Třinec – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Litvínov – Olomouc 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 3:1 (kon.)
Liberec – Vítkovice 2:1 (3:2 po s.n.) | Kladno – K. Vary 5:4 (kon.) | Plzeň – Motor ČB 3:5 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 5:2 (kon.)
Rytíři Kladno
5:4 (1:0, 2:2, 2:2)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 05.03.2023, 16:30 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 52. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Vítejte u posledního zápasu základní části Tipsport Extraligy.

Po posledním kole se Rytíři nacházejí na posledním 14. místě s 54 body. A na 14. místě již také zůstanou. Kladno sehrálo velice důležitý zápas v pátek proti svému sokovi z Českých Budějovic a kvůli prohře si zajistilo účast v baráži o extraligu. Oba týmy nastoupily do tak důležitého zápasu v rychlém tempu, Rytíři dokonce dostali na začátku první i druhé třetiny k dispozici přesilovou hru, ale ani jednu nevyužili. Domácí Motor zato ovládl druhou dvacetiminutovku, Rytířům nastřílel během sedmi minut 4 branky a Kladnu se již tato ztráta špatně dotahovala. Nakonec Kladno prohrálo 2:5 a v polovině dubna ho čeká baráž o udržení v extralize.

Nejproduktivnějším Rytířem stále zůstává kapitán Tomáš Plekanec (15+32) a doplňuje ho jeho kolega z lajny Adam Kubík (16+18), který je nejlepším střelcem Kladna. S větším odstupem je za nimi obránce Jake Dotchin (7+18). V brance se při posledním zápase prostřídali oba dva kladenští gólmani. Adam Brízgala po těžké druhé třetině pustil mezi tři tyče Landona Bowa, který dostal už jen jeden gól, ale i tak je jeho úspěšnost pouze 88,66 %. Adamu Brízgalovi svítí číslo 90,41 %.

Úspěšnost ubránění oslabení: 14. místo (75,14 %)

Úspěšnost využití přesilových her: 9. místo (18,71 %)

Procentuální poměr vstřelených a obdržených branek: 14. místo (40,07 %)

Poslední zápasy Kladna

Rytíři Kladno – HC Olomouc 4:5p

Rytíři Kladno – HC Sparta Praha 3:4

Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera 1:2

HC Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 5:2

Po posledním kole se Energie nachází na 9. místě s 68 body. Karlovy Vary si budou chtít zápasem proti Kladnu zlepšit postavení v tabulce. Naposledy doma Energie totiž prohrála, když přivítala hráče z Liberce. Karlovy Vary po druhé třetině prohrávaly o dvě branky, ale v poslední třetině se prosadili už jen domácí zásluhou Havlína a Grígera a tím poslali zápas do prodloužení. V něm byli úspěšnější hosté a v 64. minutě Lukeše prostřelil Vlach.

Nejproduktivnějším hráčem Karlových Varů je kapitán Jiří Černoch (12+17), kterého doplňuje Tomáš Rachůnek (6+23) a Petr Koblasa (16+11). V posledním zápase nastoupil mezi tři tyče Štěpán Lukeš, který má nyní úspěšnost 90,42 %. Jen o trochu je lepší jeho kolega Vladislav Habal s úspěšností 90,69 %, který odchytal o šest zápasů méně.

Úspěšnost ubránění oslabení: 4. místo (81,15 %)

Úspěšnost využití přesilových her: 14. místo (14,67 %)

Procentuální poměr vstřelených a obdržených branek: 13. místo (44,17 %)

Vyhrají dnes Rytíři?

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Cibulskis, Babka, Sotnieks, Kehar, Slováček, Veber – Kubík, Plekanec (C), Jágr – Brodecki, Klepiš, Indrák – M. Procházka, Filip, Zikmund (A) – Beran, Pytlík, Michnáč.

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Mikyska, Huttula, M. Kočí, Stříteský, Dlapa, Havlín, Rohan – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň.

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Ondráček, Hnát.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování zápasu vyhráli hosté, ale jako první vyslali střelu domácí a Lukeš přerušuje hru.

00:58
    A i další střela, tentokrát Indráka, skončila ve výstroji Lukeše.

02:14
    Zatím Kladno Karlovy Vary přestřílelo 5-0 a do zápasu nastoupilo jako lepší tým.

02:50
    A dál se drží v útočném pásmu. Brodeckiho střela ale byla zblokovaná a letěla vysoko nad branku Lukeše.

03:52
    Zikmund ani nadvakrát na Lukeše nevyzrál a ten dál drží čisté konto.

04:58
    Cibulskis poslal kotouč na branku až ze středního pásma a pro karlovarského brankáře tak práce byla snadná.

05:46
    Na druhé straně Jiskra trefil pouze hráče před sebou a Bow ještě stále nečelil ani jedné střele.

07:07
    Procházkova střela skončila po zákroku Lukeše v ochranné síti.

08:18
    Ale větší šanci si vybojovaly Karlovy Vary, když Kružík ujel Jágrovi. Jeho střela z blízkosti byla však zastaven Bowovými betony.

11:43
    Nabídka Redlichovi nesedla a na puk nedosáhl. Jinak by mohl střílet do prázdné klece.

12:21
    Energie je po dlouhé době usazená v pásmu Kladna, ale domácí se osvobozují z tlaku.

13:00
    Na druhé straně mohl Ladislav Zikmund otevřít skóre zápasu, ale trefil pouze tyčku karlovarské branky.

14:07
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno otevírá skóre zápasu. JAKUB BABKA dostal křižnou přihrávku od Kubíka na pravý kruh a poslal kotouč přesně k bližší tyčce. Asistence: Adam Kubík, Tomáš Plekanec.
    14:07 Jakub BABKA - 1:0

15:30
    Kladno dál pokračuje v tlaku. Procházka přijel před Lukeše tečovat, ale jeho střela skončila mimo.

17:04
    Jágr s Plekancem ujeli do přečíslení, ale ani jeden se ke střele neměl a Plekanec se dostal s pukem až za branku, kde již střílet nemohl.

17:37
    Jágr zůstal sám na pravém kruhu, kam dostal přihrávku, ale rozhodl se střílet až z blízkosti. Nabruslil si před Lukeše, ale jeho střela byla pro Energii jednoduchá, protože 68 neudržela rovnováhu a spadla.

18:19
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Ondřej Dlapa – 2 min., hákování.

18:23
    Karlovy Vary se hned osvobozují.

18:49
    A hned po vhazování je puk opět až u Bowa.

19:20
    Kladno je konečně postaveno v útočných pozicích, ale střela Cibulskise od modré skončila jen v náručí Lukeše.

20:00

Aktivněji do zápasu nastoupili domácí, kteří skoro jako jediní drželi puk až do 12. minuty. A z tlaku taky šli jako první do vedení. Jakub Babka z pravého kruhu propálil Lukeše a otevřel skóre zápasu. Kladno si také do další třetiny přenese 19 sekund přesilové hry.

Další třetina začne přibližně v 17:23.

20:01

20:18
    První přesilovka utkání nebyla využitá a ve svém pásmu jsou na puku domácí.

21:39
    Dlapova střela od mantinelu skončila v lapačce Bowa.

21:52
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Ladislav Zikmund – 2 min., hákování.

21:52
    Přesilovou hru si zahrají také hosté, kteří se budou snažit srovnat skóre zápasu.

21:53
    A hosté zůstávají v útočném pásmu.

22:17
    Teď se Kladno osvobozuje a Energie musí znova o pásmo bojovat.

23:42
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! A Energie přesilovou hru využívá a srovnává na 1:1. Hladonik rozhýbal přihrávkou Bowa a DAVID GRÍGER měl střelu už do prázdné klece. Asistence: Jan Hladonik, Tomáš Rachůnek.
    23:42 Dávid GRÍGER - 1:1

24:49
    Energie se dostala do přečíslení tři na Bowa, ale Černochovu střelu kladenský gólman chytá.

25:25
    A tentokrát si Beránek dobře najel a chtěl tečovat kotouč za Bowa, puk se ale dobře neodrazil a letěl mimo.

26:15
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno opět odskakuje na rozdíl jednoho gólu. Klepiš poslal přesnou přihrávku na MIROSLAVA INDRÁKA, který z mezikruží navyšuje skóre na 2:1. Asistence: Jakub Klepiš, Adam Brodecki.
    26:15 Miroslav INDRÁK - 2:1

27:09
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jaromír Pytlík.

27:22
    Kehar dobře přečetl přihrávku a od jeho brusle se puk odrazil.

27:38
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energie využívá druhou přesilovou hru. PETR KOBLASA poslal kotouč z levého kruhu přesně do růžku pod Bowovu lapačku. Asistence: Tomáš Havlín, Jiří Černoch.
    27:38 Petr KOBLASA - 2:2

28:10
    Do úniku se dostal Kružík, který ale přestřelil, a jeho střela letěla jen nad branku.

29:32
    Adam Kubík – 2 min., držení.

30:14
    Stříteského rána od modré čáry letěla přesně doprostřed Bowa.

31:08
    I další rána od modré z hole Havlína skončila v držení Bowa.

31:30
    Klepišovi se nepovedl kotouč poslat pryč z pásma a na konci přesilovky se Kladno stále muselo bránit.

32:49
    Kladno se po delší době osvobozuje z tlaku a může ohrozit branku Varů.

33:19
    Albert Michnáč – 2 min., napadení.

33:19
    Kladno bude čelit další přesilové hře, ve kterých zatím daly Vary už dvě branky v tomto zápase.

33:26
    Puk je za všemi čárami, ale Energie se za chvíli vrací do útočného pásma.

34:18
    Tam se k nebezpečnější střele nedostalo a Kladno se opět osvobozuje.

34:28
    Kladno právě vstřelilo branku! A dokonce dává gól v oslabení. MATYÁŠ FILIP vybojoval puk na modré čáře před třetinou Varů a sám proti Lukešovi uspěl a zasunul kotouč mezi betony. Bez asistence.
    34:28 Matyáš FILIP - 3:2

36:40
    Gríger dostal na modrou čáru přihrávku a taky se sám vydal na Bowa. Jeho střela bekhendem ale letěla jen nad branku Kladna.

39:00
    Kladno ujelo do přečíslení, ale ke střele se ani nedostalo.

40:00

I když do druhé třetiny si Kladno přeneslo přesilovou hru, aktivněji začali hosté. Kteří si lepší hru vylepšili ještě přesilovou hru, ve které se prosadili a vyrovnali na 1:1. Kladno ale opět o branku odskočilo zásluhou Indráka. Nicméně za chvíli se Karlovy Vary opět prosadily v přesilovce a bylo to rázem 2:2. I když se Kladno nechalo vyloučit ještě dvakrát, další branka z přesilovky už nepadla. Zato Kladno se naopak prosadilo v oslabení zásluhou Filipa a do poslední třetiny půjde opět s náskokem jednoho gólu.

Další třetina začne přibližně v 18:15.

40:01

40:22
    Kladno hned otevřelo poslední dvacetiminutovku zápasu šancí Kubíka.

40:43
    Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno odskakuje o dvě branky. Brodecki poslal puk od červené čáry na JAKUBA KLEPIŠE, který uklidil kotouč přesně do sítě. Asistence: Adam Brodecki, Miroslav Indrák.
    40:43 Jakub KLEPIŠ - 4:2

42:23
    Karlovy Vary ale zbraně neskládají a ohrožují kladenskou třetinu.

43:10
    Sotnieksova střela od modré Lukeše nezaskočila.

45:10
    Jiskrova střela z otočky na branku ale nikoho ze spoluhráčů k teči nenašla a kotouč tak k Bowovi ani nedojel.

47:27
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladenský kotel má zase důvod k radosti. Adam Kubík poslal křižnou přihrávku na TOMÁŠE PLEKANCE, který z pravého kruhu z první propálil Lukeše. Asistence: Adam Kubík.
    47:27 Tomáš PLEKANEC - 5:2

48:39
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Ani Energie se nechce nechat zahanbit a dává gól. DAVID KOFROŇ bekhendovým blafákem vyzrál na Bowa a stahuje rozdíl opět na dvě branky. Asistence: Ondřej Dlapa, Tomáš Havlín.
    48:39 David KOFROŇ - 5:3

49:38
    Ondřej Beránek – 2 min., vysoká hůl.

49:50
    Kladno se vyhnalo do střední třetiny, ale po pár chvilkách se vrací zpět do útočných pozic. Nastřelilo ale pouze bránícího hráče a puk je pryč z pásma.

50:10
    Ale Kladno je zpět na kotouči, ale Lukeš zatím v této přesilovce svůj tým drží.

51:10
    Kvůli zakázanému uvolnění se vhazuje před Bowem, ale Kladno vhazování vyhrálo a žene se dopředu.

51:38
    Kladno zatím žádnou přesilovou hru nevyužilo.

51:55
    Matěj Stříteský – 2 min., krosček.

51:57
    Ale Kladno dostává další šanci k prosazení se během přesilové hry.

53:08
    Jágr špatně zpracoval přihrávku od Plekance a Redlich situace hned využil a Vary osvobozuje od tlaku.

53:55
    Ani tahle přesilová hra pro Kladno neskončila gólem.

55:20
    Plekanec z bezprostřední blízkosti tečoval puk jen vysoko nad branku.

Dnešní utkání sleduje 1814 diváků.

57:44
    Zikmund je na puku za brankou soupeře, ale jeho přihrávka nebyla dobře zpracovaná a útočí hosté.

58:37
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energie dramatizuje hru a snižuje na 4:5. PETR KOBLASA dostal přihrávku zpoza branky od Černocha a nikým nebráněn snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Jiří Černoch, Ondřej Beránek.
    58:37 Petr KOBLASA - 5:4

58:37
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

58:37
    Karlovarská branka je prázdná a Energie to zkouší se šesti bruslaři v poli.

59:19
    Vhazovat se bude u Bowa a Vary vyhrávají. Nicméně se Kladno osvobozuje.

60:00
    Landon Bow – 2 min., podrážení.

I přes zdramatizování hry na konci poslední třetiny, nedokázali hosté vyrovnat a poslat zápas do prodloužení. Hned v první minutě poslední dvacetiminutovky se prosadil Klepiš a další branku vsítilo také Kladno. I když po minutě a 12 sekundách snížil Kofroň a v 59. minutě Koblasa zdramatizoval skóre zápasu, Bow už žádný gól nedopustil a na Kladně všechny 3 body zůstávají.

Nejlepší hráči utkání: Matyáš Filip (KLA) a Tomáš Havlín (KVA)

Přeji hezký zbytek večera. (18:55:52)

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 15. Babka (Kubík, Plekanec), 27. Indrák (Klepiš, Brodecki), 35. Filip, 41. Klepiš (Brodecki, Indrák), 48. Plekanec (Kubík) – 24. Gríger (Hladonik, Rachůnek), 28. Koblasa (Havlín, Černoch), 49. Kofroň (Dlapa, Havlín), 59. Koblasa (Černoch, O. Beránek)

Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Ondráček, Hnát