Martin – Levice 3:5 (kon.) | Pov. Bystrica – Dubnica 2:4 (kon.) | Topoľčany – Trnava 4:2 (kon.)
Skalica – Modré Krídla 3:1 (kon.) | Humenné – Žiar nad Hronom 0:3 (kon.) | Vlci Žilina – Brezno 0:0 (zruš.)
HK Skalica
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Modré Krídla Slovan
sk Pátek 03.03.2023, 18:00 • ESMERO Arena, Skalica • 1. liga (SR) • 44. kolo

Záhoráci dokázali tento zápas otočiť vo svoj prospech. Posledný zápas základnej časti dokázali vyhrať výsledkom 3:1. Hostia otvorili skóre zápasu už v prvej minúte keď Lipovského prekonal Ožvald. V 7.minúte vyrovnával v presilovej hre Včelka. V druhej tretine strelil jediný gól Hujsa a skóre pečatil v 43.minúte z úniku Šátek. Brankár Adam Romančík zatiahol roletu a neinkasoval ani jeden gól. Po tomto zápase je jasné, že Modré Krídla definitívne končia na 6.mieste a postupujú priamo do štvrťfinále. Skalica sa posúva na 7.miesto a čaká ich boj v kvalifikácií o play-off. Kvalifikácia začína už v utorok 7.marca.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zbytok večera. (20:32:06)

59:49
    Tvrdá strela od modrej v podaní hostí, ale Romančík si drží čisté konto.

59:40
    Zakázané uvoľnenie domácich. Hílek len tesne netrafil prázdnu bránu hostí.

59:26
    Domáci v plnom počte.

59:09
    Žabkovu strelu Romančík videl, a pohotovo ju chytá do lapačky.

58:21
    Fetkovičovu dorážku likviduje Romančík.

57:46
    Klučiar nedokázal zakončiť a po nepresnej prihrávke sa hostia vyháňajú z útočného pásma..

57:26
    Beke zostáva na striedačke. Presilovka hostí 6 proti 4.

Oddychový čas pro tím Modré Krídla Slovan.

57:26
    Vylúčenie v tíme HK ESMERO Skalica:
    Hujsa – 2 min., držanie.

57:22
    Hostia v plnom počte.

56:39
    Landriganovu strelu vyráža bránkar hostí. Následne je hra prerušená pre hru zo zdvihnutou hokejkou. Vhadzovanie v strednom pásme.

56:12
    Jasencova strela zblokovaná.

55:28
    Janáčova strela končí v náručí Bekeho. Následne vznikla malá roztržka pred bránou.

55:22
    Vylúčenie v tíme Modré Krídla Slovan:
    Fereta – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

54:05
    Strela Jasenca preletela ponad bránku Romančíka.

53:13
    Jeden z obrancov domácich tečoval odrazený puk na svojho brankára, ktorý ho radšej prikryl. V Skalici nasleduje reklamná pauza.

52:03
    Hosťom nevyšla ani jedna z dvoch krátko po sebe idúcich presiloviek. Domáci sa výborne bránili.

Natália Poláčková

Branky a nahrávky: 7. Včelka (Janáč, Vidovič), 35. Hujsa (Landrigan, Šátek), 43. Šátek (Hujsa, Landrigan) – 1. Ožvald (Dej)

HK Skalica: Lipovský ( Romančík ) – Drápal, Janík, Vidovič, Hílek, Soveľ, Polák, Štumpf – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Nemec, Murtazin – Kuba, Včelka, Kotvan – Šišolák, Búlik, Rajčák
    Trenér: Michal Ružička

Modré Krídla Slovan: Beke ( Slávik ) – Fereta, Žabka, Bohunický, Marcinko, Demo, Myšiak, Březák – Ožvald, Dej, Fetkovič – Jasenec, Bezák, Jendek – Trubač, Petráš, Klučiar – Polák, Lopuchovský
    Trenér: Ján Lipiansky

Rozhodčí: Moller, Čahoj – Frimmel, Kollár