Dallas – Colorado 7:3 (kon.) | San Jose – Washington 3:8 (kon.) | Florida – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Vancouver – Toronto 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 7:5 (kon.) | Ottawa – Columbus 5:2 (kon.)
Chicago – Nashville 1:3 (kon.) | Calgary – Minnesota 0:3 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 4:2 (kon.)

3. J. T. Miller (VAN) 1+1 (03:52:16)

Vancouver dokázal na svém ledě porazit velmi silné Toronto 4:1 a znovu ukázal, že umí hrát kvalitní hokej, přestože toho v této sezoně tolikrát nedocílil. Rozhodující bylo oslabení Canucks v polovině třetí třetiny. Domácí totiž ve 47. a 48. minutě dokázali během jednoho oslabení dát dva góly, strhnout vedení v utkání na svou stranu a vybudovat si dvoubrankový náskok. A ten už Canucks nepustili, naopak ještě jedním gólem navýšili.

59:10
    To už se ale také do branky vrátil Murray, který prostřídal za jednoho hráče z pole.

59:10
    O postavení v útoku nyní přichází, Vancouver se ale k puku nedostává.

59:01
    Začíná poslední minuta utkání. Toronto drží útočné pásmo.

57:58
    Už 36. zákrok zapisuje na konto Demko, který betonem odvrátil střelu Matthewse z mezikruží.

57:06
    Domácí mohli přidat do prázdné branky pátý gól, ale proti byla tyč! Ta si teď zahrála na brankáře a rozesmutnila zakončujícího Petterssona.

56:50
    Tavares pronikl do útoku ze středního pásma, probruslil si před kruhy, ale Demko jeho střelu čapl do lapačky.

56:25
    Toronto to přeci jen zkouší bez brankáře!

56:02
    Vhazuje se ve středním pásmu.

55:13
    Další zákrok domácího brankáře, po němž následuje komerční brejk.

54:55
    Rielly se snažil prosadit z mezikruží, ale puk se od Demka odráží mimo nebezpečný prostor.

54:15
    Toronto má hodně kostrbatý přechod do útoku. Ne, tady už se žádný zázračný obrat čekat nedá. Vancouver si vedení svědomitě hlídá.

53:30
    Toronto pokračuje v utkání tak trochu bez šťávy. Průběh třetí třetiny je pro tento tým jako ledová sprcha, po které jsou hráči Maple Leafs jako paralyzováni.
    52:34 Nils AMAN - 4:1

52:34
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Výborný forčeking domácích, kteří narušovali rozehrávku Toronta tak dlouho a usilovně, až se dostali ke kotouči a přidávají další gól! Boeser křižnou přihrávkou našel na levé straně brankoviště NILSE AMANA, jenž střelou z voleje překonal přesouvajícího se Murrayho. Asistence: Brock Boeser, Phillip Di Giuseppe.

51:30
    Hraje se delší úsek bez přerušení, během něhož se ani jeden z týmů nedokáže usadit v útočném pásmu.

50:20
    Po dalším zákroku Thatchera Demka přichází na řadu komerční pauza.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 38. Kuzmenko (Q. Hughes, Boeser), 47. E. Pettersson (J. Miller, T. Myers), 48. J. Miller (E. Pettersson, Q. Hughes), 53. Aman (Boeser, Di Giuseppe) – 42. Tavares (Nylander, Rielly)

Vancouver Canucks: Demko (Delia) – Q. Hughes (A), Juulsen, T. Myers, Brisebois, Wolanin, Burroughs – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Beauvillier – Boeser, Garland, J. Miller (A) – Di Giuseppe, Podkolzin, Dries – Aman, Kravcov, Joshua.
    Trenér: Rick Tocchet

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Samsonov) – McCabe, Brodie, Holl, Giordano, Rielly (A), L. Schenn, E. Gustafsson – Bunting, Marner, Matthews (A) – Nylander, Tavares (C), Järnkrok – Kerfoot, O'Reilly, Lafferty – Acciari, Kämpf.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Apperson, Marquis

Diváci: 18 905