Havířov – HK MD Šumperk 5:8 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 4:2 (kon.)
AZ Havířov
5:8 (3:0, 1:4, 1:4)
HK Mladí Draci Šumperk
Pátek 03.03.2023, 18:00 • Gascontrol aréna, Havířov • Liga juniorů • 39. kolo

Z Havířova je to vše. Přejeme hezký večer a budeme se těšit na dalších zápasech. (20:14:34)

A je konec. Hosté dokázali potom, co prohrávali ve druhé třetině 0:4, otočit utkání a dovézt ho až do vítězného konce 8:5. Parádní obrat dává hostům trochu klidu v tabulce. Havířov má nyní na poslední Chrudim jen dvoubodový náskok a to s ní ještě bude venku hrát.

59:56
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Siekierka – 2 min., krosček.

59:29
    Střelu Valoucha lapil Ryšavý do lapačky a raději přerušil hru. Poté menší potyčka u branky.

59:03
    Mladí Draci právě vstřelili branku!
    Hosté se prosazují do prázdné branky. Z rohu obranného pásma vypálil přes všechny čáry TOMÁŠ MINAŘÍK a puk zapadl do odkryté branky Havířova.

58:24
    Siekierka jel prakticky sám na brankáře, ale jeden z hostů mu vypíchnul puk a možná ho i podrazil. Nicméně se nepíská.

58:08
    Ofsajd hosty nemusí moc mrzet. Vedou o dvě branky a do konce už zbývá něco méně než dvě minuty.

56:24
    Najman najížděl na Michalíka z levé strany, ale jeho střelu dokázal havířovský brankář vyrazit.

56:15
    Dobrý bekhendový pokus Siekierky, ale Ryšavý jeho pokus vyrazil.

55:07
    Puk končí mimo led. Vhazování před Ryšavým.

54:46
    Po delší době vystřelili hosté, střela Netolického končí na Michalíkovi.

54:39
    Další nepřesná přihrávka Havířova ve středním pásmu a hra se stěhuje před Michalíka.

54:28
    Už je na střídačce a bude se pokračovat.

54:28
    Jeden z hostů leží u zadního mantinelu, nejspíše po čistém hitu jednoho z domácích.

54:18
    Dvě nepřesné přihrávky stály Havířov nějakou útočnou akci.

53:50
    Puk opustil hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

Josef Nudera

Branky a nahrávky: 4. Urbančík (Siekierka), 11. Urbančík (Middleton), 12. Makovec (Mikula), 24. Middleton (Plevka, Kalina), 51. Wlodara (Middleton, Urbančík) – 24. Miškovský, 29. Cekr (Tomeš), 36. Šotkovský (Slováček), 38. Slováček, 43. Cekr (Šotkovský, Minařík), 44. Miškovský (Křivohlávek), 47. Šotkovský O. (Tomeš), 60. Minařík (Slováček)

AZ Havířov: Smolka (Michalík) – Lazár, Wlodara, Bílek, Valouch, Brančík, Kreutz, Kalina – Plevka, Middleton, Kolat, Pohl, Mikula, Lipka, Lajoš, Siekierka, Urbančík, Jelének, Makovec
    HK Mladí Draci Šumperk: Ježek (od 9. Ryšavý) – Slabý, Křivohlávek, Cekr, Netolický M., Minařík – Miškovský, Najman, Szabó, Slováček, Tomeš, Bařica, Ševčík, Haas, Šotkovský, Netolický O.

Rozhodčí: Michael Hranoš — Michal Vengřín, Michal Frais