Valladolid – Espanyol 2:1 (kon.) | Barcelona – Valencia 1:0 (kon.) | Rayo Vallecano – Ath. Bilbao 0:0 (kon.)
Real Betis – Real Madrid 0:0 (kon.)
Real Valladolid
2:1 (1:0)
Espanyol Barcelona
Neděle 05.03.2023, 14:00 • Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) • Španělská LaLiga • 24. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (15:58:06)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:6. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 4:11.

Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Valladolid se raduje z vítězství 2:1 nad Espanyolem.

Hned v páté minutě se Valladolid radoval z vedoucí branky, ale pouze pár sekund. Mesovu nahrávku dokázal proměnit v gól Cyle Larin, ale hlavní rozhodčí okamžitě odpískal ofsajd. Následně musel řešit trable hostující trenér, když musel pro zranění stáhnout z trávníku Briana Olivána. Změna stavu přišla až skoro po půlhodině hry. Odražený balon posunul Plata Ivánu Sánchezovi, který vystřeli přesně k tyči. V závěru první půle mohli hosté srovnat krok, ale brejk zakončil Joselu jen střelou do tyče.

Po změně stran pokračoval domácí tým v aktivní hře směrem do ofenzivy. Po hodině hry se Valladolid radoval ze zvýšení náskoku, když Platovu nahrávku proměnil Álvaro Aguado, který v té době byl na trávníku jen několik málo minut. Deset minut před koncem mohl právě Gonzalo Plata pečetit vítězství, ale z brejku trefil jen tyč. Naopak přišlo snížení, když Darderovu přihrávku využil Martin Braithwaite.

90+4

90+3
    Domácí hrají závěr zápasu chytře. Nepouštějí hostující celek vůbec k balonu.

90+2
    Střídající Lucas Olaza vhodil míč zpoza postranní lajny směrem k Leónovi. Domácí se snaží držet balon daleko od své branky.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90
    Valladolid se zatáhl hluboko na vlastní polovinu. Nyní ale domácím pomohla nepřesnost Dardera, kterému balon přeskočil kopačku u postranní lajny.

89
    Espanyol najednou cítí šanci alespoň na remízu. Dlouhý centr se otřel o boční síť a Asenjo tak zasahovat nemusel.

88
    Espanyol právě vstřelil branku!
    Espanyol těsně před koncem zápasu snižuje ztrátu! Darderovu nahrávku si na hranici vápna převzal MARTIN BRAITHWAITE, obtočil se kolem obránce a poté nechytatelnou ránou překonal Asenja.

88
    Oblouček za obranu měl najít Moncha. Střídající fotbalista domácího celku se však nacházel v jasném ofsajdu, který neunikl ani pomeznímu rozhodčímu.

86
    Napadání domácího celku zafungovalo. León získal míč v nebezpečném prostoru před vápnem, poté ho ale připravil o šanci Sergi Gómez.

85
    Ve středu pole se předvedl pohotovou kličkou Aguado. Střídající fotbalista poté chtěl najít Platu, ale ten už na jeho nahrávku do pohybu nereagoval.

84
    A další pokus domácího celku. Tentokrát pálil zpoza vápna Machís, ale míč poslal vysoko nad hostující branku.

83
    Mohlo být definitivně rozhodnuto! Brejk domácího celku vedl Sergio León, který předložil míč zcela volnému Platovi a ten následně umístil svou střelu jen do tyče.

82
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
    ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Eduardo Expósito.

81
    ze hřiště odchází Javi Puado, přichází José Carlos Lazo.

80
    Espanyol se přece jen dostává do lehčího tlaku. Obrana Valladolidu se stáhla až těsně před vápno a bude hájit dvoubrankový náskok.

78
    Obrana Valladolidu nyní nechala volného Josela, ale kapitán hostů pálil z kroku jen vysoko nad domácí branku.