Columbus – Seattle 2:4 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Carolina 1:6 (kon.)
Anaheim – Montreal 3:2 (kon.) | Vegas – New Jersey 4:3 (1:0 po s.n.) | Buffalo – Tampa 5:3 (kon.)
NY Islanders – Detroit 4:1 (kon.) | Boston – NY Rangers 4:2 (kon.) | Dallas – Colorado 7:3 (kon.)
Edmonton Oilers
6:3 (1:0, 3:0, 2:3)
Winnipeg Jets
Sobota 04.03.2023, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Hokejisty Edmontonu a Winnipegu čeká v noci na sobotu druhý vzájemný zápas této sezony. Na Silvestra spolu oba celky hrály na ledě Oilers, kde úspěšnější byli hostující Jets, kteří zvítězili 2:1.

Edmonton i Winnipeg se momentálně nachází na postupových pozicích do play-off. Lepší výchozí pozici před vzájemným utkáním mají domácí, jelikož Winnipeg prohrál poslední čtyři zápasy a nenachází se ve vůbec dobré formě. Oilers navíc táhne životními výkony Connor McDavid, který se postupně dere ke splnění svých dvou cílů v této sezoně – vítězství v soutěži střelců a překonání hranice 150 bodů za sezonu. V posledních pěti utkáních dokázal McDavid dát vždy dvě branky a celkem za toto období posbíral neskutečnou bilanci 10+6. Dokáže Winnipeg takovou sílu zastavit? Pokud se o to chce pokusit, čeká ho pravděpodobně pořádná přestřelka.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse, Ekholm, Bouchard, Kulak, Broberg – McDavid, Hyman, Janmark – Yamamoto, Nugent-Hopkins, Draisaitl – Ryan, Shore, Kostin – R. McLeod, Foegele.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey, Pionk, Dillon, Samberg, Schmidt – Wheeler, Scheifele, Connor – Lowry, Niederreiter, Ehlers – Mäenalanen, Kuhlman, Stenlund – M. Barron, Gagner.

Rozhodčí: Kozari, Hanson – Toomey, Pancich.

00:01

01:07
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru Edmontonu. Úvod střetnutí se nesl v oťukávání obou soupeřů.

01:19
    Teď už toho oťukávání bylo moc, Connor podráží McDavida a jde na trestnou lavici pykat.

01:48
    Hellebuyck si připisuje první ostrý zákrok. Nugent-Hopkins zkoušel štěstí z levého kruhu po přihrávce od zadního mantinelu.

02:06
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru! LEON DRAISATL sice střílel z ostrého úhlu z pravé strany, ale moc dobře viděl prostorv horní části branky. Přesně tam poslal svou střelu zápěstím, přes rameno brankáře Hellebuycka. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid.
    02:06 Leon DRAISAITL - 1:0

03:16
    Nepřesná rozehrávka hostů ústí v zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Hellebuycka.

04:03
    Hra je přerušena u brankáře Skinnera. Ten ještě v tomto střetnutí nečelil střele. Zatím se hraje pouze čtyři minuty, ale přesto, žádná střela nemířila jeho směrem.

04:24
    A když už se Wheeler z pravého kruhu dostal k zakončení, byl zblokován bránícím Cecim.

05:43
    Bude se vylučovat znovu na straně Winnipegu. Domácí mají výhodu.

05:51
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Kevin Stenlund – 2+2, vysoká hůl.

05:51
    V obličeji Nugenta-Hopkinse je krev, takže z toho bude dvojnásobný trest pro Stenlunda.

06:04
    Jets poslali kotouč mimo své pásmo.

06:33
    Nepřesná kombinace Oilers v útoku ústí ve ztrátu puku a také útočného pásma.

07:07
    Hosté vyrazili v oslabení do útoku ve třech. Riskantní útok navíc nic pořádného nepřinesl, jelikož to na sebe nakonec vzal na pravém křídle útočící a puk vezoucí Pionk, který napálil přímo Skinnera. Nevyužil svých dvou najíždějících spoluhráčů na středu a levé straně. Skinner přerušuje hru.

07:31
    Oilers se dostali do útočného pásma a McLeod zkusil štěstí zpoza levého kruhu. Hellebuyck kotouč vyráží a Oilers zůstávají v útočném pásmu.

08:03
    Kulakovu ránu od modré čáry odráží Hellebuyck do ochranné sítě.

08:33
    Winnipegu se povedlo osvobodit a vyhodit kotouč přes všechny čáry.

08:59
    Branka za Hellebuyckem je posunuta. Hyman se ve snaze projet na zadní mantinel skrz brankoviště nedokázal prodrat kolem klece. Byl do ni bránícím protihráčem natlačen. Hra tak musí být přerušena.

09:24
    Edmonton vykombinoval brankáře Hellebuycka mimo brankoviště, ale nevyužil toho! Když už domácí dostali puk do pravého kruhu na Draisaitla, ten napálil tyč, když se snažil obstřelit bránícího protihráče!

09:48
    Tečovaná střela Draisaitla se odráží zpět do hřiště po zákroku Hellebuycka, který se už zase nachází ve své standardní pozici v brankovišti.

09:51

11:10
    Další tyč! Shore si sjížděl přes mezikruží s pukem zaháknutým do bekhendu, z něhož nakonec i vystřelil a trefil tyč! K dorážce se natlačil ještě Kostin, ale ve velké rychlosti minul branku Hellebuycka.

11:53
    Hra je přerušena. První komerční pauza první třetiny.

12:50
    Oilers se po krátkém pobytu ve svém pásmu vrátili do útoku, hledání střelecké pozice je ale v tuto chvíli zatím neúspěšné.

13:15
    Edmonton vede na střely 8-3. V první třetině je zatím jasně lepší, o čemž svědčí nejen vedení 1:0, ale zejména i dvě tyče a další šance tohoto týmu.

14:10
    Hraje se delší úsek bez přerušení, ale také bez střel. Winnipeg se snaží odvracet útoky domácích, kteří se zase posléze snaží rychle vrátit před branku Hellebuycka.

15:04
    Po dlouhé době vykombinovali také hosté útočnou akci. Scheifele však své zakončení nezamířil přesně a střelu z voleje z levého kruhu poslal do zadního mantinelu.

15:46
    Postavení mimo hru Oilers. Komerční pauza.

16:42
    Zpoza kruhů pálil Bouchard, branku Winnipegu ale přestřelil. Další nápor Edmontonu, který musí obrana Winnipegu řešit.

17:19
    Skinner připisuje svůj pátý zákrok v utkání, poradil si se střelou Nateho Schmidta z okraje levého kruhu. Komerční pauza.

17:23
    Morrissey vyslal po buly v útočném pásmu dělovku od modré čáry, Skinner znovu přerušuje hru.

18:05
    Bude se vylučovat na straně Winnipegu. DeMelo dostává dvě minuty za podražení.

18:10
    Velmi rychle poslal Jets puk mimo své pásmo.

18:54
    Bouchardova rána z voleje od modré čáry skončila u Hellebuycka, který přerušuje hru. Hyman se k dorážce nedostal.

18:58
    Po buly se znovu daří Jets vyhodit puk mimo své pásmo.

19:27
    Šance McDavida nakonec nic nepřinesla. Puk mu prolétl kolem čepele a zakroužil na zadní mantinel, odkud Winnipeg vyhazuje.

19:58
    Ještě závěrečný tlak domácích, Hellebuyck ale těžké chvíle ustál a další branku odmítá inkasovat!

20:00

Edmonton se v první třetině ujal vedení 1:0, když ve třetí minutě využil přesilovou hru Leon Draisaitl. To bylo ovšem v první třetině vše, přestože Edmonton měl v dalším průběhu hned šest minut možnost hrát v početní převaze. Ve sběru bodů pokračuje Connor McDavid, který se podílel asistencí na Draisaitlově brance.

Další třetina začne přibližně v 04:05.

20:01

20:05

20:19
    Oilers byli zastaveni ofsajdem.

20:27
    Yamamoto měl před sebou zčásti odkrytou branku, jenže toho nevyužil! Svou střelu k pravé tyči nezacílil přesně a minul!

20:44
    Oilers se pokusili o bleskový návrat do útočného pásma, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

21:44
    Teď už ale domácí ze své herní převahy těží! RYAN NUGENT-HOPKINS si sjel mezi kruhy a z lehkého předklonu vystřelil k levé tyči, díky čemuž si stanovil nové kariérní maximum v počtu 29 branek! Bez asistence.
    21:44 Ryan NUGENT-HOPKINS - 2:0

22:03
    Ehlers byl zblokovaný při střele z levého kruhu, k puku se vrací domácí.

22:43
    Nepřesná střela Nurse, puk se od zadního mantinelu odrazil na pravou stranu brankoviště a Nugent-Hopkins z dorážky trefil horní tyč! To už je třetí tyč Edmontonu v tomto utkání!

22:52
    Kotouč ve středním pásmu skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

23:28
    Další přerušení hry. Tentokrát se bude vhazovat před brankou Hellebuycka.

24:00
    Edmonton vede na střely už 15-8. Winnipeg teď příliš nestíhá nasazené tempo soupeře.

25:02
    Kostin se prodral ke střele z voleje v pravém kruhu, Hellebuyck úspěšně zasahuje a přerušuje hru.

25:54
    Jets dostanou šanci k nakopnutí svého výkonu. Po faulu Boucharda si zahrají přesilovku. Domácí bek jde pykat na dvě minuty za podražení před svou brankou.

26:04
    Connor v pravém kruhu vyslal dělovku z voleje, Skinner se stihl přesunout a kotouč chytá.

26:17
    Oilers vyhodili puk přes všechny čáry.

27:01
    Edmontonu se teď nadvakrát nepovedlo vyhodit a Winnipeg se udržel v útočném pásmu.

27:30
    Jets se snaží ostřelovat branku soupeře, zatím ale marně hledají recept na brankáře Skinnera, který dál drží čisté konto.

27:54

28:07
    Skinner svou lapačkou zastavil střelu Morrisseye zpoza pravého kruhu a přerušuje hru. Komerční pauza.

28:27
    Icing Winnipegu, vhazovat se tedy bude před Hellebuyckem.

29:11
    Hosté se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, ale vracející se Nugent-Hopkins jim šanci doslova ukradl.

29:18
    Neúspěšné přečíslení Winnipegu otevřelo prostor k protiútoku Edmontonu! KAILER YAMAMOTO zachytil dlouhý pas z vlastního pásma, vyrazil osamoceně na branku Winnipegu a po kličce do bekhendu překonal Hellebuycka! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.
    29:18 Kailer YAMAMOTO - 3:0

29:58
    A další úder domácích! KAILER YAMAMOTO se prosazuje podruhé během pouhých 40 sekund, když se opřel mezi kruhy do odraženého puku a poslal svou ránu nad ležícího obránce Winnipegu, který se snažil nahradit v brankovišti chybějícího Hellebuycka. Asistence: Klim Kostin, Brett Kulak.
    29:58 Kailer YAMAMOTO - 4:0

30:24
    Yamamoto dál zůstává na ledě a teď se prezentoval na obou koncích hřiště. Napřed v obraně zblokoval střelu Stanleyho, načež vyrazil do útoku a střelou zpoza pravého kruhu přinutil Hellebuycka k zákroku.

30:55
    Hyman přestřelil branku Winnipegu. Domácí vytváří velký tlak na soupeře.

32:06
    Komerční pauza. Domácí se dostali do postavení mimo hru při pokusu o útočnou akci po předchozí zblokované střele hostující Manalanena.

32:42
    Kotouč skončil na střídačce Edmontonu, hra je tedy znovu přerušena.

33:25
    Pionk to zkusil od modré čáry, Skinner ale dál drží čisté konto a připisuje si svůj 14. zákrok v utkání. Winnipeg to bude muset zkusit jinak.

33:55
    Kotouč skončil až v ochranné síti za brankou Edmontonu. Vhazuje se po pravici Skinnera.

35:05
    Bude se vylučovat na straně Winnipegu, jelikož Skinner byl ve svém brankovišti povalen. Domácí mají výhodu.

35:21
    Již je hra přerušena, komerční pauza.

35:21
    Mark Scheifele – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

35:45
    Oilers musí hledat cestu zpátky do útočného pásma.

36:03
    A je po přesilovce. Bouchard podrazil trochu nešikovně protihráče, ale na trestnou lavici za to odejít musí.

37:05
    Jets jsou poměrně dlouho v útočném pásmu, ke střelecké pozici se jim ale nedaří propracovat.

37:21
    Začíná zkrácená přesilovka Winnipegu.

37:35
    Jenže do šance se dostali domácí, kteří v oslabení vyrazili do útoku a Yamamoto cílil na hattrick! Tentokrát ale střelecky uspět nedokázal, Hellebuyck jej z mezikruží vychytal.

37:50
    Útok Oilers ale pokračoval a ještě jednou to mezi kruhy zkusil Yamamoto. Hellebuyck byl znovu úspěšnější.

38:03

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:45
    Ještě jeden zákrok si připíše ve druhé třetině také Skinner. Zatím ale svůj tým drží spolehlivě.

40:00

Edmonton zvýšil ve druhé třetině své vedení o tři góly a míří sebevědomě za domácím vítězstvím. Ve 22. minutě se prosadil Ryan Nugent-Hopkins, jenž záhy trefil ještě horní tyč a naznačil tím, jaký vývoj bude druhá třetina mít. Pak přišly chvíle Kailera Yamamota, jenž ve 30. minutě v rozmezí 40 sekund dvakrát skóroval a stanovil průběžné skóre na 4:0.

Další třetina začne přibližně v 05:00.

40:01

40:01
    Do třetí třetiny nastupuje v brance Winnipegu David Rittich místo Connora Hellebuycka.

41:17
    Josh Morrissey – 2 min., krosček.

41:36
    McDavid se pokusil obstřelit Ritticha z ostrého úhlu, skulinku však nenašel.

42:13
    Bouchard přestřelil svou ránou od modré čáry.

42:26
    A přichází úder domácích z početní převahy! McDavid právě zaznamenal 120. kanadský bod v sezoně, když přihrál na gól RYANA NUGENTA-HOPKINSE z mezikruží. Asistence: Connor McDavid, Leon Draisaitl.
    42:26 Ryan NUGENT-HOPKINS - 5:0

43:09
    Edmonton dál útočí. Ránu Darnella Nurse dokázal Rittich v brance Winnipegu zlikvidovat.

44:45
    Velká šance Winnipegu. Ehlers rychlostí blesku projel do levého kruhu, vypálil na Skinnera a k dorážce se hnal Pionk. Ale nebyl dostatečně rychlý a Skinner se stihl připravit na jeho zakončení. Po přerušení hry se pak strhla před brankou Edmontonu strkanice, v níž svou frustraci vybíjel právě Pionk.

45:40
    Draisaitl se po pravé straně prosmýkl do útočného pásma, vypálil přes bránícího Kuhlmana, ale branku Winnipegu netrefil.

46:22
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Skinner dnes nulu nevychytá. Na 1:5 snižuje z pravého kruhu AXEL JONSSON FJÄLLBY, který se dostal k puku po zákroku domácího brankáře a obstřelil jej střelou na vzdálenější tyč. Asistence: David Gustafsson, Saku Mäenalanen.
    46:22 Axel Jonsson Fjällby - 5:1

47:15
    Bude se vylučovat na straně Winnipegu. Domácí mají výhodu.

47:29
    A tak se vylučovat nebude! David Rittich se nalepil ke své tyči a udělal vše možné, aby zabránil gólu domácích. Jenže LEON DRAISAITL nějakým způsobem trefil malinkou skulinku mezi hlavou a ramenem českého brankáře a poslal kotouč pod horní tyč. To byla fantastická střela, se kterou se prostě nedalo nic dělat! Asistence: Connor McDavid, Kailer Yamamoto.
    47:29 Leon DRAISAITL - 6:1

47:58
    Hra je přerušena po faulu Stanleyho na Ryana. Vylučovat se bude ale na obou stranách, jelikož Shore se na Stanleyho vrhnul a snažil se jej ztrestat za to, že jeho spoluhráče narazil na hrazení. Komerční pauza.

47:58
    Stanley se ale nedal, a tak dostává dvojitý trest. Nejen za vražení na hrazení, ale také za hrubost. Takže Edmonton bude hrát přesilovku.

48:25
    Hostující Gustafsson se vydal do obranného pásma Edmontonu, napadal rozehrávku a dokonce se dostal ke střele.

48:52
    Teď přišlo dokonce přečíslení dvou proti jednomu ze strany Winnipegu. Akorát s nepřesnou koncovkou, co končí na zadním mantinelu.

49:35
    Tato přesilovka je ze strany domácích nejméně povedenou. Ještě se prakticky k ničemu nedostali.