Columbus – Seattle 2:4 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Carolina 1:6 (kon.)
Anaheim – Montreal 3:2 (kon.) | Vegas – New Jersey 4:3 (1:0 po s.n.) | Buffalo – Tampa 5:3 (kon.)
NY Islanders – Detroit 4:1 (kon.) | Boston – NY Rangers 4:2 (kon.) | Dallas – Colorado 7:3 (kon.)
Buffalo Sabres
5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Tampa Bay Lightning
Sobota 04.03.2023, 18:30 • KeyBank Center, Buffalo • NHL
    Comrie si připsal 33 zákroků.

Náskok ze druhé třetiny Buffalu Sabres přeci jen vystačil a i přes obrovský nápor Tampy dokázal domácí celek uhájit vítězství.

Tampa nastoupila aktivně do závěrečné třetiny, ale kvůli vyloučení v útočném pásmu ihned inkasovala. Odpověď ovšem našel v téže minutě Perbix, kterého později doplnil trefou v oslabení Killorn.

Následovalo mnoho dalších šancí, ale Comrie se svými spoluhráči dělal vše proto, aby náskok udrželi.

59:20
    Skinner zkusil trefit prázdnou branku, ale minul. Rozhodčí nechávají hru běžet bez zakázaného uvolnění.

59:00
    Běží poslední minuta. Tampa hraje bez brankáře.

58:10
    Hedmanova střela sražena betony Comrieho a domácí odpalují puk na zakázané uvolnění.

57:53
    Cirelli přistrčil puk zadovkou na Coltona, ale ten puk netrefil podle svých představ.

57:10
    Comrie zadržel nyní asi čtyři dorážky Killorna, Cole a dalších soupeřů! V leže pak dokázal puk ještě udržet před brankovou čarou.

56:52
    Pěti hráčů Tampy je zpět v útočném pásmu a Sabres se snaží rychle přistupovat.

56:06
    Sražený kotouč od střídaček doputoval na vracející se ho Mittelstadta. Ten nemohl pokračova dál, protože neměl žádnou rychlost a měl dlouhý pobyt na ledě.

55:40
    Hru dobře přečetl Thompson, který se nataženou holí dotáhl na kotouč a srazil ho z obranné třetiny ven. Tampa musí vyklidit pásmo.

55:26
    Cole jako zeď rozhodil dvojici soupeře a udržel útočné pásmo.

55:04
    Okposo se pokusil mezi bruslemi prohodit kotouč a obejít obránce Tampy, ale byl seslán na led. Fanoušci se dožadují trestu, jenže hra pokračuje bez přerušení.

54:12
    Tampa Bay hraje v plném počtu.

53:38
    Buffalo by se mělo mít na pozoru! V oslabení Tampa opět mohla udeřit, když podobně jako Killorna nechala před brankou Hagela, který už takové štěstí neměl.
    53:19 Alex KILLORN - 5:3

53:19
    Tampa právě vstřelila branku!
    Ve vlastním oslabení se Lightning prosazují a už je to pouze o dvě branky! Jeannot pokračoval do rohu pro kotouč a domácí jakoby nevěřili, že by nějak dál chtěl kombinovat. Jeannot ale našel před brankou zcela volného ALEXE KILLORNA, který si puk rychle zpracoval a po roztáhnutí Comrieho zakončil do odryté sítě. Asistence: Tanner Jeannot a Victor Hedman.

53:00
    Ofolsson nastřelil vzdálenější tyč z pravého kruhu!

52:12
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Michail Sergačjov – 2 min., faul kolenem.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 17. Ta. Thompson (Dahlin), 26. Hinostroza (Mittelstadt, Cozens), 33. Jost, 40. Quinn (Ta. Thompson, J. Skinner), 41. J. Skinner – 14. Point (Kučerov, Stamkos), 43. Killorn (Perbix, Paul), 54. Killorn (Jeannot, Hedman)

Buffalo Sabres: Comrie (Luukkonen) – Samuelsson, Dahlin, Power, Jokiharju, Stillman, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Quinn – Mittelstadt, Cozens, Hinostroza – Peterka, Krebs, V. Olofsson – Girgensons, Jost, Okposo.
    Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Hedman, Černák, Sergačjov, Perbix, Cole, Bogosian, D. Raddysh – Hagel, Point, Kučerov – Stamkos, Cirelli, Killorn – Colton, Paul, Jeannot – Maroon, Bellemare, Perry.