Getafe – Girona 3:2 (kon.) | Almería – Villarreal 0:2 (kon.) | Mallorca – Elche 0:1 (kon.)
Atlético – Sevilla 6:1 (kon.)
RCD Mallorca
0:1 (0:0)
Elche CF
Sobota 04.03.2023, 18:30 • Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca) • Španělská LaLiga • 24. kolo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:4. (20:39:08)

Asi málokdo čekal tak zajímavý závěr dnešního zápasu, většinu tohoto duelu se totiž nic zajímavého nedělo. Až v 88. minutě otevřel skóre Lucas Boyé a Elche mířilo vstříc teprve druhé výhře v sezóně. V 96. minutě skóroval Vedat Muriqi, ale jeho gól byl po dlouhém zkoumání odvolán kvůli faulu, jež předcházel této akci. Elche se tak přece jen mohlo radovat z první venkovní výhry v letošním ročníku.
    Elche nicméně stále ztrácí 13 bodů na první nesestupové místo, takže tato výhra pro ně opravdu nic neřeší, jejich pád se zdá nevyhnutelný. Mallorca ztratila vítěznou sérii na domácím hřišti, ale zůstane i po tomto kole na 10. místě. Příště bude hrát opět doma, tentokrát proti Realu Sociedad. Elche přivítá na svém stadionu Valladolid.
    Celý zápas za Mallorcu odehrál slovenský reprezentant Martin Valjent. Další Slovák Dominik Greif zůstal na lavičce domácích.

90+12

90+11
    Gól Vedata Muriqiho neplatí! Rozhodčí se vrátil k faulu Maffea, jež udeřil do obličeje Gutiho před gólovou akcí.

90+10
    Hraje se už stá minuta a rozhodčí teď odhání hráče domácích, aby se mohl podívat na videozáběr.

90+7
    Tak pozor! Rozhodčí se jde podívat na video, protože útočné akci možná předcházel faul Maffea.

90+6
    Mallorca právě vstřelila branku!
    Přece jen je srovnáno! Augustinssonův přetažený centr z levé strany našel Raílla, jež poslal míč před branku, kde čekal VEDAT MURIQI.

90+6
    Domácí ztratili balón a poté navíc faulovali. Elche rozhodně nebude s rozehrávkou spěchat, jelikož je velmi blízko vítězství.

90+5
    Ani Muriqiho centr nebyl úspěšný, Mallorca však zůstává u míče.

90+5
    Maffeova střela byla zblokována Bigasem.

90+3
    Dokonce i domácí brankář Rajkovič šel zkusit své štěstí do vápna soupeře, ale centr z rohu byl odvrácen.

90+2
    Domácí se ještě snaží o nějaký závěrečný nápor. Získali výhodu rohového kopu.

90
    Bylo nastaveno 6 minut.

89
    Elche právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen jsme se dnes dočkali gólu! LUCAS BOYÉ byl ve vápně úplně volný a nohou usměrnil centr z rohu pod břevno. Outsider Elche vede 1:0!

88
    Po dalším rohu reklamují hosté ruku Muriqiho, ta byla však u těla, a tak rozhodčí nechává hry plynout. Elche naváže dalším rohem.

87
    Pedro Bigas zkoušel akrobatické zakončení po rohovém kopu. Bránu netrefil a zároveň se při pádu nejspíš zranil a bude potřebovat ošetření.

85
    Hosté jsou ve druhé půli častěji u míče a dá se říct, že Mallorcu přehrávají, přestože byli dnes jasným outsiderem.

83
    Střídání v týmu Mallorca:
    odchází Jaume Costa, přichází Ludwig Augustinsson.

82
    De Galarreta ztratil balón a dopředu mohli utíkat Boyé a Ponce. Druhý jmenovaný se ocitl sám před brankářem, ale neprostřelil ho.