hezký pátek. (15:06:03)