Třinec – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Litvínov – Olomouc 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 3:1 (kon.)
Liberec – Vítkovice 2:1 (3:2 po s.n.) | Kladno – K. Vary 5:4 (kon.) | Plzeň – Motor ČB 3:5 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 5:2 (kon.)
Rytíři Kladno
5:4 (1:0, 2:2, 2:2)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 05.03.2023, 16:30 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 52. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (18:55:52)

Nejlepší hráči utkání: Matyáš Filip (KLA) a Tomáš Havlín (KVA)

I přes zdramatizování hry na konci poslední třetiny, nedokázali hosté vyrovnat a poslat zápas do prodloužení. Hned v první minutě poslední dvacetiminutovky se prosadil Klepiš a další branku vsítilo také Kladno. I když po minutě a 12 sekundách snížil Kofroň a v 59. minutě Koblasa zdramatizoval skóre zápasu, Bow už žádný gól nedopustil a na Kladně všechny 3 body zůstávají.

60:00
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Landon Bow – 2 min., podrážení.

59:19
    Vhazovat se bude u Bowa a Vary vyhrávají. Nicméně se Kladno osvobozuje.

58:37
    Karlovarská branka je prázdná a Energie to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:37
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.
    58:37 Petr KOBLASA - 5:4

58:37
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energie dramatizuje hru a snižuje na 4:5. PETR KOBLASA dostal přihrávku zpoza branky od Černocha a nikým nebráněn snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Jiří Černoch, Ondřej Beránek.

57:44
    Zikmund je na puku za brankou soupeře, ale jeho přihrávka nebyla dobře zpracovaná a útočí hosté.

Dnešní utkání sleduje 1814 diváků.

55:20
    Plekanec z bezprostřední blízkosti tečoval puk jen vysoko nad branku.

53:55
    Ani tahle přesilová hra pro Kladno neskončila gólem.

53:08
    Jágr špatně zpracoval přihrávku od Plekance a Redlich situace hned využil a Vary osvobozuje od tlaku.

51:57
    Ale Kladno dostává další šanci k prosazení se během přesilové hry.

51:55
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Matěj Stříteský – 2 min., krosček.

51:38
    Kladno zatím žádnou přesilovou hru nevyužilo.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 15. Babka (Kubík, Plekanec), 27. Indrák (Klepiš, Brodecki), 35. Filip, 41. Klepiš (Brodecki, Indrák), 48. Plekanec (Kubík) – 24. Gríger (Hladonik, Rachůnek), 28. Koblasa (Havlín, Černoch), 49. Kofroň (Dlapa, Havlín), 59. Koblasa (Černoch, O. Beránek)

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Cibulskis, Babka, Sotnieks, Kehar, Slováček, Veber – Kubík, Plekanec (C), Jágr – Brodecki, Klepiš, Indrák – M. Procházka, Filip, Zikmund (A) – Beran, Pytlík, Michnáč.
    HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Mikyska, Huttula, M. Kočí, Stříteský, Dlapa, Havlín, Rohan – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň.

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Ondráček, Hnát