Kometa Brno – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Třinec – Vítkovice 0:5 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 1:4 (kon.)
Pardubice – Olomouc 8:3 (kon.) | Liberec – Sparta 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 0:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
HC Škoda Plzeň
Sobota 04.03.2023, 16:00 • ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav • DHL Extraliga juniorů • 52. kolo

Aktivnějším týmem ve třetině byla domácí Boleslav, ale bohužel se nedostávala do zakončení. Měla tupý tlak, díky kterému držela puk, ale to bylo tak vše. Hostující brankář Vondraš byl prakticky bez práce, i když měli Bruslaři hned několik přesilovek, tak nedokázali prostřelit hostujícího brankáře. Jedinou branku ve třetině dal Kreuzman, který využil nepozornosti domácích hráčů, kteří si mysleli, že bude hra přerušena potom, co jeden z Indiánů ležel na ledě. Ke konci zápasu se hra hodně zdržovala. Domácí zkusili hru v šesti, ale v té obdrželi branku od Dominika Soukupa. (18:07:00)

59:37
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Autorem branky je DOMINIK SOUKUP. Prázdnou branku trefil Soukup výborně.

56:23
    Hora puk přikryl lapačkou. Bude se vhazovat v obraném pásmu domácích.

56:07
    Hosté nahodili na zakázané uvolnění.

55:30
    Autorem branky je JAROSLAV KREUZMAN.
    Ačkoliv na ledě ležel jeden z Indiánů, tak rozhodčí nechali hru plynout dál a Kreuzman se po kombinaci dostal ke střele a prostřelil domácího Horu. Asistence: Daniel Kaiser a Aleš Mazanec.

55:16
    Polákovo nahození zblokováno.

54:11
    Plzeňští se brání srdnatě, takže domácí Bruslaři zatím marně hledají recept na vstřelení branky.

53:02
    Domácí tápou v rozehrávce v útočném pásmu. Nedostávají se tedy k pořádnému zakončení.

53:00
    Nahození od modré Vondraš kryje.

51:25
    Hra je momentálně častokrát přerušovaná.

51:09

50:51

50:33
    Hra je nyní přerušena. Hostující Adam Buzek se ocitl na ledu po úderu do žeber.

50:28
    Další výtečný zákrok Vondraše.

49:47
    Domácí hokejisté obléhají Plzeňskou obranu, ale ne a ne vstřelit branku.

49:12
    Domácí Bruslaři stupňují tlak, tak uvidíme zda budeme svědky první branky Boleslavi.

48:51
    Soukup D. – 2 min., sekání.

48:43
    Ránu jako z děla vyslal Rajgl, ale pro jeho smůlu pálil jen mimo branku.

47:47
    V obrovské příležitosti se ocitl domácí Bruslař Hlinský, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit Vondraše.

47:02
    Plzeň se snaží kontrolovat hru držením puku.

46:21
    Hosté ihned nahazují na zakázané uvolnění.

46:12

45:50
    Velká koncentrace hokejistů obou týmů v malém brankovišti končí přerušením.

44:51
    Osamocený Patrik Král měl dostatek času na zamíření, možná až moc, také proto jeho střelu kryje Vondraš.

44:34
    Začátek přesilovky není ideální, protože domácí nahazují na zakázané uvolnění.

44:15
    Další příležitost přesilové hry pro domácí.

44:12
    Soukup D. – 2 min., vysoká hůl.

44:03
    Domácí hrají v šesti, jelikož mají výhodu.

43:37
    Zakázané uvolnění hostujících Indiánů.

42:28
    Hradec výborně prošel obranou hostů, ale zakončení už bylo horší a skončilo mimo branku soupeře.

41:56
    Sypecký zkoušel pozornost Vondraše, ale střelou od modré ho nepřekvapil.

40:09
    Máme zde poslední periodu strhujícího utkání! Úvodní vhazování třetí třetiny pro domácí Bruslaře.

40:01

Druhé dějství nám už branku přineslo, bohužel pro Bruslaře do jejich sítě. Byl to Hodinář, který chirurgicky přesně narýsoval přihrávku na Adama Benáka, který už si s pukem poradil a poprvé v zápase Horu prostřelil. Následoval obdobný průběh třetiny, jako v první periodě, protože znovu dvě přesilové hry zahrávali tentokrát domácí Bruslaři. Stejně jako ve třetině první ani Bruslaři nevytěžili z početní převahy branku. Ke konci třetiny už se hrál opravdu tvrdý hokej, ale rozhodčí nechávali hru běžet. Uvidíme, zda takový metr ponechají i do periody poslední.

40:00

39:37
    Domácí chtěli nahodit na jednoho z útočníků, ale ten puk nezpracoval, takže je z toho zakázané uvolnění.

38:30
    Obětavý zákrok Hrušky, který si lehnul do střely.

38:07

37:51
    Vojtěch Hradec byl v ložené šanci, jenže poletující puk netrefil, ale jen promáchl.

37:04
    Domácím se nedaří udržet pásmo, takže se jim v přesilovce zatím moc nedaří.

36:07
    Druhá přesilovka pro Bruslaře. Ta předchozí vypadala slibně, tak uvidíme, zda na ni navážou.

36:07
    Korčák – 2 min., faul loktem.

34:37
    Bruslaři teď zamknuli Plzeň, která teď v uvozovkách zažívá jízdu na kolotoči.

34:22
    Další Horův výborný zákrok.

33:07
    Kubíček vyslal opravdu dobrou střelu, jenže Hora předvedl ještě lepší zákrok.

32:10
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

31:57
    Plzeňští mají otěže zápasu ve svých rukou a zatím to vypadá, že je nehodlají pustit.

31:01
    Bruslaři si pomohli zakázaným uvolněním.

29:56
    Plzeňští Indiáni napadají hodně za polovinou soupeře. Domácí si s tím nevědí rady.

29:09
    Nahození Indiánů končí v Horově lapačce. Bude se vhazovat v útočném pásmu hostů.

28:35
    Polák vystřelil, ale brankář Vondraš jeho střelu znovu kryje.

27:20
    Hrouda už se chystal ke střele, ale pak dostal opravdu tvrdý hit a objevil se na ledové ploše.

26:45
    Domácí se ocitli v ofsajdu.

25:57

25:39
    Zatím jsme svědky aktivní přesilové hry, ale Indián Vondraš už je rozchytaný a střely úspěšně kryje.

25:16
    Bruslaři byli opravdu blízko ke vstřelení branky, protože nastřelili plzeňskou tyčku.

24:54
    Střelu Hlinského brankář Vondraš jen vyráží.

24:25
    Bruslaři mají pro změnu druhou nejlepší přesilovou hru v lize.

24:04
    První přesilovou hru si zkusí také Bruslaři.

23:57
    Eichler – 2 min., krosček.

22:46
    Nutno dodat, že domácí borci si o obdržení branky koledovali od začátku třetiny.

22:14
    Autorem branky je ADAM BENÁK.
    Chirurgicky přesně narýsoval Hodinář přihrávku na Benáka. Hora poprvé v zápase kapituluje.
    Asistence: Jan Hodinář.

21:30
    Hodinář střílel od modré, ale jeho rána byla zblokována.

20:36
    Nahození Soukupa domácí brankář Hora jen vyráží betony.

20:01

První perioda začala velice ofenzivně, ale koncovku obou týmů kazili dvě věci. Za prvé velice nepřesné střely, které buď neměli potřebnou razanci, nebo prostě nemířili mezi tři tyče. A za druhé to byly výborné výkony obou brankářů, kteří v první třetině nepustili žádný puk za svá záda. Byli to Indiáni z Plzně, kteří měli k dispozici dvě přesilové hry, ale nejlepší přesilovka ligy z Plzně v obou početních převahách zaváhala, také díky obětavým zákrokům domácích Bruslařů, kteří byli opravdu oddaní svému týmu. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

20:00

19:47
    Vimmer byl v největší šanci utkání, ale jeho střela minula branku o pár centimetrů.

19:35
    Nejlepší přesilovka ligy ve své druhé početní převaze ani nevystřelila na branku Hory.

19:27

18:14
    Indiáni zatím dobývají Horu. Střelecká salva sice je jejich výhodou, ale aby vstřelili branku musí vypálit mezi tři tyče.

17:27
    Druhou přesilovou hru v zápase si zahrají hosté z Plzně.

17:27
    Vochvest – 2 min., nedovolené bránění.

15:19
    Brankář Vondraš vyrazil na výlet za branku, ale rozehrál nepřesně. Měl to jen o chlup, ale střelu Malínka z úhlu vyrazil betonem.

13:59
    Zatím vidíme ofenzivní podívanou z obou stran, ale útočný dojem kazí buď nepřesné střely, nebo nádherné zákroky obou brankářů.

13:32
    Vimmer se dostal k odraženému puku, ale střela mu nesedla.

12:34
    Hruška se proháčkoval až před Vondraše, jenže jeho střela mezi betony mu nevyšla a brankář Indiánů si sní poradil.

11:22
    Dáňa se ocitl v situaci 2 na 1, ale jeho střela mu nesedla a Hora si sní poradil bez problému.

10:28
    Plzeňští nahazují puk, ale Bruslaři ho pohodlně sbírají.

09:08
    Z mezikruží pálil Hlinský, ale jeho rána byla chycena Vondrašem.

08:34
    Nejlepší přesilová hra ligy se poprvé v zápase neprosadila.

08:33
    Znovu výborný zákrok Hory.

08:30

07:28
    Prvně jsme slyšeli tyč, která zněla po střele jednoho z plzeňských, ale následně už zasáhnul Hora.

06:49
    Boleslavští zatím brání velice obětavě a padají do střel tak, aby měl Hora, co nejméně práce.

06:30
    První přesilová hra dnešního utkání. K dispozici ji mají Indiáni.

06:30
    Lisler – 2 min., nedovolené bránění.

06:01
    Výborný zákrok Vondraše, který kryje střelu z bezprostřední blízkosti.

05:49
    Smršť hokejek bojovala o puk, který nakonec získala Boleslav.

04:48
    Titlbach střílel z úhlu a nepropálil Horovu lapačku.

04:16
    Hora jen vyrazil střelu. Puk se nebezpečně pohyboval po brankovišti.

03:36
    Kučera už se chystal ke střele, ale někdo z bránících mu zablokoval hůl.

02:48
    Vítkova střela zblokována.

02:24
    Tvrdý hit u mantinelu schytal Vítek.

02:12
    Nahození Hroudy končí zakázaným uvolněním.

01:44
    Benák střílel do rohu branky, ale Hora se nenechal prostřelit.

01:13
    Nahození od mantinelu Hora kryje.

00:19
    Ihned po vhazování se ke střele dostal Lisler, ale Vondraš sklapnul betony včas.

00:01

BK Mladá Boleslav: Hora (Forst) – Sypecký, Hlinský, Vlasák, Rajgl, Vochvest, Němec, Moravec "C" – Hruška, Polák, Lisler, Moyseyev, Malínek, Šachl, Zvagulis, Vítek, Vimmer, Král, Hradec "A", Hrouda "A"
    Trenér: Václav Pletka

HC Škoda Plzeň: Vondraš (Lokajíček) – Buzek, Prošek, Hodinář, Eichler, Kubíček, Houdek – Titlbach, Benák, Kučera, Soukup M. "A", Pešek, Korčák, Borák, Kaiser, Mazanec, Kreuzman, Dáňa "C", Soukup D.
    Trenér: Petr Vojan

Rozhodčí: Svoboda, Čáp – Horažďovský, Maňák.

Dnešní souboj nám nabídne konfrontační bitvu čtvrté Boleslavi a páté Plzně. Uvidíme, zda se bude hra vyvíjet obdobně, jako včera zápas mužů. Ze tří letošních zápasů zatím domácí Bruslaři vyhráli dva, zatímco Indiáni získali tři body jen jednou po výhře 1:0. Oba týmy mají stejně 23 výher a uvidíme tedy, kdo tuto bilanci po dnešním zápase zlepší. Na straně Mladé Boleslavi rozhodně sledujte Vojtěcha Poláka, který má 37 kanadských bodů, zatímco na plzeňské straně je to Marek Soukup, který vede kanadské bodování týmu s 53 body. Zajímavé je, že oba hráči nastupují s číslem 17 na zádech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Karel Schamberger

Branky a nahrávky: 23. Benák (Hodinář), 56. KREUZMAN (Kaiser, Mazanec), 60. SOUKUP

Rozhodčí: Svoboda, Čáp – Horažďovský, Maňák