Columbus – Seattle 2:4 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Carolina 1:6 (kon.)
Anaheim – Montreal 3:2 (kon.) | Vegas – New Jersey 4:3 (1:0 po s.n.) | Buffalo – Tampa 5:3 (kon.)
NY Islanders – Detroit 4:1 (kon.) | Boston – NY Rangers 4:2 (kon.) | Dallas – Colorado 7:3 (kon.)
New York Islanders
4:1 (0:0, 0:1, 4:0)
Detroit Red Wings
Sobota 04.03.2023, 18:30 • UBS Arena, New York • NHL
    Finální výsledek.

Oslabený Detroit čelil obrovské kanonádě, ale i přesto ve druhé třetiny zásluhou Larkina otevřeli brankový účet.

Do poslední dvacetiminutovky ovšem nastoupili Islanders velmi aktivně a pohotově srovnali a o pár minut později otočili vývoj utkání. Zbytek třetiny se Detroit ještě snažil zdramatizovat utkání, jenže gólový příděl byl pouze v režii New Yorku.

Statistika
    Střely na bránu: 36 – 23 | Přesilová hra: 1/2 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Magnus Hellberg (DET) – 32 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,9 %, odchytal 59:23
    Ilja Sorokin (BUF) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7 %, odchytal 59:58

Československá stopa zápasu
    Dominik Kubalík (DET) – 0+0, 0 účast, 1 střela na branku, 0 TM, čas na ledě 15:24

1. Anders Lee (NYI) 2+0
    2. Kyle Palmieri (NYI) 1+1
    3. Zach Parise (NYI) 1+0 (21:12:47)

57:30 Anders LEE - 4:1

57:30
    Islanders právě vstřelili branku!
    Rozehrávající Larkin přišel ve středním pásmu o kotouč a dopředu vyrazil Bailey. Ten na ose udělal otočku a stáhl hru na ANDERSE LEEHO, který přesnou trefou na teploměr překonal Hellberga. Asistence: Josh Bailey.
    55:41 Kyle PALMIERI - 3:1

55:41
    Pro ožívající Red Wings je to opět velká rána. KYLE PALMIERI před brankářem hellbergem zcela nekompromisně sáhl svou holí do Dobsonovy střely od modré a puk tečoval do nekrytého místa. Asistence: Noah Dobson a Brock Nelson.

55:17
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    David Perron – 2 min., podrážení.

54:52
    Larkin pálil ihned po vhazování, ale i tady byl Sorokin připraven. Detroitu se tenčí čas, ale nepřestává bojovat.

54:14
    Nebezpečná Zadinova střela zápěstím měla gólové ambice. Sorokin si vyjel na hranici brankoviště a střelu dobře vytěsnil.

53:22
    Po delším pobytu v útočném pásmu se měl ke střele Dubson. Ten kotouč nahazoval vedle branky a doufal v nějaký šťastný odraz.

52:17
    Raymond přečetl úmysl Palmieriho z pravého křídla a usnadnil práci svému brankáři, neboť ránu Palmieriho srazil do ochranné sítě.

50:19
    V těsné blízkosti domácí branky měl kotouč na vyrovnání Berggren. Svůj bekhend ale přes Sorokina neprotlačil.

50:00
    Souboj o střední pásmo nemá vítěze. Kotouč při pokusu o rozehrávku opustil hrací plochu.

48:30
    Larkina podpořila v útoku hned další trojice spoluhráčů. Po předávce na Perrona, čekal Larkin zpětnou přihrávku na levou tyč. Ale mohli jsme vidět další z řad nepřesností.

47:40
    Red Wings opět velmi snadno přicházejí o pásmo kvůli nedůrazné přihrávce.

46:45
    Střela od modré proletěla kolem pravé tyče, Sorokin nemusel zasahovat.

46:21
    Hosté rozehráli na Zadinu, který puk dostal příliš před sebe a navíc byl dobře pokrytý.
    44:39 Anders LEE - 2:1

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 43. Parise (S. Aho I, Palmieri), 45. Lee (Fasching, Cizikas), 56. Palmieri (Dobson, Nelson), 58. Lee (Bailey) – 39. Larkin (Seider, Fabbri)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Mayfield, Romanov, Pulock, S. Aho I, Dobson – Lee, Horvat, Engvall – Parise, Nelson, Palmieri – M. Martin, Cizikas, Fasching – Holmström, Koivula, Bailey.
    Detroit Red Wings: Hellberg (Nedeljkovic) – Walman, Seider, Määttä, Chiarot, Hägg, Lindström – Kubalík, Larkin, Raymond – Fabbri, Copp, Perron – Berggren, Veleno, Zadina – Erne, P. Suter.